12.08.2014, 18:13

Ile kosztowałoby Porsche w kredycie?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ile kosztowałoby Porsche w kredycie?

Porsche jest wspaniałą marką samochodów, niestety bardzo drogą. Często jedynym sposobem dla miłośników tego auta jest wzięcie go w kredycie.

Ceny samochodów marki Porsche są wysokie i wahają się od 200 tys. do nawet 4 mln zł. Najpopularniejszym modelem w Polsce jest Boxster. Żeby móc się pochwalić takim cudem, trzeba wydać bagatela ponad 58 tys. euro, czyli około 230 tys. zł. Brzmi nieprawdopodobnie? Niekoniecznie. Zawsze można zaciągnąć kredyt, tylko jak znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę?

Okres spłat i oprocentowanie

Niestety, trzeba pogodzić się z faktem, że okres spłaty kredytów samochodowych jest o wiele krótszy niż w przypadku kredytów hipotecznych. Najczęściej zaciągane są na 5 lat, choć trzeba być świadomym, że przy takich parametrach wysokość rat jest przerażająca. Najbardziej atrakcyjną ofertę przedstawia Volkswagen Bank Polska. Rzeczywiste oprocentowanie wynosi 6,17 proc., co daje całkowitą kwotę kredytu równą 266 790 zł. W tej opcji rata miesięczna wynosi 4 447 zł i jest najniższa ze wszystkich oferowanych przez banki. Minusem jest wysoka prowizja banku, która wynosi aż 5 proc., co w tym wypadku będzie stanowić prawie 12 tys. zł. Ponadto instytucja chwali się brakiem maksymalnej kwoty kredytowania, więc teoretycznie można zastanowić się nawet nad droższym modelem.

Dłuższy okres spłacania

Jedynym bankiem, który oferuje dłuższy okres spłacania kredytu, jest mBank, który udziela pożyczek na ten cel nawet na 10 lat. Przy takiej opcji kredytowania RRSO wynosi 6,13 proc., co daje całkowitą kwotę kredytu równą 305 866 zł. Prowizja pobierana przez bank jest niższa niż w przypadku Volkswagena, wynosi bowiem 3 proc. Rata miesięczna będzie wynosić 2 549 zł, co jest już kwotą osiągalną dla statystycznego zamożniejszego obywatela. Plusem tej oferty jest możliwość skorzystania z sześciomiesięcznej karencji w spłatach kapitału oraz funkcje automatycznego pokrywania rat ze środków zgromadzonych na koncie, jeśli klient ma założony w banku ROR. Niestety, bank może wymagać dodatkowego zabezpieczenia kredytowego w postaci weksli lub cesji ubezpieczenia na życie.

Zakup samochodu Porsche w kredycie nie jest łatwy, ale nie jest też niewykonalny. Stanowczo łatwiej starać się o pomoc instytucji finansowej niż samodzielnie uzbierać na wymarzony model. Trzeba być jednak świadomym, że przedstawione dane dotyczą modelu Boxster, który jest najtańszym z dostępnych aut tej marki. W razie chęci kupna droższego samochodu raty i opłaty będą znacznie wyższe.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (12.08.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
896 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie domu od żywiołów 21.7.2015 16:28 przez:
Katerina

forum o ubezpieczeniach