31.12.2017, 17:30

Ranking kredytów hipotecznych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ranking kredytów hipotecznych

Tylko 1060 zł może wynieść rata kredytu hipotecznego na 150 tys. zł przy 15-letnim okresie spłaty. Najtańszą ofertę w grudniu zaproponował osobom poszukującym taniego finansowania Bank BGŻ BNP Paribas.

W tym miesiącu sprawdziliśmy, do którego banku warto udać się po kredyt, chcąc spełnić marzenia o własnym mieszkaniu wartym 187,5 tys. zł. Zbadaliśmy, na jaką wysokość raty powinni się przygotować kredytobiorcy, którzy zamierzają pożyczyć 150 tys. zł, czyli posiadają wkład własny w wysokości 20%. Założyliśmy, że zadłużenie zamierzają spłacić w ciągu 15 lat.

Najlepsze kredyty hipoteczne grudnia

Liderem grudniowego rankingu kredytów hipotecznych został Bank BGŻ BNP Paribas z ratą 1060 zł i marżą 1,6%. Z oferty skorzystają osoby, które spełnią dodatkowe warunki stawiane przez bank. Wśród wymogów znajdziemy konieczność założenia konta osobistego (chyba że wnioskodawca już posiada ROR w BGŻ BNP Paribas), ale to nie wszystko. Na rachunek musi wypływać co miesiąc wynagrodzenie. Oprócz tego bank będzie wymagać wykupienia pakietu ubezpieczeń.

Na drugiej pozycji uplasowały się aż trzy banki, zapewniające raty w wysokości 1067 zł. Mowa o Banku Pekao (marża 1,75%), Banku BPS (marża 1,7%) i BOŚ Banku. Bank Pekao będzie wymagał od kredytobiorców wykupienia Ubezpieczenia CPI, z kolei Bank BPS zażąda wykupienia karty kredytowej BPS Visa, ubezpieczenia nieruchomości w TU współpracującym z bankiem oraz założenia konta osobistego wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej.

Trzecią lokatę zajął Bank Zachodni WBK z promocyjną ofertą kredytu hipotecznego, dostępnego dla klientów VIP. W tym przypadku rata wyniesie 1074 zł przy marży 1,79%. Osoby, które chcą skorzystać z oferty, będą musiały zdecydować się na dowolne konto osobiste w banku i zapewniać na nie wpływy dochodów w kwocie nie niższej niż 2 000 zł.

TOP 7 kredytów hipotecznych
na kwotę 150 tys. zł
z okresem spłaty: 15 lat

Bank

Nazwa oferty

Rata

Prowizja

RRSO

Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Kredyt hipoteczny - oferta pakietowa

1 060 zł

4%

4,02%

Bank Pekao

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 067 zł

1,9%

3,79%

BOŚ

Ekologiczny kredyt hipoteczny

1 067 zł

2%

3,84%

Bank BPS

Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA

1 067 zł

3%

4%

Bank Zachodni WBK

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna dla klientów VIP

1074 zł

0%

3,58%

PKO Bank Polski

Własny Kąt Hipoteczny - oferta pakietowa

1079 zł

0%

4,17%

Citi Handlowy

Kredyt mieszkaniowy

1 081 zł

1%

3,84%

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Komentarz rynkowy

Jak wskazują dane Biura Informacji Kredytowej, listopad upłynął na rynku kredytów hipotecznych pod znakiem dużego ożywienia. W porównaniu do wyników z listopada 2016 roku listopad 2017 zaowocował zwiększeniem liczby podpisanych umów (+7,6%) i znacznym zwiększeniem wartości zaciągniętych w tym okresie kredytów mieszkaniowych (+14,3%). To kolejny wzrostowy pod tym względem miesiąc z rzędu.

Najbardziej widoczne zwiększenie popytu nastąpiło w segmencie kredytów na kwotę przekraczającą 350 tys. zł (wzrost o 21,9%) - wynika z informacji opublikowanych przez BIK. Umowy tego typu stanowią 14% wartości wszystkich kredytów hipotecznych udzielonych od stycznia do listopada 2017 r. Zauważalnie spada z kolei udział umów o wartości do 100 tys. zł (zmiana o -13,2%). Spadek jest jeszcze bardziej imponujący, jeśli weźmiemy pod uwagę okres ostatnich pięciu lat (2012-2017). W tym przedziale czasowym liczba niskokwotowych kredytów hipotecznych zmalała aż o 54%. Pożyczamy więc na mieszkania nie tylko coraz liczniej, ale i na coraz wyższe kwoty.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.12.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4366 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2017
Potrzebujesz 150 000 zł do zakupu własnego mieszkania? Po kredyt udaj się do Banku BGŻ BNP Paribas – to właśnie jego oferta z ratą 1060 zł okazała się najtańsza w listopadowym wydaniu rankingu kredytów hipotecznych przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2017
Osoby, które szukają korzystnego kredytu mieszkaniowego na 224 tys. zł przy 20-letnim okresie spłaty mają spory wybór. Najniższą ratę (112-113 zł) są w stanie zapewnić aż 4 banki. Sprawdź w najnowszym rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl, gdzie najtaniej pożyczysz pieniądze na wymarzone mieszkanie.
Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2017
Sierpień upłynął na rynku kredytów hipotecznych pod znakiem wakacyjnego rozleniwienia. Zmian w cennikach banków doświadczyliśmy niewiele, a te, które odnotowaliśmy, dotyczyły głównie dostosowania prowizji od wcześniejszej spłaty do zasad nakładanych ustawą o kredytach hipotecznych, która weszła w życie z końcem lipca.
Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2017
To już ostatni ranking kredytów mieszkaniowych, jaki dla Was przygotowaliśmy przed obowiązującą od jutra ustawą o kredytach hipotecznych. O tym, czy nowe przepisy znacząco wpłyną na warunki finansowania nieruchomości, przekonamy się już niebawem, tymczasem sprawdziliśmy, co w tym zakresie mają do zaproponowania banki „na 5 minut” przed wejściem w życie nowych przepisów.
Ranking kredytów hipotecznych - czerwiec 2017
Wakacyjny urlop zamierzasz spędzić na wykańczaniu lub remoncie świeżo zakupionego mieszkania? Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, do którego banku zwrócisz się po pomoc w sfinansowaniu marzeń o własnym M, sprawdź nasz najnowszy ranking kredytów hipotecznych.