Zainteresowany najtańszym kredytem pod hipotekę, dostępnym na przejrzystych zasadach, bez konieczności spełniania restrykcyjnych wymogów promocji? W Twoje ręce oddajemy specjalny kalkulator rat Comperia.pl, dzięki któremu błyskawicznie wyliczysz i porównasz koszty spłaty kredytów mieszkaniowych oferowanych bez dodatkowych warunków. Uzupełnij parametry porównania, by uzyskać listę najlepszych ofert.

Kredyty hipoteczne standardowe

Porównaj wszystkie kredyty hipoteczne w jednym miejscu

Kredyty bez prowizjiKredyty promocyjneKredyty standardoweKredyty refinansoweKredyty konsolidacyjneSprawdź wycenę mieszkania
mBank
Zobacz, dlaczego warto wziąć kredyt hipoteczny w mBanku:

RRSO 9,71%, Marża 2,55%, Prowizja 0%

Jeśli jesteś już klientem mBanku zyskujesz więcej. W ramach aktualnych promocji przygotowaliśmy dla Ciebie dodatkowe obniżenie marży lub oprocentowania o 0,75 p.p. Wystarczy, że od co najmniej 6 pełnych miesięcy: prowadzisz rachunek zasilany miesięcznie kwotą co najmniej 800 zł lub posiadasz produkt kredytowy spłacany terminowo. Przykład reprezentatywny znajduje się TUTAJ.

Advertisement

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Comperia Doradca KH
Kredyt hipoteczny z Comperia Doradca

Wybieramy kredyty

Skontaktuj się z doradcą, który wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę.

 • Za dużo ofert? Którą wybrać?
 • Bez prowizji czy z niższym oprocentowaniem?

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 18 ofert
Sortowanie:
Crédit Agricole
Kredyt hipoteczny "Prosto do domu" - oferta z usługami dodatkowymi
Prowizja: 0%Marża: 1,79%RRSO: 9,35%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 2 089,44 zł

Darmowa porada
Crédit Agricole
Kredyt hipoteczny Zielony Dom
Prowizja: 0%Marża: 1,8%RRSO: 9,59%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 2 091,15 zł

Darmowa porada
Citi Handlowy
Kredyt Mieszkaniowy
Prowizja: 0%Marża: 2,09%RRSO: 9,67%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 2 140,95 zł

Darmowa porada
BOŚ
Ekologiczny kredyt hipoteczny
Prowizja: 1,8%Marża: 1,75%RRSO: 9,77%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 2 154,96 zł

Darmowa porada
Bank Millennium
Kredyt hipoteczny - oferta pakietowa
Prowizja: 0%Marża: 1,7%RRSO: 9,79%

Rata: 2 074,08 zł

Darmowa porada
Santander Bank Polska
Kredyt Mieszkaniowy - dla obecnych klientów
Prowizja: 2%Marża: 1,99%RRSO: 9,83%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 2 166,20 zł

Darmowa porada
Santander Bank Polska
Kredyt Mieszkaniowy - dla nowych klientów
Prowizja: 2%Marża: 2,09%RRSO: 9,94%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 2 183,77 zł

Darmowa porada
PKO Bank Polski
Własny Kąt Hipoteczny
Prowizja: 0%Marża: 1,73%RRSO: 9,94%

Rata: 2 113,42 zł

Darmowa porada
BOŚ
Kredyt hipoteczny
Prowizja: 2,2%Marża: 1,99%RRSO: 10,09%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 2 205,71 zł

Darmowa porada
ING Bank Śląski
Kredyt hipoteczny Lekka Rata - oferta standardowa
Prowizja: 1,9%Marża: 2,1%RRSO: 10,16%

Rata: 2 218,66 zł

Darmowa porada
Pokaż więcej ofert

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Kredyt hipoteczny: tańszy w pakiecie czy bez dodatkowych produktów?

Obecnie każdy bank posiada w swoim koszyku dwa rodzaje ofert kredytów hipotecznych: standardową (bez dodatkowych produktów) oraz pakietową (dostępną w ramach sprzedaży wiązanej, czyli np. pod warunkiem założenia konta osobistego, karty kredytowej czy wykupienia ubezpieczenia na życie). I choć banki chętniej promują te drugie, to zgodnie z nowym prawem muszą udostępniać zainteresowanym również kredyty, których udzielenie nie będzie uzależnione od skorzystania z innych usług finansowych. Oznacza to, że osoba posiadająca zdolność kredytową, musi mieć możliwość uzyskania oferty od instytucji kredytującej także wtedy, gdy nie chce wykupić polisy czy nawet przenosić swojego konta z innego banku.

Obowiązek oferowania przez każdy z banków „hipotek” bez dodatkowych produktów jest stosunkowo nowy – został wprowadzony ustawą o kredytach hipotecznych, która weszła w życie 22 lipca 2017 roku. Ustawa nie narzuca jednak konieczności oferowania tych samych warunków cenowych z cross-sellingiem, jak i bez niego. Skutkiem tego większość banków konstruuje swoje oferty w taki sposób, by niższą marżą lub brakiem prowizji zachęcić klientów do skorzystania z kredytu w cenie obniżonej pod warunkiem zakupu dodatkowych produktów. Nie oznacza to bynajmniej, że kredyt bez prowizji, ale z ubezpieczeniem, będzie zawsze tańszy – lub przeciwnie: droższy – od tego ze standardową marżą. O opłacalności danej oferty świadczy wyłącznie całkowity koszt kredytu, na który składają się wszystkie opłaty (odsetkowe i pozaodsetkowe, w tym prowizyjne i ubezpieczeniowe), które zostaną kredytobiorcy naliczone w zakładanym okresie spłaty.

Wybieramy najlepszy kredyt hipoteczny: porównanie banków

W analizie ofert kredytowych warto posłużyć się narzędziami, dostępnymi online. Korzystając z internetowych porównywarek finansowych można szybko i w jednym miejscu zapoznać się z bieżącą ofertą wszystkich najważniejszych banków, poznać proponowane warunki umowy i łączne koszty spłaty w poszczególnych instytucjach. Bez konieczności odwiedzania każdej z nich w celu uzyskania tych informacji bezpośrednio od doradcy.

Dostępny na Comperia.pl bezpłatny kalkulator rat kredytu hipotecznego w kilka chwil wyliczy dla ciebie wysokość miesięcznych płatności, które będą obowiązywały po skorzystaniu z wybranej oferty. Wystarczy, że podasz interesującą cię kwotę pożyczki, wartość nieruchomości i określisz oczekiwany czas spłaty. Korzystając z kalkulatora kredytu hipotecznego poznasz przy tym wysokość dostępnej marży, prowizji i wartość ewentualnej składki ubezpieczeniowej. Dodatkowo dowiesz się, czy bank wymaga w ramach tej oferty założenia konta osobistego, zapewnienia na nim wpływów wynagrodzenia, dobrania karty debetowej lub kredytowej czy spełnienia innych wymogów, które będą obligatoryjne w ramach tej propozycji.

Dokumenty do kredytu hipotecznego

Gdy proces wyboru oferty kredytowej masz już za sobą, pozostanie ci skompletowanie dokumentów, by szybko i sprawnie złożyć wniosek w banku. Papiery, które będą wymagane, można podzielić na dwie grupy:

 • dokumenty dochodowe,
 • dokumenty dotyczące nabywanej nieruchomości.

Wśród dokumentów wymaganych przez bank w celu potwierdzenia zarobków klienta zatrudnionego na etacie lub umowie zlecenia albo o dzieło znajdują się:

 • obowiązkowo: zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach (przy umowie o pracę: najczęściej z danymi za ostatnie 3 miesiące, przy umowie zlecenia lub o dzieło: zwykle z danymi za ostatnie 12 miesięcy),
 • obowiązkowo: wyciągi z konta potwierdzające wpływ wynagrodzenia (zwykle za okres 3 mies. przy etacie oraz 12 mies. przy umowach cywilnoprawnych),
 • obowiązkowo: umowy zleceń lub o dzieło (jeśli osoba pracuje na umowę cywilnoprawną),
 • PIT za ubiegły rok (może być stosowany jako zamiennik zaświadczeń o zarobkach w przypadku wnioskowania o kredyt w pierwszej połowie roku),
 • świadectwa pracy (jeśli wymagane jest udokumentowanie ciągłości pracy po zmianie zatrudnienia),
 • oświadczenie pracodawcy o braku przeciwwskazań do przedłużenia twojej umowy o pracę na czas nieokreślony, jeśli obezna jest zawarta na czas oznaczony,
 • aneks do umowy o pracę z potwierdzeniem uzyskania podwyżki, jeśli wysokość twojego wynagrodzenia wzrosła w ciągu ostatniego półrocza.

Jeśli kupujesz mieszkanie od dewelopera, bank zażąda dostarczenia:

 • umowa przedwstępna zakupu mieszkania (wraz z załącznikami, w tym prospektem informacyjnym) lub umowa deweloperska w postaci aktu notarialnego (jeśli została już zawarta),
 • wypis z KRS dewelopera,
 • wydruk z CeiDG dewelopera,
 • oświadczenie dewelopera (w którym wymieni najważniejsze informacje o budowie i nabywanym przez ciebie mieszkaniu),
 • pozwolenie na budowę,
 • dokumenty potwierdzające dotychczasowe wpłaty pieniędzy na konto dewelopera na poczet ceny zakupu (np. potwierdzenia dokonanych już przez klienta przelewów),
 • odpis z księgi wieczystej nieruchomości, z której zostanie wyodrębniona zostanie nieruchomość (wystarczy wydruk z EKW)
 • oświadczenia banku kredytującego inwestycję o bezobciążeniowym wyodrębnieniu kupowanego przez ciebie mieszkania po całkowitym opłaceniu jego ceny (jeśli deweloper korzystał z kredytu na budowę).

Po złożeniu kompletnego wniosku wstępną decyzję kredytową powinieneś otrzymać już w kilka dni. Cała procedura od złożenia wniosku do wypłaty kredytu może jednak potrwać znacznie dłużej. Najczęściej proces pozyskiwania kredytu trwa od dwóch do trzech tygodni.