28.02.2018, 19:29

Ranking kredytów hipotecznych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ranking kredytów hipotecznych

Nawet przy kredycie hipotecznym na tak niską kwotę jak 150 tys. zł, możesz zaoszczędzić na ratach ponad 100 zł miesięcznie (zakładając 15-letni okres spłaty). Wystarczy, że przed wybraniem banku, porównasz oferty pod kątem wysokości marży, prowizji i dodatkowych kosztów. Nie masz czasu? Nie szkodzi – zrobiliśmy to za Ciebie.

Ostatni miesiąc upłynął na rynku kredytów hipotecznych bardzo spokojnie. Zmian w ofertach doświadczyliśmy niewiele. Kredytobiorcy wciąż mogą się cieszyć niskimi ratami, niestety to zasługa przede wszystkim niskich stóp procentowych. A te w końcu wzrosną. Pierwsze podwyżki WIBOR-u najprawdopodobniej czekają nas już za rok. Dla spłacających raty hipoteczne będzie to oznaczać nieubłagany wzrost miesięcznych zobowiązań wobec banku. Przynajmniej w przypadku kredytów z oprocentowaniem zmiennym.

Warto mieć jednak na uwadze, że nawet kredyty z oprocentowaniem stałym nie są całkowicie odporne na zmiany stóp procentowych obowiązujące na rynku międzybankowym (które wpływają na zmienny składowe oprocentowania kredytów). W umowach tego rodzaju wysokość oprocentowania, ustalona przy podpisywaniu umowy, jest zamrażana tylko na kilka pierwszych lat, po upływie których zmiany wysokości bieżących rat będą podlegały takim samym zależnościom, jak w przypadku kredytów z oprocentowaniem zmiennym.

Widmo podwyżek stóp procentowych powinno uczulić przyszłych kredytobiorców na zwiększenie ponoszonych kosztów kredytowych. By negatywne zmiany nie dały się we znaki, warto podczas wybierania kredytu zwrócić uwagę na to, by rata nie stanowiła zbyt dużej części comiesięcznych wydatków. Oczywiście najlepiej wyselekcjonować spośród wszystkich ofertę tę najtańszą, dzięki czemu nie przepłacimy za kredyt. Gdzie szukać tych najtańszych propozycji, możecie zobaczyć poniżej.

TOP7 kredytów hipotecznych
na kwotę 150 tys. zł
z okresem spłaty: 15 lat

Bank

Nazwa oferty

Rata

Marża

Bank BPS

Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA

1 067 zł

1,7%

BOŚ

Ekologiczny kredyt hipoteczny

1 067 zł

1,7%

Bank Pekao

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 071 zł

1,75%

Bank Zachodni WBK

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna dla klientów VIP

1074 zł

1,79%

Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Kredyt hipoteczny

1 075 zł

1,8%

PKO Bank Polski

Własny Kąt Hipoteczny - oferta pakietowa

1079 zł

1,86%

Citi Handlowy

Kredyt mieszkaniowy

1 081 zł

1,89%

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Pierwsza lokata kolejny już raz należy do duetu BOŚ Banki Bank BPS. Oferty obu banków cechuje niska marża (1,7%). Tuż za nimi w zestawieniu znalazł się Bank Pekao z niewiele wyższą marżą: 1,75%.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.02.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4375 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2018
Szukasz taniego kredytu hipotecznego na 150 tys. zł? Pierwsze kroki skieruj do BOŚ Banku lub Banku BPS – to one zaproponowały najniższą ratę przy uwzględnieniu 15-letniego okresu spłaty. Więcej w styczniowym rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl.
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2017
Potrzebujesz 150 000 zł do zakupu własnego mieszkania? Po kredyt udaj się do Banku BGŻ BNP Paribas – to właśnie jego oferta z ratą 1060 zł okazała się najtańsza w listopadowym wydaniu rankingu kredytów hipotecznych przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2017
Osoby, które szukają korzystnego kredytu mieszkaniowego na 224 tys. zł przy 20-letnim okresie spłaty mają spory wybór. Najniższą ratę (112-113 zł) są w stanie zapewnić aż 4 banki. Sprawdź w najnowszym rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl, gdzie najtaniej pożyczysz pieniądze na wymarzone mieszkanie.
Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2017
Sierpień upłynął na rynku kredytów hipotecznych pod znakiem wakacyjnego rozleniwienia. Zmian w cennikach banków doświadczyliśmy niewiele, a te, które odnotowaliśmy, dotyczyły głównie dostosowania prowizji od wcześniejszej spłaty do zasad nakładanych ustawą o kredytach hipotecznych, która weszła w życie z końcem lipca.
Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2017
To już ostatni ranking kredytów mieszkaniowych, jaki dla Was przygotowaliśmy przed obowiązującą od jutra ustawą o kredytach hipotecznych. O tym, czy nowe przepisy znacząco wpłyną na warunki finansowania nieruchomości, przekonamy się już niebawem, tymczasem sprawdziliśmy, co w tym zakresie mają do zaproponowania banki „na 5 minut” przed wejściem w życie nowych przepisów.