Szukasz taniego kredytu bez prowizji na zakup mieszkania lub budowę domu? Zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu informacje o wszystkich najlepszych kredytach hipotecznych, za których udzielenie banki nie pobierają żadnej prowizji. By porównać oferty pod kątem łącznych kosztów, wpisz, ile gotówki potrzebujesz i w jakim czasie zamierzasz ją spłacić. Błyskawicznie otrzymasz indywidualny ranking, przygotowany w oparciu o wybrane przez Ciebie kryteria.

Kredyty hipoteczne bez prowizji

Porównaj wszystkie kredyty hipoteczne w jednym miejscu

Kredyty bez prowizjiKredyty promocyjneKredyty standardoweKredyty refinansoweKredyty konsolidacyjneSprawdź wycenę mieszkania
Comperia Doradca KH
Kredyt hipoteczny z Comperia Doradca

Wybieramy kredyty

Skontaktuj się z doradcą, który wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę.

  • Za dużo ofert? Którą wybrać?
  • Bez prowizji czy z niższym oprocentowaniem?

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 10 ofert
Sortowanie:
Citi Handlowy
Kredyt Mieszkaniowy
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 7,95% (zmienne)RRSO: 8,27%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 1 921,27 zł

Darmowa porada
Crédit Agricole
Kredyt hipoteczny "Prosto do domu" - oferta z usługami dodatkowymi
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 7,96% (zmienne)RRSO: 8,28%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 1 922,92 zł

Darmowa porada
Crédit Agricole
Kredyt hipoteczny Zielony Dom
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 7,76% (zmienne)RRSO: 8,28%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 1 889,96 zł

Darmowa porada
VeloBank
VeloDom Standard
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 8,06% (zmienne)RRSO: 8,36%

Rata: 1 939,49 zł

ING Bank Śląski
Idę na swoje - Łatwy start
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 7,44% (zmienne)RRSO: 8,59%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 1 837,73 zł

Crédit Agricole
Kredyt hipoteczny "Prosto do domu"
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 8,46% (zmienne)RRSO: 8,82%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 2 006,33 zł

Darmowa porada
PKO Bank Polski
Własny Kąt Hipoteczny - oferta pakietowa
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 8,11% (zmienne)RRSO: 8,86%

Rata: 1 947,79 zł

Alior Bank
Megahipoteka - oferta promocyjna
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 7,91% (zmienne)RRSO: 8,89%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 1 914,66 zł

Darmowa porada
Santander Bank Polska
Kredyt Mieszkaniowy (dla obecnych klientów)
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 8,76% (zmienne)RRSO: 10,12%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 2 057,06 zł

Darmowa porada
Santander Bank Polska
Kredyt Mieszkaniowy - dla nowych klientów
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 8,86% (zmienne)RRSO: 10,23%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 2 074,08 zł

Darmowa porada

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Od czego zależy koszt kredytu hipotecznego?

Odsetki wynikające z oprocentowania nie są jedynym kosztem, jaki może występować w kredytach hipotecznych. Oprócz nich kredytobiorca może zostać obciążony innymi opłatami, wśród których największe znaczenie mają zwykle:

  • prowizja (zwykle 0-2%) i
  • składka polisy na życie lub od utraty pracy (średnio 0,03% miesięcznie naliczane od bieżącego salda zadłużenia).

Obligatoryjne w kredytach mieszkaniowych i budowlanych zabezpieczenie hipoteczne generuje również pomniejsze wydatki związane z jego ustanowieniem i obowiązywaniem:

  • wycena rzeczoznawcy: zazwyczaj ok 400-600 zł,
  • wpis hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości: 200 zł + 19 zł opłaty skarbowej,
  • wykreślenie hipoteki z KW: 100 zł
  • dom lub mieszkanie, na których ciąży hipoteka, muszą zostać obowiązkowo chronione ubezpieczeniem od ognia (najczęściej ok 0,006% w skali miesiąca od wartości nieruchomości).

Kolejnych kosztów należy upatrywać w obsłudze dodatkowych produktów, wymaganych przy niektórych ofertach. Wśród najczęściej wymienianych „dodatków” należy wymienić przede wszystkim konto osobiste i kartę kredytową. Coraz rzadziej klienci są zachęcani do zakupu w pakiecie z kredytem produktu inwestycyjnego czy założenia specjalnej lokaty, która posłuży za zabezpieczenie interesów banku na czarną godzinę, gdy kredytobiorca przestanie terminowo regulować raty. Płatności będą wówczas pobierane w pieniędzy zgromadzonych na rachunku tej lokaty.

Kredyty bez prowizji – na co zwracać uwagę?

Prowizja kredytowa stanowi wynagrodzenie banku za udzielenie finansowania i jest opłatą nieobligatoryjną, co znaczy, że bank może, ale nie ma prawnego obowiązku jej naliczać (w przeciwieństwie do odsetek). Jest pobierana dopiero po zawarciu umowy między stronami. Jej płatność następuje jednorazowo w dniu uruchomienia kredytu, czyli wypłaty całej kwoty w przypadku kredytów mieszkaniowych lub pierwszej transzy w przypadku kredytów budowlanych i budowlano-mieszkaniowych.

Prowizja może zostać skredytowana, co oznacza, że bank podwyższy o tę opłatę kwotę kredytu, o którą wnioskuje klient. Suma tych dwóch wartości (lub ich większej liczby, jeśli skredytowane zostaną również inne opłaty, np. składka ubezpieczeniowa) jest nazywana kwotą kredytu brutto i to od niej bank będzie naliczał odsetki. Osoby, które nie chcą podwyższać kwoty kredytu o prowizję, mogą ją opłacić z własnej kieszeni.

Prowizja może mieć niemałe znaczenie w wydatkach kredytowych klienta, dlatego kredyty z prowizją 0% cieszą się wśród klientów niemała popularnością. Przeciętna wartość prowizji w przypadku kredytów standardowych to obecnie 2% (na niższe stawki – w tym 0% – mogą liczyć często osoby decydujące się na kredyty promocyjne i oferty pakietowe). W przypadku zamiaru pożyczenia od banku 260 000 zł (to średnia kwota, o którą wnioskują obecnie klienci hipoteczni banków), dwuprocentowa prowizja przekłada się na koszt 5000 zł. Mimo że w całkowitym koszcie spłaty, który w przypadku hipotek sięga co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, 5000 zł nie wydaje się wygórowaną ceną, to jest to suma pieniędzy mogąca w przypadku wielu kredytobiorców pokryć ich wydatki ratalne nawet przez pół roku.

Kredyty bez prowizji to z reguły kredyty promocyjne, dostępne na korzystniejszych warunkach cenowych pod warunkiem skorzystania z dodatkowych produktów, oferowanych przez bank. Niestety prowizja 0% nie zawsze gwarantuje, że dany kredyt będzie tańszy od pozostałych ofert – nawet tych, w których banki prowizję pobierają, zwłaszcza gdy wymagane jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na życie. O opłacalności danej pożyczki nigdy nie przesądza jeden rodzaj opłat. Dopiero porównanie całkowitych kosztów poszczególnych ofert pozwoli na wybranie najtańszego kredytu hipotecznego.

Kalkulator kredytów hipotecznych z prowizją 0%

Jeśli poszukujesz taniego kredytu bez prowizji, skorzystaj z bezpłatnej porównywarki kredytowej Comperia.pl. Podając podstawowe informacje o poszukiwanym przez ciebie kredycie: interesującą cię kwotę, okres spłaty i wartość kupowanej nieruchomości, otrzymasz listę aktualnych ofert, wśród których znajdziesz:

Nasz kalkulator wyliczy dla Ciebie potencjalną wysokość raty, wskaże proponowaną przez bank marżę i prowizję, poda koszty ubezpieczenia (jeśli jest obowiązkowe), a następnie zsumuje wszystkie opłaty, pokazując, ile ogółem zapłacisz za kredyt w poszczególnych bankach. Znając całkowite koszty spłaty, będziesz mógł posortować listę ofert od najtańszej, szybko uzyskując odpowiedź na pytanie, który kredyt hipoteczny będzie dla ciebie najkorzystniejszy.