30.04.2018, 17:37

Ranking kredytów hipotecznych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ranking kredytów hipotecznych

Jeśli zdecydujesz się na konto z dostępem do bankowości elektronicznej i kartą debetową, kartę kredytową oraz ubezpieczenie nieruchomości proponowane przez bank, rata twojego kredytu hipotecznego na 150 000 zł na 15 lat może wynieść tylko 1066 zł. Najkorzystniejsze warunki spłaty znajdziesz w Banku BPS – wynika z kwietniowego rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl.

Jak wskazują dane Comperia Analytics, średnie oprocentowanie nominalne kredytów hipotecznych spadło w przeciągu ostatniego półrocza o 0,08 p.p. i wynosi już tylko 3,9% (dane dla kwoty kredytu 150 00 zł przy LtV 80% i okresie spłaty 15 lat). Podobne spadki odnotowaliśmy w zakresie prowizji. Jej średnia wartość to już 1,51%. W stosunku do wyniku sprzed 6 miesięcy oznacza to spadek o 0,1 p.p. I choć średnie koszty spłaty ciągle maleją, to warunki najtańszych ofert pozostają od kilku miesięcy bez większych zmian. W kredytach hipotecznych nadal przoduje Bank BPS z Kredytem Hipotecznym Mój Dom w promocji z kartą kredytową.

TOP7 kredytów hipotecznych
na kwotę 150 tys. zł
z okresem spłaty: 15 lat

Bank

Nazwa oferty

Rata

Marża

Bank BPS

Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową

1 066 zł

1,68%

BOŚ

Ekologiczny kredyt hipoteczny

1 067 zł

1,7%

Bank Pekao

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 071 zł

1,75%

Bank Zachodni WBK

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna dla klientów VIP

1074 zł

1,79%

Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Kredyt hipoteczny

1 075 zł

1,8%

Credit Agricole

Kredyt hipoteczny "Niższa marża"

1075 zł

1,8%

PKO Bank Polski

Własny Kąt Hipoteczny - oferta pakietowa

1079 zł

1,86%

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Prowizja, na jaką mogą liczyć osoby wybierające kredyt Mój Dom nie odbiega od średniej i wynosi 1,5%. Na uwagę zasługuje jednak niska marża: 1,68%. Kosztów kredytu nie podwyższa żadne ubezpieczenie na życie (brak obowiązku wykupienia polisy). Niedogodnością dla niektórych klientów może być jednak konieczność zaopatrzenia się w kartę kredytową, której posiadanie uprawnia do skorzystania z promocyjnych warunków kredytu mieszkaniowego. Rata, na jaką można liczyć przy obranych do rankingu założeniach to tylko 1066 zł miesięcznie.

Zaledwie o złotówkę więcej miesięcznie w stosunku do oferty Banku BPS płacić będą osoby, które wybiorą Ekologiczny Kredyt Hipoteczny BOŚ Banku. W tym przypadku prowizja wynosi 2% przy marży 1,7%. Bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia osobowego dla kredytobiorcy.

Na trzecim miejscu kwietniowego rankingu kredytów hipotecznych znalazł się Bank Pekao z ratą 1071 zł. W promocyjnej ofercie hipoteki w Pekao marża może wynieść 1,75% przy prowizji 1,9%. Niestety w tym przypadku bank wymaga dobrania dodatkowego produktu w postaci ubezpieczenia CPI.

Choć na czwartym miejscu zestawienia - podobnie jak w ubiegłym miesiącu - widnieje Kredyt Hipoteczny BZ WBK w ofercie promocyjnej dla klientów VIP, to na uwagę zasługuje również inna promocja Kredytu Hipotecznego w BZ WBK (dostępna nie tylko dla VIP-ów) - od kwietnia z nowymi warunkami spłaty. Bank obniżył koszty dla klientów, którzy wybiorą kredyt od 200 00 zł przy minimum 20-procentowym wkładzie własnym. Dzięki promocji prowizja od zawartej umowy może wynieść 1,5% przy marży 1,79%.

Reszta stawki siedmiu najlepszych ofert kwietnia pozostała bez zmian w stosunku do stanu zestawienia z marca. Na piątym i szóstym miejscu ex aequo widnieją propozycje Banku BGŻ BNP Paribas i Credit Agricole z ratą 1075 zł, a na siódmym: Własny Kąt Hiptoteczny w ofercie pakietowej PKO Banku Polskiego z ratą 1079 zł.

W każdym z wymienionych przypadków wymogiem niezbędnym do skorzystania z przedstawionych warunków spłaty jest założenie (lub posiadanie) konta osobistego w danym banku.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.04.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4386 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - marzec 2018
Brakujące 150 tys. zł do zakupu własnego mieszkania można pożyczyć już za 1067 zł miesięcznie. Dokładnie tyle wyniesie rata najtańszego kredytu hipotecznego z okresem spłaty rozłożonym na 15 lat, a dostępna jest w dwóch bankach.
Ranking kredytów hipotecznych - luty 2018
Nawet przy kredycie hipotecznym na tak niską kwotę jak 150 tys. zł, możesz zaoszczędzić na ratach ponad 100 zł miesięcznie (zakładając 15-letni okres spłaty). Wystarczy, że przed wybraniem banku, porównasz oferty pod kątem wysokości marży, prowizji i dodatkowych kosztów. Nie masz czasu? Nie szkodzi – zrobiliśmy to za Ciebie.
Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2018
Szukasz taniego kredytu hipotecznego na 150 tys. zł? Pierwsze kroki skieruj do BOŚ Banku lub Banku BPS – to one zaproponowały najniższą ratę przy uwzględnieniu 15-letniego okresu spłaty. Więcej w styczniowym rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl.
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2017
Potrzebujesz 150 000 zł do zakupu własnego mieszkania? Po kredyt udaj się do Banku BGŻ BNP Paribas – to właśnie jego oferta z ratą 1060 zł okazała się najtańsza w listopadowym wydaniu rankingu kredytów hipotecznych przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2017
Osoby, które szukają korzystnego kredytu mieszkaniowego na 224 tys. zł przy 20-letnim okresie spłaty mają spory wybór. Najniższą ratę (112-113 zł) są w stanie zapewnić aż 4 banki. Sprawdź w najnowszym rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl, gdzie najtaniej pożyczysz pieniądze na wymarzone mieszkanie.