Ranking kredytów i pożyczek konsolidacyjnych: marzec 2021 r.

2021-03-09 13:04:27

Utrzymujące się w Polsce niskie stopy procentowe są nie tylko szansą na pozyskanie taniego kredytu na realizację planów i marzeń, ale również okazją do uporządkowania domowego budżetu i dostosowania wysokości spłacanych rat do aktualnych potrzeb dzięki ich konsolidacji. Obniży ona wysokość miesięcznych zobowiązań i pozwoli płacić jedną ratę zamiast kilku. Sprawdziliśmy, w którym banku zrobimy to na najatrakcyjniejszych warunkach.

Korzystając z porównywarki Comperia.pl, zestawiliśmy dostępne propozycje kredytów konsolidacyjnych wiodących banków, wybierając trzy oferty, które pozwalają na spłatę zobowiązań finansowych na najlepszych zasadach.

W porównaniu decydującą rolę odegrała wysokość miesięcznej raty kredytu na 20 000 zł, zawieranego na 36 miesięcy.

Miejsce 1 : Pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao S.A.

 • Rata: 619,37 zł
 • Prowizja: 0%
 • Oprocentowanie: 7,2% (zmienne)
 • Kwota do zapłaty: 22 297,41 zł
 • Ubezpieczenie: nieobowiązkowe

Aktualnie najwięcej korzyści odniesiemy, konsolidując posiadane kredyty w ramach specjalnej oferty Pożyczki j – konsolidacyjnej w Banku Pekao S.A. Bank przygotował dla klientów wyjątkowo atrakcyjną ofertę pożyczki konsolidacyjnej – 0% prowizji od kredytów i pożyczek spłacanych w innych bankach w kwocie pow. 10 tys. zł i 0% prowizji od dodatkowych środków na dowolny cel w wysokości do 25% konsolidowanej kwoty.

Pożyczka umożliwia spłacenie zobowiązań w innych bankach: kredytów gotówkowych, samochodowych, ratalnych, a także limitów w kontach lub na kartach kredytowych.

Dostępna kwota pożyczki sięga od 10 000 zł do 200 000 zł. Wysokość rat łatwo można łatwo dopasować do swoich potrzeb i możliwości domowego budżetu, dzięki długiemu okresowi spłaty – aż do 10 lat

Przedstawione powyżej warunki spłaty dotyczą pożyczki w wariancie bez ubezpieczenia . Decydując się na zawarcie umowy z ubezpieczeniem kredytobiorca zyska – poza spokojem ducha – dodatkową korzyść: oprocentowanie pożyczki będzie niższe o 1 punkt procentowy w stosunku do wskazanego w powyższym przykładzie.

Specjalna oferta pożyczki konsolidacyjnej dostępna jest do końca maja dla nowych jak i obecnych klientów Banku Pekao we wszystkich oddziałach

Osoby, które już mają konto w Banku Pekao S.A. i korzystają z bankowości elektronicznej Pekao24, mogą wziąć pożyczkę zdalnie. Wystarczy złożyć wniosek kredytowy w Pekao24 lub na infolinii, a następnie – po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej – zatwierdzić dokumenty w Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Promocja Pożyczki Ekspresowej – konsolidacyjnej będzie dostępna do 31 maja 2021 r.

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki wynosi 7,45% przy założeniach: całkowita kwota kredytu 32 210 zł, pożyczka zaciągnięta na 63 miesiące, oprocentowanie zmienne 7,20% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu 6 565,68 zł (w tym: odsetki 6 565,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 38 775,68 zł, płatna w 62 ratach miesięcznych po 615,49 zł, 63. rata wyrównująca 615,30 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 32 210 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 04.02.2021 r.

Miejsce 2: Pożyczka Konsolidacyjna Online dla nowych klientów w Citi Handlowym

 • Rata: 651,41 zł
 • Prowizja: 5,5%
 • Oprocentowanie: 6,99% (zmienne)
 • Kwota do zapłaty: 23 450,77 zł
 • Ubezpieczenie: nieobowiązkowe

Powyższe warunki Pożyczki Konsolidacyjnej w Citi Handlowym są zarezerwowane dla nowych klientów. Mogą oni uzyskać finansowanie kwocie od 1 000 zł do 150 000 zł, a spłatę zadłużenia rozłożyć na okres od 9 miesięcy do 8 lat.

Bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia spłaty pożyczki, ale zainteresowani polisą mogą skorzystać z indywidualnego ubezpieczenia „Bezpieczne Raty” w MetLife.

Jak wskazuje nazwa oferty, pożyczka jest dostępna online. Przez internet można poznać zarówno decyzję kredytową, jak i zawrzeć umowę. Niezbędne dokumenty (3-miesięczny wyciąg z konta, potwierdzający wpływ wynagrodzenia) należy załączyć do wniosku kredytowego w plikach PDF.

Miejsce 3: Kredyt Konsolidacyjny z ubezpieczeniem w BNP Paribas

 • Rata: 654,45 zł
 • Prowizja: 0%
 • Oprocentowanie: 6,99% (stałe)
 • Kwota do zapłaty: 23 560,20 zł
 • Ubezpieczenie: obowiązkowe (składka polisy na życie: 37 zł/mies.)

Z Kredytu Konsolidacyjnego w BNP Paribas mogą skorzystać osoby, które zamierzają spłacić z uzyskanych środków co najmniej jedno zobowiązanie z innego banku. Konsolidacji w BNP Paribas nie podlegają: kredyty zabezpieczone hipoteką, inne kredyty konsolidacyjne, limity w kontach oraz na kartach kredytowych.

Integralnym elementem oferty jest ubezpieczenia na życie w Cardif (to obligatoryjne zabezpieczenie spłaty kredytu) i opłacanie składek polisy przez cały okres trwania umowy kredytowej.

Dostępna kwota finansowania sięga od 1000 zł do 200 000 zł. Kredytobiorca może rozłożyć spłatę zadłużenia na okres od 6 miesięcy do 10 lat, z jednym ograniczeniem: okres kredytowania od 85 miesięcy jest zarezerwowany dla kwot od 10 000 zł.

O kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas mogą się ubiegać osoby zatrudnione na etat, umowę zlecenia, prowadzące własną działalność gospodarczą lub rolną, pobierającą emeryturę, zasiłek przedemerytalny, rentę, a nawet uzyskujące dochody za granicą.

Szczegółowe informacje o kredytach wymienionych w zestawieniu są dostępne w oddziałach i na stronach internetowych poszczególnych banków, a dostępność produktów zależy od wyniku analizy zdolności kredytowej klienta wnioskującego o finansowanie.

Ekspert Comperia.pl