Porównaj najlepsze konta dla studentów z Comperia.pl. Korzystając z poniższej wyszukiwarki, sprawdzisz wysokość najważniejszych opłat w różnych bankach, dowiesz się o dostępnych bonusach i najnowszych promocjach.

Konta dla studentów

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Konta osobisteKonta walutoweKonta dla dzieciKonta dla studentówKonta z moneyback
Bank Pekao S.A.
Konto Przekorzystne dla Młodych

50 zł za założenie konta

100 zł za 15 transakcji kartą

0 zł za konto, kartę, bankomaty

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Santander Bank Polska
Teraz możesz więcej z Kontem Jakie Chcę!

300 zł premii! 50 zł za otwarcie i 250 zł za aktywne korzystanie

50 zł za każde polecenie konta

70 zł rabatu na zakupy w CCC

do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie

Oferta sponsorowana

Sprawdź
mBank
mKonto Intensive - więcej wspólnych radości!

Otwórz konto dla siebie i swojego dziecka i zyskaj nawet 300 zł

bankowość codzienna za 0 zł

0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą, bez limitów

obsługa premium

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 6 ofert
Sortowanie:
ING Bank Śląski
Konto z Lwem Mobi
Konto: 0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0-5 zł
Do 160 zł w promocji za otwarcie konta osobistego z kartą i kontem oszczędnościowym (do 30 września więcej» 2021 r.):
Zyskasz 110 zł, jeśli:
do 30 września 2021 r. otworzysz przez naszą stronę internetową lub w aplikacji Moje ING (wybierając opcję "Załóż konto bankowe") konto Mobi z:
- Otwartym Kontem Oszczędnościowym (OKO)
- i kartą (kartę możesz też zamówić później, już w Moim ING. Zrób to do 30 września, żeby spełnić warunek promocji.)
do 31 października 2021 r. zrobisz min. 10 transakcji bezgotówkowych - dowolną kartą wydaną, portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay) do konta lub BLIKIEM
Chcesz dostać dodatkowe 50 zł?
Wystarczy, że do 31 października 2021 r.:
z wymienionych 10 transakcji min. 3 zrób BLIKIEM - płacąc za zakupy w sklepach internetowych założysz min. jeden cel oszczędnościowy na OKO otwartym w ramach promocji i odłożysz na nim min. 100 zł
Promocja nie dotyczy otwarcia konta po zalogowaniu do Mojego ING lub aplikacji Moje ING Mobile oraz nie dotyczy obecnych klientów banku ING.

Koszt miesięczny: 0 zł

Getin Noble Bank
Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat
Konto: 0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Crédit Agricole
Konto dla Ciebie MOVE!
Konto: 3/0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0-3 zł

Koszt miesięczny: 3 zł

Bank Millennium
Konto 360º Student
Konto: 0 zł Karta: 4/0 zł Bankomaty: 0-5 zł
Do porównaniaSzczegóły

Koszt miesięczny: 4 zł

PKO Bank Polski
PKO Konto dla Młodych
Konto: 0 zł Karta: 5/0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 5 zł

Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
Konto: 0 zł Karta: 8/0 zł Bankomaty: 0 zł
Promocja „250 zł za aktywne bankowanie - Edycja II” (dostępna do 30 kwietnia 2021 więcej» r.)
Premia wypłacana w dwóch turach za założenie konta i zasilenie go w każdej turze kwotami min. 1000 zł oraz wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych (kartą debetową lub BLIKiem) za minimum 10 zł każda, zalogowanie się do aplikacji Santander mobile i wyrażenie zgód marketingowych dla banku

Koszt miesięczny: 8 zł

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Konta dla studentów

Konta dla studentów nie różnią się niczym od standardowych rachunków bankowych dla dorosłych poza ceną. Studenci mogą liczyć na identyczny zakres usług powiązanych z ROR-em (rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym) i tę samą bankowość internetową lub mobilną. Nie spotkają się z żadnymi ograniczeniami funkcjonalności rachunku studenckiego w stosunku do zwykłego konta. Będą mogli korzystać z tych samym kart płatniczych i jednakowych zasad obsługi konta.

Konto studenckie vs standardowy ROR

Konto dla żaka od konta dostępnego dla osoby pełnoletniej, która nie posiada legitymacji studenckiej, będzie się różniło jedynie przywilejem korzystania z preferencyjnych opłat za podstawowe czynności bankowe.

Konta dla studentów zazwyczaj wiążą się z niższą opłatą miesięczną za prowadzenie rachunku i niższą opłatą miesięczną za użytkowanie karty debetowej. W wielu przypadku opłaty te zostały zminimalizowane do zera – bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Studenci często mogą liczyć również na niższe koszty wypłat gotówki z bankomatów. I na tym koniec. Pozostałe pozycje cenników rachunków osobistych dla studentów i pozostałych najczęściej są te same.

Na jakie opłaty zwracać uwagę?

Studiowanie często utrudnia lub wręcz uniemożliwia podjęcie pracy zarobkowej. Dla osób uczących się, które często znajdują się na utrzymaniu rodziców lub korzystają z kredytu studenckiego, liczy się każda złotówka, dlatego warto, by żadna z nich nie uciekała przez palce z powodu źle dobranego konta.

Konto dla studenta powinno być przede wszystkim tanie w utrzymaniu. Najważniejszą rolę w koszcie rachunki zwykle pełnią dwie opłaty miesięczne: za prowadzenie konta i obsługę karty płatniczej. Poszukując korzystnego ROR-u, warto kierować się wysokością przede wszystkich tych opłat.

W przypadku banków, które umożliwiają zniesienie podstawowego kosztu po spełnieniu dodatkowych warunków, koniecznie trzeba się upewnić, że będziemy w stanie spełnić dane warunki w każdym miesiącu – również w okresie wakacyjnym.

Nieliczne banki pobierają również opłatę za odnowienie karty (wydawane są najczęściej na 3-4 lata) lub wyrobienie kolejnej po zgubieniu poprzedniej. To koszt jednorazowy, sięgający nawet kilkudziesięciu złotych.

Osoby przywiązane do gotówki powinny zwrócić uwagę na koszt wypłat gotówki z bankomatów. Jeżeli oferta rachunku wiąże się z możliwością bezprowizyjnego podejmowania pieniędzy tylko z bankomatów banku lub wskazanej sieci (Euronet, Planet Cash), należy sprawdzić rozmieszczenie maszyn w miejscowościach, w której posiadacz konta będzie najczęściej przebywać, czyli miejsca nauki i rodzinnego miasta.

Warto mieć na względzie ewentualne przeprowadzki. Jeśli liczba darmowych bankomatów w danym banku jest mocno ograniczona, to może się okazać, że po zmianie stancji czeka nas długa droga po potrzebną gotówkę.

Klienci zagranicznych sklepów i portali aukcyjnych oraz zwolennicy dalekich podróży i osoby zainteresowane wakacyjną pracą za granicą powinni zwrócić uwagę na koszt płacenia kartą lub przelewem z konta w obcej walucie. Od transakcji zagranicznych banki pobierają dodatkowe opłaty. Ukrytym kosztem takich płatności jest również przewalutowanie. Po pierwsze: bank może naliczyć prowizję za samą usługę przewalutowania, po drugie: przewalutowanie odbywa się po kursie wyznaczanym w sposób przyjęty w danym banku. Może się okazać, że tańszym rozwiązaniem będzie założenie odrębnego konta walutowego.

Bonusy do konta

Dobre konto bankowe może nie tylko nie powodować niepotrzebnych kosztów, ale i przynosić zyski. Codziennych oszczędności można szukać również w programach typy moneyback, które umożliwiają uzyskanie zwrotu części wydatków ponoszonych kartą.

Płacą za zakupy kartą z konta z moneybackiem, możemy sprawić, że na nasze konto wróci nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Wiele banków oferuje również okresowe promocje, w ramach których do zdobycia jest premia pieniężna za założenie konta, o ile umowa rachunku zostanie zawarta w okresie trwania promocji. Warto mieć na względzie, że częstym warunkiem uzyskania nagrody jest zapewnienie na koncie wpływu pieniężnego, przelewu wynagrodzenia, a w przypadku studentów: stypendium, w określonym terminie.

Czy student może korzystać z limitu kredytowego w koncie?

Podobnie jak posiadacz standardowego konta osobistego, tak i student może korzystać z debetu czy limitu odnawialnego w koncie. O ile posiada dochody, które pozwolą na regularną spłatę zadłużenia.

Saldo kredytowe, podobnie jak każdy inny produkt kredytowy, wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Jeśli osoba wnioskująca o limit nie ma żadnych dochodów, bank może odmówić udzielenia limitu.