Często płacisz za zakupy kartą do konta? Niech część pieniędzy do Ciebie wraca! Porównaj z Comperia.pl aktualne oferty kont z usługą moneyback.

Konta z moneyback

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Konta osobisteKonta walutoweKonta dla dzieciKonta dla studentówKonta z moneyback
Bank Pekao S.A.
Zgarnij do 200 zł i 7% na Koncie Oszczędnościowym

0 zł za otwarcie i prowadzenie konta

Do 200 zł premii za otwarcie i spełnienie prostych warunków

7% na Koncie Oszczędnościowym na 6 mies. Do 100 tys. zł

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Bank Pekao S.A.
Konto Przekorzystne

Zgarnij do 200 zł i 7% na Koncie Oszczędnościowym

0 zł za otwarcie i prowadzenie konta

Do 200 zł premii za otwarcie i spełnienie prostych warunków

7% na Koncie Oszczędnościowym na 5 mies. Do 100 tys. zł

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Volkswagen Bank
Konto osobiste e-direct

Darmowe konto z aplikacją mobilną

0 zł za założenie i prowadzenie

0 zł za pierwszych 250 przelewów

0 zł za wydanie, wznowienie i obsługę karty Visa

Bezprowizyjna sieć bankomatów w całym kraju

Advertisement

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 5 ofert
Sortowanie:
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste (w promocji)
Konto: 0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0-2,50 zł
Promocja „Bankuj mobilnie – edycja 10”: nagroda o wartości do 500 zł - przez 9 więcej» miesięcy po 50 zł po spełnieniu prostych warunków oraz jednorazowo 50 zł za otwarcie KJO przez wniosek internetowy i dodatkowo: 50 zł za otwarcie konta przez Videoselfie lub w aplikacji mobilnej
By otrzymać 50 zł w danym miesiącu należy:
-wykonać przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą wydaną do Konta Jakże Osobistego lub Blikiem na dowolną kwotę
-zalogować się do Aplikacji Mobilnej
-mieć wpływ na konto w łącznej wysokość min. 1 tys. PLN
Oferta dla nowych klientów czyli osób, które w okresie trzech lat przed złożeniem wniosku nie posiadały Konta w Alior Banku
Promocja trwa do 31 maja 2024 r.

Koszt miesięczny: 0 zł

VeloBank
VeloKonto dla młodych
Konto: 0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Toyota Bank
Moto Konto
Konto: 2,49/0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 2,49 zł

Santander Bank Polska
Konto Santander - dla młodych
Konto: 0 zł Karta: 9/0 zł Bankomaty: 0 zł
Jak zyskać w promocji 150 zł
Rodzicu:
Musisz mieć konto osobiste w Santanderze, więcej» prowadzone w złotówkach (PLN).
Do 3.06.2024 r. zarejestruj się w promocji.
Otwórz w swojej bankowości internetowej konto z kartą Dopasowaną dla dziecka (7-12 lat) lub nastolatka (13-17 lat) dodatkowo z Santander online.
Jakie warunki musicie spełnić, aby łącznie zyskać 150 zł:
Do 30 czerwca 2024 roku:
50 zł dla rodzica
Przelej na konto otwarte w tej promocji minimum 50 zł.
100 zł dla dziecka lub nastolatka
Dziecko w wieku 7-12 lat zapłaci minimum 6 razy kartą do konta.
Nastolatek w wieku 13-17 lat zapłaci minimum 6 razy kartą do konta lub BLIKIEM i choć 1 raz zaloguje się do naszej aplikacji mobilnej.

Koszt miesięczny: 9 zł

Santander Bank Polska
Konto Santander - w promocji
Konto: 6/0 zł Karta: 9/0 zł Bankomaty: 0-3 zł
Otwórz Konto Santander i zyskaj do 400 zł premii w promocjach i 6% na koncie więcej» oszczędnościowym
- do 400 zł z kontem: otwórz konto, spełnij warunki promocji i zyskaj 400 zł premii (Do promocji możesz przystąpić do do 31.05.2024 r. )
- zyskaj 100 zł z Programem poleceń (Do promocji możesz przystąpić do 31.05.2024 r. )
- 6% na koncie oszczędnościowym (Do promocji możesz przystąpić do 9.06.2024 r. )

Koszt miesięczny: 15 zł

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Konta z moneybackiem

Moneyback to usługa, która umożliwia uzyskanie zwrotu części wydatków ponoszonych z konta bankowego przy użyciu karty płatniczej lub BLIK-a. Wystarczy płacić w sklepach, restauracjach czy na stacjach paliw kartą lub z wykorzystaniem kodów BLIK, aby w kolejnym okresie rozliczeniowym nasze konto zostało zasilone przez bank kwotą stanowiącą częściową „rekompensatę” wydanych pieniędzy.

Przynosząc wymierne korzyści finansowe, moneyback pełni rolę zachęty dla klientów banku, by aktywnie korzystali z rachunku osobistego i płacili na co dzień za zakupy bez użycia gotówki.

Uwaga na limity

Moneyback, dostępny do kont osobistych w wybranych bankach, najczęściej wiąże się z ograniczeniem procentowym możliwego do uzyskania zwrotu pieniężnego. Przeważnie nie przekracza on 5% wydatków poniesionych przez posiadacza konta. Nie znaczy to jednak, że w każdym przypadku klient odzyska – przykładowo – 5% ceny nabytych towarów lub usług.

Choć nie wszystkie moneybacki są jednocześnie ograniczane procentowo, to każdy z nich jest limitowany kwotowo, np. do 15 zł, 30 zł czy 50 zł miesięcznie. Tym sposobem nawet jeśli łączne zakupy opłacone kartą w danym okresie rozliczeniowym wyniosły posiadacza konta 2000 zł, to jego zwrot sięgnie nie 100 zł (5% z 2000 zł), ale zrówna się do maksymalnego limitu, określonego w regulaminie usługi.

Kolejnym limitem spotykanym w regulaminach bankowych jest dodatkowe ograniczenie kwoty moneybacku dostępnego dla jednego klienta do określonej kwoty w skali roku. Przykładowo: mimo że miesięczny zwrot może wynieść do 50 zł, to jeśli regulamin stanowi o jednoczesnym ograniczeniu zwrotu do 300 zł rocznie, konto klienta zasili łącznie tylko 300 zł w ciągu 12 miesięcy.

Promocje dla nowych klientów

Moneyback rzadko bywa usługą dostępną dla wszystkich klientów banku, przez cały czas. Najczęściej przybiera formę promocji, skierowanej do nowych klientów, którzy nigdy lub w ostatnim czasie nie posiadali w tym banku rachunku osobistego. Zazwyczaj promocja tego typu trwa rok od chwili otwarcia konta. Niewykorzystane przez klienta możliwości uzyskania zwrotu przepadają.

By skorzystać z promocji, czasem nie wystarczy samo założenie konta. Niekiedy trzeba do tego np. zasilać je co miesiąc wpływem wynagrodzenia, emerytury lub renty, utrzymywać saldo ROR-u na określonym poziomie lub dokonywać transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę.

Za co przysługuje zwrot?

Nie wszystkie rodzaje transakcji mogą kwalifikować się do zwrotu w ramach moneybacku. Zazwyczaj pieniądze wracają za płatności dokonywane w sklepach spożywczych, na stacjach paliw lub w innych punktach usługowo-handlowych, z wyjątkiem płatności w kasynach, zakładach bukmacherskich czy instytucjach finansowych. Wyłączone z programu mogą być również płatności za bilety lotnicze, autobusowe i pozostałe usługi transportowe.

Niektóre banki oferują moneyback tylko na określone typy transakcji, np. na wydatki ponoszone na rozrywkę (restauracje, bilety do kina itp.) albo tylko na wydatki na stacjach paliw.

Mogą też występować promocje obejmujące zwrot wydatków na opłacanie rachunków za media (prąd, gaz, telefon) z konta. W tym przypadku płatności nie są wykonywane kartą, ale za pomocą zlecenia stałego.

Opodatkowanie zwrotu wydatków

Premia otrzymywana w ramach moneybacku jest zwolniona z opodatkowania, jeśli jej wysokość nie przekracza 760 zł (art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT). Wyższe sumy są opodatkowane 19-procentowym podatkiem ryczałtowym.

W przypadku, w którym podatek będzie naliczony, zostanie on pobrany przez bank przy wypłacie nagrody. Bank będzie w obowiązku wykazać przekazane świadczenie na druku PIT-8AR, który trafi bezpośrednio do urzędu skarbowego, jednak klient nie będzie musiał sam wykazywać tego dochodu w rocznej deklaracji podatkowej PIT.