Często płacisz za zakupy kartą do konta? Niech część pieniędzy do Ciebie wraca! Porównaj z Comperia.pl aktualne oferty kont z usługą moneyback.

Konta z moneyback

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Konta osobisteKonta walutoweKonta dla dzieciKonta dla studentówKonta z moneyback
Santander Bank Polska
KONTO JAKIE CHCĘ

Otwórz konto i zyskaj 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie

1% na lokacie mobilnej

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Bank Pekao S.A.
Konto Przekorzystne

Otwórz Konto Przekorzystne, skorzystaj z aktualnych promocji i zgarnij nawet do 400 zł premii.

0 zł za prowadzenie, kartę, bankomaty

Oferta sponsorowana

Sprawdź
mBank
Otwórz mKonto Intensive i zyskaj:

Allegro Smart! na rok za darmo oraz 100 zł na Allegro

0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie

2% na lokacie z funduszem

osobisty ekspert w placówce

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 6 ofert
Sortowanie:
mBank
eKonto możliwości
Konto: 0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Toyota Bank
Moto Konto
Konto: 2,49/0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 2,49 zł

Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
Konto: 0 zł Karta: 8/0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 8 zł

Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
Konto: 6/0 zł Karta: 8/0 zł Bankomaty: 0-5 zł

Koszt miesięczny: 14 zł

Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
Konto: 10/0 zł Karta: 5/0 zł Bankomaty: 0-2,50 zł
Załóż konto z kartą i zyskaj 400 zł!
Złóż wniosek o konto online z kartą do 31.12.2020 r., więcej» zawrzyj umowę o konto i kartę w ciągu kolejnych 30 dni od złożenia wniosku, a następnie spełniaj warunki Oferty Specjalnej „Z nami najlepiej - 5 edycja”.
1. Aby uzyskać premię 10 zł co miesiąc przez 12 miesięcy - w sumie aż 120 zł, należy co miesiąc:
- zapewnić wpływy min. 1 500 zł na konto
- wykonać 3 transakcje bezgotówkowe kartą
- co najmniej raz zalogować się do aplikacji Alior Mobile
2. Aby zyskać premię 15 zł przez 12 miesięcy - w sumie aż 180 zł, należy spełnić warunki z punktu 1 i posiadać w Alior Banku produkt kredytowy (z wyłączeniem kredytu ratalnego).
3. Aby uzyskać 6800 punktów powitalnych w programie Mastercard Bezcenne Chwile (o równowartości 100 zł), należy zapisać się do programu Mastercard Bezcenne Chwile, a następnie w ciągu 30 dni zapłacić 5 razy kartą debetową Mastercard na łączną kwotę min. 10 zł.

Koszt miesięczny: 15 zł

Citi Handlowy
CityPriority
Konto: 25/0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 25 zł

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Konta z moneybackiem

Moneyback to usługa, która umożliwia uzyskanie zwrotu części wydatków ponoszonych z konta bankowego przy użyciu karty płatniczej lub BLIK-a. Wystarczy płacić w sklepach, restauracjach czy na stacjach paliw kartą lub z wykorzystaniem kodów BLIK, aby w kolejnym okresie rozliczeniowym nasze konto zostało zasilone przez bank kwotą stanowiącą częściową „rekompensatę” wydanych pieniędzy.

Przynosząc wymierne korzyści finansowe, moneyback pełni rolę zachęty dla klientów banku, by aktywnie korzystali z rachunku osobistego i płacili na co dzień za zakupy bez użycia gotówki.

Uwaga na limity

Moneyback, dostępny do kont osobistych w wybranych bankach, najczęściej wiąże się z ograniczeniem procentowym możliwego do uzyskania zwrotu pieniężnego. Przeważnie nie przekracza on 5% wydatków poniesionych przez posiadacza konta. Nie znaczy to jednak, że w każdym przypadku klient odzyska – przykładowo – 5% ceny nabytych towarów lub usług.

Choć nie wszystkie moneybacki są jednocześnie ograniczane procentowo, to każdy z nich jest limitowany kwotowo, np. do 15 zł, 30 zł czy 50 zł miesięcznie. Tym sposobem nawet jeśli łączne zakupy opłacone kartą w danym okresie rozliczeniowym wyniosły posiadacza konta 2000 zł, to jego zwrot sięgnie nie 100 zł (5% z 2000 zł), ale zrówna się do maksymalnego limitu, określonego w regulaminie usługi.

Kolejnym limitem spotykanym w regulaminach bankowych jest dodatkowe ograniczenie kwoty moneybacku dostępnego dla jednego klienta do określonej kwoty w skali roku. Przykładowo: mimo że miesięczny zwrot może wynieść do 50 zł, to jeśli regulamin stanowi o jednoczesnym ograniczeniu zwrotu do 300 zł rocznie, konto klienta zasili łącznie tylko 300 zł w ciągu 12 miesięcy.

Promocje dla nowych klientów

Moneyback rzadko bywa usługą dostępną dla wszystkich klientów banku, przez cały czas. Najczęściej przybiera formę promocji, skierowanej do nowych klientów, którzy nigdy lub w ostatnim czasie nie posiadali w tym banku rachunku osobistego. Zazwyczaj promocja tego typu trwa rok od chwili otwarcia konta. Niewykorzystane przez klienta możliwości uzyskania zwrotu przepadają.

By skorzystać z promocji, czasem nie wystarczy samo założenie konta. Niekiedy trzeba do tego np. zasilać je co miesiąc wpływem wynagrodzenia, emerytury lub renty, utrzymywać saldo ROR-u na określonym poziomie lub dokonywać transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę.

Za co przysługuje zwrot?

Nie wszystkie rodzaje transakcji mogą kwalifikować się do zwrotu w ramach moneybacku. Zazwyczaj pieniądze wracają za płatności dokonywane w sklepach spożywczych, na stacjach paliw lub w innych punktach usługowo-handlowych, z wyjątkiem płatności w kasynach, zakładach bukmacherskich czy instytucjach finansowych. Wyłączone z programu mogą być również płatności za bilety lotnicze, autobusowe i pozostałe usługi transportowe.

Niektóre banki oferują moneyback tylko na określone typy transakcji, np. na wydatki ponoszone na rozrywkę (restauracje, bilety do kina itp.) albo tylko na wydatki na stacjach paliw.

Mogą też występować promocje obejmujące zwrot wydatków na opłacanie rachunków za media (prąd, gaz, telefon) z konta. W tym przypadku płatności nie są wykonywane kartą, ale za pomocą zlecenia stałego.

Opodatkowanie zwrotu wydatków

Premia otrzymywana w ramach moneybacku jest zwolniona z opodatkowania, jeśli jej wysokość nie przekracza 760 zł (art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT). Wyższe sumy są opodatkowane 19-procentowym podatkiem ryczałtowym.

W przypadku, w którym podatek będzie naliczony, zostanie on pobrany przez bank przy wypłacie nagrody. Bank będzie w obowiązku wykazać przekazane świadczenie na druku PIT-8AR, który trafi bezpośrednio do urzędu skarbowego, jednak klient nie będzie musiał sam wykazywać tego dochodu w rocznej deklaracji podatkowej PIT.