Ranking kredytów konsolidacyjnych dla mikrofirm

2022-10-03 16:30:00

W dzisiejszych czasach warto dokładnie przyjrzeć się firmowemu budżetowi i poszukać oszczędności. Nieoczywistym rozwiązaniem na ograniczenie kosztów może być kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu rata kredytu będzie niższa, a zobowiązania finansowe uporządkowane.

Konsolidacja polega na połączeniu wielu zobowiązań w jeden, korzystniejszy cenowo kredyt. Przenosząc zadłużenia z różnych instytucji do jednego banku, kredytobiorca może uporządkować swoje wydatki i obniżyć wysokość rat.

Oferta konsolidacji dla przedsiębiorców nie jest tak szeroka jak ta dla klientów indywidualnych. Nie oznacza to jednak, że nie ma w czym wybierać. Wręcz przeciwnie. Przedsiębiorcy mogą łączyć i spłacać dotychczasowe zadłużenia bankowe w ramach uniwersalnych pożyczek i kredytów gotówkowych, dostępnych na dowolne cele firmowe. I to właśnie tego typu oferty, obok produktów zarezerwowanych dla celów refinansowych, porównaliśmy w najnowszym rankingu konsolidacji, przygotowanym przez Comperia.pl. Kolejność ofert wymienionych w zestawieniu została ustalona według najkorzystniejszej dostępnej marży/oprocentowania.

TOP 5 konsolidacji dla firm: październik 2022 r.

Bank 

Oferta 

Marża 

Oprocentowanie* 

Prowizja przygotowawcza 

Nest Bank 

BIZnest Kredyt w Ratach Przedsiębiorca 

od 0,2% 

od 7,35% 

od 0% 

ING Bank Śląski 

Pożyczka dla Firm 
(wariant z niższą marżą, bez zabezpieczenia) 

od 4% 
(do 100 tys. zł: 4,5%, 
od 100 tys. zł: 4%) 

od 11,15** 

2,5% 

Bank Millennium 

Kredyt Gotówkowy dla Firm 

oproc. zmienne 11,5% 

11,5% 

do 5% 

mBank 

Promocyjna Pożyczka dla Firm 

5,2% 

12,35% 

0% 

Crédit Agricole 

Pożyczka Biznes na refinansowanie produktu kredytowego 

5,5% 

od 12,65% 

0% 

Źródło: porównywarka Comperia.pl 
*Po uwzględnieniu stopy referencyjnej WIBOR® 3M = 7,15% 
**Oprocentowanie pożyczek powyżej 12 mies. jest wyliczane w oparciu o stopę WIBOR® 6M, a do 12 mies. o WIBOR® 3M 

Bieżących zadłużeń najlepiej się pozbyć, konsolidując je w ramach BIZnest Kredytu w Ratach – Przedsiębiorca, dostępnego w Nest Banku. Na oprocentowanie tego kredytu składa się niska marża: od 0,2% oraz stopa bazowa WIBOR® 3M: 7,15% (stan na dzień 26 września).

O BIZnest Kredyt w Ratach mogą wnioskować firmy z co najmniej 24-miesięcznym stażem. Dostępna kwota finansowania sięga od 10 tys. zł do aż 450 tys. zł, a okres spłaty – do 10 lat. Bank nie pobiera prowizji za rozpatrzenie wniosku, a prowizja za udzielenie kredytu wynosi od 0%.

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się ING Bank Śląski z Pożyczką dla Firm w promocji z obniżoną marżą, której minimalna wysokość to 4%. Oprócz marży na oprocentowanie pożyczki składa się stopa bazowa WIBOR®3M (dla pożyczek do 12 mies.) lub 6M (dla pożyczek powyżej 12 mies.).

O pożyczkę w ING mogą się ubiegać firmy z co najmniej 12-miesięcznym stażem (lub 6-miesięcznym pod warunkiem ustanowienia zabezpieczenia). Maksymalna kwota finansowania dostępnego bez zabezpieczeń rzeczowych to 400 tys. zł, a najdłuższy możliwy do wybrania okres spłaty to 8 lat.

Pierwszą trójkę rankingu zamyka Bank Millennium z Kredytem Gotówkowym dla Firm, dostępnym z oprocentowaniem 11,5% w skali roku. Prowizja za udzielenie finansowania sięga do 5%. Kredyt można uzyskać do 350 tys. zł bez konieczności ustanawiania zabezpieczeń rzeczowych. Maksymalny okres spłaty wynosi 6 lat.

Oferta Millennium jest przeznaczona dla firm funkcjonujących od minimum roku. Na preferencyjne warunki mogą liczyć obecni klienci banku (aktywnie korzystający z rachunku firmowego), dla których minimalny okres działalności został skrócony do 6 miesięcy.

Pod względem maksymalnej kwoty kredytu wśród ofert wymienionych w zestawieniu wyróżnia się oferta Credit Agricole, umożliwiająca uzyskanie pożyczki na dowolny cel i bez konieczności stosowania zabezpieczeń rzeczowych aż do 500 tys. zł. Najdłuższy okres spłaty: 10 lat udostępnia z kolei lider rankingu – Nest Bank, który oferuje kredyt dla firm aż do 450 tys zł. Co więcej w tej ofercie klient otrzyma premię w wysokości aż do 3% kwoty konsolidowanego kredytu bezpośrednio na własne konto.

Ekspert Comperia.pl