12.05.2014, 10:05

Kredyt samochodowy - polecamy, który bank wybrać

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Kredyt samochodowy - polecamy, który bank wybrać

Nadejście słonecznych, ciepłych dni często powoduje chęć zmian. To doskonały moment na zakup nowego samochodu. Jeśli nie za gotówkę to z pomocą kredytu samochodowego. Polecamy, który bank wybrać.

Decydując się na takie rozwiązanie, jakiem jest kredyt samochodowy, warto przeanalizować dokładne koszty i wybrać najbardziej korzystną dla siebie ofertę. Istotnym czynnikiem jest wartość RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania). Zakładając, iż chcemy kupić samochód używany, pochodzący z 2011 roku w cenie 40 000 złotych, potrzebujemy 35 000 złotych pożyczki, której spłata będzie przebiegała w równych ratach przez okres dwóch lat. Chcemy, aby nasz kredyt był relatywnie niedrogi i możliwie elastyczny.

Pierwszym bankiem, który wybija się na tle konkurencji jest oferta Getin Noble Banku, oferującego prowizję w wysokości 1 proc. To faktycznie niewielka opłata, która deklasuje inne banki. Istotna jest również wartość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, która w tym przypadku wynosi zaledwie 8,27 proc. w skali roku. Jeśli z jakichś przyczyn nie odpowiada nam ta propozycja, możemy starać się o kredyt samochodowy w mBanku. Prowizja pobierana przy jego udzielaniu wynosi 3 proc. a RRSO 9,34 proc. W takiej sytuacji Raiffeisen Polbank ma już nieco wyższe opłaty, gdyż rzeczywista roczna stopa oprocentowania przekracza 12 proc., przy czym prowizja utrzymuje się na poziomie 3 proc.  Wiele spośród banków nie wymaga dodatkowych zaświadczeń, kusząc klientów szybkością podejmowania decyzji kredytowej. Warto jednak zastanowić się dwa razy, by później nie żałować swojej decyzji.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (12.05.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1002 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora