Często płacisz za zakupy kartą do konta? Niech część pieniędzy do Ciebie wraca! Porównaj z Comperia.pl aktualne oferty kont z usługą moneyback.

Konta z moneyback

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Konta osobisteKonta walutoweKonta dla dzieciKonta dla studentówKonta z moneyback
Santander Bank Polska
KONTO JAKIE CHCĘ - Otwórz konto nr 1 na rynku!

Zyskaj 200 zł w dwóch promocjach


 • 150 zł w premii do konta
 • 50 zł za polecenie konta
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • do 300 zł zwrotu rocznie za rachunki
 • 2% na lokacie mobilnej

  • Oferta sponsorowana

   Sprawdź
   Porównaj produkty
   Znaleźliśmy dla Ciebie 10 ofert
   Sortowanie:
   mBank
   eKonto możliwości
   Konto: 0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

   Koszt miesięczny: 0 zł

   Toyota Bank
   Moto Konto
   Konto: 2,49/0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

   Koszt miesięczny: 2,49 zł

   Santander Bank Polska
   Konto Jakie Chcę
   Konto: 0 zł Karta: 5/0 zł Bankomaty: 0-5 zł

   Koszt miesięczny: 5 zł

   Santander Bank Polska
   Konto Jakie Chcę - dla młodych
   Konto: 0 zł Karta: 5/0 zł Bankomaty: 0 zł

   Koszt miesięczny: 5 zł

   T-Mobile Usługi Bankowe
   Konto Freemium
   Konto: 0 zł Karta: 6/0 zł Bankomaty: 6 zł
   Do porównaniaSzczegóły

   Koszt miesięczny: 6 zł

   Bank BPS
   iKonto
   Konto: 5/0 zł Karta: 3 zł Bankomaty: 0-6 zł

   Koszt miesięczny: 8 zł

   Alior Bank
   Konto Jakże Osobiste
   Konto: 10/0 zł Karta: 5/0 zł Bankomaty: 0-2,50 zł

   Koszt miesięczny: 15 zł

   Crédit Agricole
   Konto dla Ciebie
   Konto: 7/0 zł Karta: 9/0 zł Bankomaty: 0-6 zł

   Koszt miesięczny: 16 zł

   Citi Handlowy
   CityPriority
   Konto: 25/0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

   Koszt miesięczny: 25 zł

   Crédit Agricole
   Konto dla Ciebie VIP
   Konto: 30/0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

   Koszt miesięczny: 30 zł

   Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

   Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

   Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

   Wszystkie wpisy

   Konta z moneybackiem

   Moneyback to usługa, która umożliwia uzyskanie zwrotu części wydatków ponoszonych z konta bankowego przy użyciu karty płatniczej lub BLIK-a. Wystarczy płacić w sklepach, restauracjach czy na stacjach paliw kartą lub z wykorzystaniem kodów BLIK, aby w kolejnym okresie rozliczeniowym nasze konto zostało zasilone przez bank kwotą stanowiącą częściową „rekompensatę” wydanych pieniędzy.

   Przynosząc wymierne korzyści finansowe, moneyback pełni rolę zachęty dla klientów banku, by aktywnie korzystali z rachunku osobistego i płacili na co dzień za zakupy bez użycia gotówki.

   Uwaga na limity

   Moneyback, dostępny do kont osobistych w wybranych bankach, najczęściej wiąże się z ograniczeniem procentowym możliwego do uzyskania zwrotu pieniężnego. Przeważnie nie przekracza on 5% wydatków poniesionych przez posiadacza konta. Nie znaczy to jednak, że w każdym przypadku klient odzyska – przykładowo – 5% ceny nabytych towarów lub usług.

   Choć nie wszystkie moneybacki są jednocześnie ograniczane procentowo, to każdy z nich jest limitowany kwotowo, np. do 15 zł, 30 zł czy 50 zł miesięcznie. Tym sposobem nawet jeśli łączne zakupy opłacone kartą w danym okresie rozliczeniowym wyniosły posiadacza konta 2000 zł, to jego zwrot sięgnie nie 100 zł (5% z 2000 zł), ale zrówna się do maksymalnego limitu, określonego w regulaminie usługi.

   Kolejnym limitem spotykanym w regulaminach bankowych jest dodatkowe ograniczenie kwoty moneybacku dostępnego dla jednego klienta do określonej kwoty w skali roku. Przykładowo: mimo że miesięczny zwrot może wynieść do 50 zł, to jeśli regulamin stanowi o jednoczesnym ograniczeniu zwrotu do 300 zł rocznie, konto klienta zasili łącznie tylko 300 zł w ciągu 12 miesięcy.

   Promocje dla nowych klientów

   Moneyback rzadko bywa usługą dostępną dla wszystkich klientów banku, przez cały czas. Najczęściej przybiera formę promocji, skierowanej do nowych klientów, którzy nigdy lub w ostatnim czasie nie posiadali w tym banku rachunku osobistego. Zazwyczaj promocja tego typu trwa rok od chwili otwarcia konta. Niewykorzystane przez klienta możliwości uzyskania zwrotu przepadają.

   By skorzystać z promocji, czasem nie wystarczy samo założenie konta. Niekiedy trzeba do tego np. zasilać je co miesiąc wpływem wynagrodzenia, emerytury lub renty, utrzymywać saldo ROR-u na określonym poziomie lub dokonywać transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę.

   Za co przysługuje zwrot?

   Nie wszystkie rodzaje transakcji mogą kwalifikować się do zwrotu w ramach moneybacku. Zazwyczaj pieniądze wracają za płatności dokonywane w sklepach spożywczych, na stacjach paliw lub w innych punktach usługowo-handlowych, z wyjątkiem płatności w kasynach, zakładach bukmacherskich czy instytucjach finansowych. Wyłączone z programu mogą być również płatności za bilety lotnicze, autobusowe i pozostałe usługi transportowe.

   Niektóre banki oferują moneyback tylko na określone typy transakcji, np. na wydatki ponoszone na rozrywkę (restauracje, bilety do kina itp.) albo tylko na wydatki na stacjach paliw.

   Mogą też występować promocje obejmujące zwrot wydatków na opłacanie rachunków za media (prąd, gaz, telefon) z konta. W tym przypadku płatności nie są wykonywane kartą, ale za pomocą zlecenia stałego.

   Opodatkowanie zwrotu wydatków

   Premia otrzymywana w ramach moneybacku jest zwolniona z opodatkowania, jeśli jej wysokość nie przekracza 760 zł (art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT). Wyższe sumy są opodatkowane 19-procentowym podatkiem ryczałtowym.

   W przypadku, w którym podatek będzie naliczony, zostanie on pobrany przez bank przy wypłacie nagrody. Bank będzie w obowiązku wykazać przekazane świadczenie na druku PIT-8AR, który trafi bezpośrednio do urzędu skarbowego, jednak klient nie będzie musiał sam wykazywać tego dochodu w rocznej deklaracji podatkowej PIT.