11.08.2014, 10:34

Pomagamy kupić używane auto na kredyt

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Pomagamy kupić używane auto na kredyt

Planujesz kupić używany samochód? Przeczytaj nasze rady.

Niemal każdy marzy o tym, by stać się posiadaczem czterech kółek. Niestety, wielu z nas nie stać na kupno nowego samochodu, prosto z fabryki. Dlatego też wśród naszych rodaków niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się oferty sprzedaży aut używanych. Przed zakupem warto jednak dowiedzieć się, jakich formalności będziemy musieli dopełnić, aby stać się posiadaczem samochodu i cieszyć się z dokonanego zakupu.

Fakt dokonania transakcji oraz wymiana gotówki i kluczyków nie kończą całej procedury. Wręcz przeciwnie. Jeżeli nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy, pomocą może nam służyć bank, który poprzez udzielenie nam kredytu gotówkowego umożliwi nam realizację marzenia o posiadaniu samochodu. 

Trzeba też wiedzieć, jak ma wyglądać sama umowa kupna-sprzedaży, aby rodziła skutki prawne. Powinny znaleźć się w niej wszystkie niezbędne dane zarówno kupującego, jak i sprzedającego, a także szczegółowe informacje na temat sprzedawanego samochodu. Oczywiście, powinna być tam również wymieniona cena, jak i oświadczenie kupującego, że jest mu znany stan techniczny nabywanego pojazdu. 

Po podpisaniu umowy mamy 14 dni na jej zarejestrowanie w urzędzie skarbowym i uiszczenie podatku. Po opłaceniu umowy – gdy mamy już odpowiedni stempel urzędu skarbowego – winniśmy udać się do urzędu komunikacji, aby przerejestrować samochód na siebie. W tym celu powinniśmy ze sobą wziąć dowód osobisty, dowód wpłaty podatku, umowę oraz tablice rejestracyjne. Na okres 30 dni dostaniemy tymczasowy dowód rejestracyjny. Otrzymamy również nowe tablice rejestracyjne. Warto pamiętać, że kupowany przez nas samochód powinien mieć ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Bez tego nie będziemy mogli zarejestrować nowego nabytku. Po 30 dniach możemy odebrać stały dowód rejestracyjny.

Dobrze również pamiętać o ubezpieczeniu pojazdu. Nie należy do końca korzystać z dotychczasowego ubezpieczenia. Należy wypowiedzieć umowę i wykupić ubezpieczenie na siebie lub też przerejestrować dotychczasową umowę na swoje imię i nazwisko. Wiąże się to z przeliczeniem zniżek. Jeżeli dotychczasowy właściciel samochodu miał większe zniżki, będziemy musieli dopłacić do polisy, jeżeli zaś my mamy większe upusty, to towarzystwo ubezpieczeniowe odda nam pieniądze.

Jak widać, formalności związanych z zakupem używanego samochodu jest sporo. Nie są one jednak ani zbyt uciążliwe, ani zbyt skomplikowane. Każdy powinien bez problemu z nimi sobie poradzić.  

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.08.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1002 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora