Ranking kredytów hipotecznych online: październik 2021

2021-10-15 10:12:24

Ile wizyt w oddziale banku będziesz musiał złożyć, aby dopełnić wszelkich formalności w celu uzyskania kredytu hipotecznego? Odpowiedź może zaskoczyć. Okazuje bowiem, że wystarczy jedna – ta, podczas której złożysz swój podpis na przygotowanej umowie. Porównaliśmy, które banki udostępniają możliwość wnioskowania o kredyt mieszkaniowy online i która z ofert będzie najkorzystniejsza.

Priorytetem coraz większej liczby banków staje się upraszczanie procedur kredytowych, dążąc do maksymalizacji wygody klienta. Postępy widać nawet w zakresie wnioskowania o tak skomplikowany produkt finansowy, jakim jest kredyt hipoteczny. Przejście procesu ubiegania się o finansowanie domu lub mieszkania nie musi już się wiązać z licznymi wizytami w oddziale w celu dostarczania niezbędnych dokumentów. Wszystkich formalności można dopełnić online, a – po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej – w placówce banku pojawić się tylko raz, na podpisanie samej umowy.

Sprawdziliśmy, w których bankach aktualnie można wnioskować o kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu. Dostępne oferty porównaliśmy pod względem kosztów, szeregując je według wysokości raty kredytu na 250 tys. zł, zaciąganego na 25 lat w celu zakupu mieszkania o wartości 350 tys. zł (przy 100 tys. wkładu własnego). W tabeli rankingowej znalazły się tylko te oferty (i te ich parametry finansowe), których warunki są prezentowane na stronach internetowych poszczególnych banków.

Najlepsze kredyty hipoteczne online na 250 tys. zł z okresem spłaty: 25 lat wartość nieruchomości: 350 tys. zł

Bank

Nazwa oferty

Marża

Prowizja

Rata

Bank Pekao S.A.

Kredyt hipoteczny

1,89%

bd

1 102,94 zł

PKO  BP

Kredyt hipoteczny

bd

0%

1 108,00 zł

ING  Bank Śląski

Kredyt hipoteczny w promocji „Jesień u siebie - Łatwy start”

2,19%

0%

1 121,81 zł

mBank

Kredyt hipoteczny w promocji "Spełnij marzenia edycja 1"

2,65%

0%

1 168,70 zł

Źródło: Strony internetowe banków (dostęp: 1.10.2021 r.)

Biorąc pod uwagę założenia przyjęte do rankingu, najniższą ratę kredytu hipotecznego oferuje Bank Pekao S.A. Pożyczając 250 tys. zł na 25 lat, miesięczna rata wyniesie tylko 1103 zł.

Wnioskując o finansowanie online, klienci mogą wybierać między dwiema opcjami kredytu: z niską marżą 1,89% i prowizją 1,25%, która może być kredytowana lub płatna gotówką lub prowizją 0% i marżą 1,99%. Bank oferuje finansowanie do 90% wartości nieruchomości.

By złożyć wniosek o kredyt bez wychodzenia z domu, wystarczy, że zamówisz kontakt telefoniczny na stronie banku. Doradca hipoteczny skontaktuje się z Tobą, aby uzgodnić szczegóły i poprowadzi Cię przez cały proces kredytowy. Skany wniosku i potrzebnych dokumentów prześlesz e-mailem. Do oddziału udasz się tylko na podpisanie umowy o kredyt (po otrzymaniu pozytywnej decyzji). Dodatkowym plusem oferty jest uproszczona wycena nieruchomości dla kredytu do 300 tys. zł.

Wszystkie oferty wymienione w rankingu to kredyty z ratą równą i oprocentowaniem zmiennym. W przypadku kredytu mBanku wysokość oprocentowania jest oparta o stopę WIBOR 3M, z kolei w przypadku pozostałych instytucji o WIBOR 6M.

Spośród ofert wymienionych w zestawieniu kilka promocji jest ograniczonych czasowo. Kredyt hipoteczny w promocji „Jesień u siebie - Łatwy start” ING Banku Śląskiego jest dostępny do 14 listopada, z kolei a Kredytu hipotecznego mBanku w promocji "Spełnij marzenia edycja 1" można skorzystać tylko do 13 października, oferta specjalna w Pekao obowiązuje do 31 października.

Ekspert Comperia.pl