Porównaj najlepsze konta dla studentów z Comperia.pl. Korzystając z poniższej wyszukiwarki, sprawdzisz wysokość najważniejszych opłat w różnych bankach, dowiesz się o dostępnych bonusach i najnowszych promocjach.

Konta dla studentów

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Konta osobisteKonta walutoweKonta dla dzieciKonta dla studentówKonta z moneyback
Bank Millennium
Aż 360 zł z nowym kontem Millennium 360°

0 zł za otwarcie i prowadzenie konta

0 zł za przelewy BLIK na telefon, które od razu docierają do odbiorcy

0 zł za krajowe przelewy w PLN w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej

zwroty za zakupy w sklepach online

Advertisement

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Santander Bank Polska
KONTO JAKIE CHCĘ

Otwórz konto i zyskaj więcej!

100 zł za otwarcie konta + 200 zł za aktywność na koncie

100 zł do Allegro

100 zł dla nastolatka w promocji "100 zł na start"

80 zł na zakupy u partnerów w Programie poleceń

5% na lokacie mobilnej

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Bank Pekao S.A.
Konto Przekorzystne

Zgarnij do 200 zł i 5% na Koncie Oszczędnościowym

0 zł za otwarcie i prowadzenie konta

Do 200 zł premii za otwarcie i spełnienie prostych warunków

5% na Koncie Oszczędnościowym na 6 mies. Do 100 tys. zł

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 6 ofert
Sortowanie:
ING Bank Śląski
Konto z Lwem Mobi
Konto: 0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0-5 zł
Zgarnij do 200 zł w promocji za otwarcie konta:
Zyskasz 120 zł, jeśli:
· do więcej» 30 czerwca otworzysz konto Mobi z kontem oszczędnościowym i kartą do konta,
· do 31 sierpnia zrobisz min. 10 transakcji bezgotówkowych
oraz dodatkowe 80 zł, jeśli:
· z wymienionych 10 transakcji bezgotówkowych, min. 3 zrobisz BLIKIEM w internecie,
· do 31 sierpnia założysz Smart Saver, na którym odłożysz min. 30 zł.
Nagrodę otrzymasz do 16 września 2022 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN otwarte od dnia rozpoczęcia promocji.
Upewnij się, że masz udzielone zgody marketingowe – zrobisz to w Moim ING. Brak zgód oznacza rezygnację z udziału w Promocji.

Koszt miesięczny: 0 zł

Getin Noble Bank
Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat
Konto: 0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0-5 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Crédit Agricole
Konto dla Ciebie MOVE!
Konto: 3/0 zł Karta: 0 zł Bankomaty: 0-3 zł
Otwórz Konto dla Ciebie MOVE! Płać telefonem, zegarkiem, BLIKIEM lub kartą i odbierz nawet 150 zł więcej» premii.
Promocja trwa do 31 sierpnia 2022 roku.

Koszt miesięczny: 3 zł

Bank Millennium
Millennium 360º Student
Konto: 0 zł Karta: 5/0 zł Bankomaty: 0-5 zł
Do porównaniaSzczegóły

Koszt miesięczny: 5 zł

PKO Bank Polski
PKO Konto dla Młodych
Konto: 0 zł Karta: 5/0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 5 zł

Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
Konto: 0 zł Karta: 8/0 zł Bankomaty: 0 zł
Promocja „250 zł za aktywne bankowanie - Edycja II” (dostępna do 30 kwietnia 2021 więcej» r.)
Premia wypłacana w dwóch turach za założenie konta i zasilenie go w każdej turze kwotami min. 1000 zł oraz wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych (kartą debetową lub BLIKiem) za minimum 10 zł każda, zalogowanie się do aplikacji Santander mobile i wyrażenie zgód marketingowych dla banku

Koszt miesięczny: 8 zł

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Konta dla studentów

Konta dla studentów nie różnią się niczym od standardowych rachunków bankowych dla dorosłych poza ceną. Studenci mogą liczyć na identyczny zakres usług powiązanych z ROR-em (rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym) i tę samą bankowość internetową lub mobilną. Nie spotkają się z żadnymi ograniczeniami funkcjonalności rachunku studenckiego w stosunku do zwykłego konta. Będą mogli korzystać z tych samym kart płatniczych i jednakowych zasad obsługi konta.

Konto studenckie vs standardowy ROR

Konto dla żaka od konta dostępnego dla osoby pełnoletniej, która nie posiada legitymacji studenckiej, będzie się różniło jedynie przywilejem korzystania z preferencyjnych opłat za podstawowe czynności bankowe.

Konta dla studentów zazwyczaj wiążą się z niższą opłatą miesięczną za prowadzenie rachunku i niższą opłatą miesięczną za użytkowanie karty debetowej. W wielu przypadku opłaty te zostały zminimalizowane do zera – bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Studenci często mogą liczyć również na niższe koszty wypłat gotówki z bankomatów. I na tym koniec. Pozostałe pozycje cenników rachunków osobistych dla studentów i pozostałych najczęściej są te same.

Na jakie opłaty zwracać uwagę?

Studiowanie często utrudnia lub wręcz uniemożliwia podjęcie pracy zarobkowej. Dla osób uczących się, które często znajdują się na utrzymaniu rodziców lub korzystają z kredytu studenckiego, liczy się każda złotówka, dlatego warto, by żadna z nich nie uciekała przez palce z powodu źle dobranego konta.

Konto dla studenta powinno być przede wszystkim tanie w utrzymaniu. Najważniejszą rolę w koszcie rachunki zwykle pełnią dwie opłaty miesięczne: za prowadzenie konta i obsługę karty płatniczej. Poszukując korzystnego ROR-u, warto kierować się wysokością przede wszystkich tych opłat.

W przypadku banków, które umożliwiają zniesienie podstawowego kosztu po spełnieniu dodatkowych warunków, koniecznie trzeba się upewnić, że będziemy w stanie spełnić dane warunki w każdym miesiącu – również w okresie wakacyjnym.

Nieliczne banki pobierają również opłatę za odnowienie karty (wydawane są najczęściej na 3-4 lata) lub wyrobienie kolejnej po zgubieniu poprzedniej. To koszt jednorazowy, sięgający nawet kilkudziesięciu złotych.

Osoby przywiązane do gotówki powinny zwrócić uwagę na koszt wypłat gotówki z bankomatów. Jeżeli oferta rachunku wiąże się z możliwością bezprowizyjnego podejmowania pieniędzy tylko z bankomatów banku lub wskazanej sieci (Euronet, Planet Cash), należy sprawdzić rozmieszczenie maszyn w miejscowościach, w której posiadacz konta będzie najczęściej przebywać, czyli miejsca nauki i rodzinnego miasta.

Warto mieć na względzie ewentualne przeprowadzki. Jeśli liczba darmowych bankomatów w danym banku jest mocno ograniczona, to może się okazać, że po zmianie stancji czeka nas długa droga po potrzebną gotówkę.

Klienci zagranicznych sklepów i portali aukcyjnych oraz zwolennicy dalekich podróży i osoby zainteresowane wakacyjną pracą za granicą powinni zwrócić uwagę na koszt płacenia kartą lub przelewem z konta w obcej walucie. Od transakcji zagranicznych banki pobierają dodatkowe opłaty. Ukrytym kosztem takich płatności jest również przewalutowanie. Po pierwsze: bank może naliczyć prowizję za samą usługę przewalutowania, po drugie: przewalutowanie odbywa się po kursie wyznaczanym w sposób przyjęty w danym banku. Może się okazać, że tańszym rozwiązaniem będzie założenie odrębnego konta walutowego.

Bonusy do konta

Dobre konto bankowe może nie tylko nie powodować niepotrzebnych kosztów, ale i przynosić zyski. Codziennych oszczędności można szukać również w programach typy moneyback, które umożliwiają uzyskanie zwrotu części wydatków ponoszonych kartą.

Płacą za zakupy kartą z konta z moneybackiem, możemy sprawić, że na nasze konto wróci nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Wiele banków oferuje również okresowe promocje, w ramach których do zdobycia jest premia pieniężna za założenie konta, o ile umowa rachunku zostanie zawarta w okresie trwania promocji. Warto mieć na względzie, że częstym warunkiem uzyskania nagrody jest zapewnienie na koncie wpływu pieniężnego, przelewu wynagrodzenia, a w przypadku studentów: stypendium, w określonym terminie.

Czy student może korzystać z limitu kredytowego w koncie?

Podobnie jak posiadacz standardowego konta osobistego, tak i student może korzystać z debetu czy limitu odnawialnego w koncie. O ile posiada dochody, które pozwolą na regularną spłatę zadłużenia.

Saldo kredytowe, podobnie jak każdy inny produkt kredytowy, wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Jeśli osoba wnioskująca o limit nie ma żadnych dochodów, bank może odmówić udzielenia limitu.