Porównaj najlepsze konta dla studentów z Comperia.pl. Korzystając z poniższej wyszukiwarki, sprawdzisz wysokość najważniejszych opłat w różnych bankach, dowiesz się o dostępnych bonusach i najnowszych promocjach.

Konta dla studentów

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Konta osobisteKonta walutoweKonta dla dzieciKonta dla studentówKonta z moneyback
Santander Bank Polska
Otwórz Konto Jakie Chcę - 0 zł za prowadzenie konta


 • 0 zł za przelewy natychmiastowe i wypłaty z Bankomatów SBP
 • 0 zł za kartę do konta jeżeli zmienimy wariant w bankowości elektronicznej i dokonamy 5 transakcji kartą w miesiącu
 • Szeroki wybór płatności mobilnych: możliwość płacenia zbliżeniowo telefonem

 • Skorzystaj również z superpakietu z kontem:

  • 2,5% na lokacie mobilnej
  • Szybki kredyt gotówkowy (RRSO 11,50%) - pieniądze nawet w 60 sekund na koncie

  Oferta sponsorowana

  Sprawdź
  mBank
  eKonto osobiste w mBank i aż 150 zł premii

  0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku

  • 0 zł za wypłaty kartą od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł za kartę przy 1 transakcji w miesiącu
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą
  • program poleceń mBank - odbierz do 200 zł za polecenie konta

  Oferta sponsorowana

  Sprawdź
  Getin Noble Bank
  Konto Osobiste Proste Zasady


 • Przez 12 miesięcy
 • Dla kwoty do 10 000 zł
 • Przy wpływach na Konto Osobiste min. 1000 zł miesięcznie
 • Advertisement

  Oferta sponsorowana

  Sprawdź
  Porównaj produkty
  Znaleźliśmy dla Ciebie 6 ofert
  Sortowanie:
  ING Bank Śląski
  Konto z Lwem Mobi
  Konto: 0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0-2,50 zł
  Promocja "Do 160 zł za otwarcie konta Mobi" dostępna do 31 marca 2020 r.

  Koszt miesięczny: 0 zł

  Getin Noble Bank
  Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat
  Konto: 0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł
  Konto w ramach programu poleceń można otworzyć do 29 lutego 2020 roku

  Koszt miesięczny: 0 zł

  Crédit Agricole
  Konto dla Ciebie MOVE!
  Konto: 3/0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0-3 zł

  Koszt miesięczny: 3 zł

  Millennium
  Konto 360º Student
  Konto: 0 zł Karta: 4/0 zł Bankomaty: 0-5 zł

  Koszt miesięczny: 4 zł

  PKO Bank Polski
  PKO Konto dla Młodych
  Konto: 0 zł Karta: 5/0 zł Bankomaty: 0 zł

  Koszt miesięczny: 5 zł

  Santander Bank Polska
  Konto Jakie Chcę - dla młodych
  Konto: 0 zł Karta: 5/0 zł Bankomaty: 0 zł

  Koszt miesięczny: 5 zł

  Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

  Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

  Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

  Wszystkie wpisy

  Konta dla studentów

  Konta dla studentów nie różnią się niczym od standardowych rachunków bankowych dla dorosłych poza ceną. Studenci mogą liczyć na identyczny zakres usług powiązanych z ROR-em (rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym) i tę samą bankowość internetową lub mobilną. Nie spotkają się z żadnymi ograniczeniami funkcjonalności rachunku studenckiego w stosunku do zwykłego konta. Będą mogli korzystać z tych samym kart płatniczych i jednakowych zasad obsługi konta.

  Konto studenckie vs standardowy ROR

  Konto dla żaka od konta dostępnego dla osoby pełnoletniej, która nie posiada legitymacji studenckiej, będzie się różniło jedynie przywilejem korzystania z preferencyjnych opłat za podstawowe czynności bankowe.

  Konta dla studentów zazwyczaj wiążą się z niższą opłatą miesięczną za prowadzenie rachunku i niższą opłatą miesięczną za użytkowanie karty debetowej. W wielu przypadku opłaty te zostały zminimalizowane do zera – bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Studenci często mogą liczyć również na niższe koszty wypłat gotówki z bankomatów. I na tym koniec. Pozostałe pozycje cenników rachunków osobistych dla studentów i pozostałych najczęściej są te same.

  Na jakie opłaty zwracać uwagę?

  Studiowanie często utrudnia lub wręcz uniemożliwia podjęcie pracy zarobkowej. Dla osób uczących się, które często znajdują się na utrzymaniu rodziców lub korzystają z kredytu studenckiego, liczy się każda złotówka, dlatego warto, by żadna z nich nie uciekała przez palce z powodu źle dobranego konta.

  Konto dla studenta powinno być przede wszystkim tanie w utrzymaniu. Najważniejszą rolę w koszcie rachunki zwykle pełnią dwie opłaty miesięczne: za prowadzenie konta i obsługę karty płatniczej. Poszukując korzystnego ROR-u, warto kierować się wysokością przede wszystkich tych opłat.

  W przypadku banków, które umożliwiają zniesienie podstawowego kosztu po spełnieniu dodatkowych warunków, koniecznie trzeba się upewnić, że będziemy w stanie spełnić dane warunki w każdym miesiącu – również w okresie wakacyjnym.

  Nieliczne banki pobierają również opłatę za odnowienie karty (wydawane są najczęściej na 3-4 lata) lub wyrobienie kolejnej po zgubieniu poprzedniej. To koszt jednorazowy, sięgający nawet kilkudziesięciu złotych.

  Osoby przywiązane do gotówki powinny zwrócić uwagę na koszt wypłat gotówki z bankomatów. Jeżeli oferta rachunku wiąże się z możliwością bezprowizyjnego podejmowania pieniędzy tylko z bankomatów banku lub wskazanej sieci (Euronet, Planet Cash), należy sprawdzić rozmieszczenie maszyn w miejscowościach, w której posiadacz konta będzie najczęściej przebywać, czyli miejsca nauki i rodzinnego miasta.

  Warto mieć na względzie ewentualne przeprowadzki. Jeśli liczba darmowych bankomatów w danym banku jest mocno ograniczona, to może się okazać, że po zmianie stancji czeka nas długa droga po potrzebną gotówkę.

  Klienci zagranicznych sklepów i portali aukcyjnych oraz zwolennicy dalekich podróży i osoby zainteresowane wakacyjną pracą za granicą powinni zwrócić uwagę na koszt płacenia kartą lub przelewem z konta w obcej walucie. Od transakcji zagranicznych banki pobierają dodatkowe opłaty. Ukrytym kosztem takich płatności jest również przewalutowanie. Po pierwsze: bank może naliczyć prowizję za samą usługę przewalutowania, po drugie: przewalutowanie odbywa się po kursie wyznaczanym w sposób przyjęty w danym banku. Może się okazać, że tańszym rozwiązaniem będzie założenie odrębnego konta walutowego.

  Bonusy do konta

  Dobre konto bankowe może nie tylko nie powodować niepotrzebnych kosztów, ale i przynosić zyski. Codziennych oszczędności można szukać również w programach typy moneyback, które umożliwiają uzyskanie zwrotu części wydatków ponoszonych kartą.

  Płacą za zakupy kartą z konta z moneybackiem, możemy sprawić, że na nasze konto wróci nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

  Wiele banków oferuje również okresowe promocje, w ramach których do zdobycia jest premia pieniężna za założenie konta, o ile umowa rachunku zostanie zawarta w okresie trwania promocji. Warto mieć na względzie, że częstym warunkiem uzyskania nagrody jest zapewnienie na koncie wpływu pieniężnego, przelewu wynagrodzenia, a w przypadku studentów: stypendium, w określonym terminie.

  Czy student może korzystać z limitu kredytowego w koncie?

  Podobnie jak posiadacz standardowego konta osobistego, tak i student może korzystać z debetu czy limitu odnawialnego w koncie. O ile posiada dochody, które pozwolą na regularną spłatę zadłużenia.

  Saldo kredytowe, podobnie jak każdy inny produkt kredytowy, wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Jeśli osoba wnioskująca o limit nie ma żadnych dochodów, bank może odmówić udzielenia limitu.