Ranking kredytów dla mikrofirm: wrzesień 2023 r.

Poszukujesz taniego kredytu na sfinansowanie wydatków twojej firmy? Korzystając z tej promocji, możesz zyskać dodatkowe środki z marżą już od 0,1%!

Rynek kredytów firmowych rośnie w siłę. Jak wskazują dane BIK-u, w lipcu 2023 r. w porównaniu do lipca roku ubiegłego banki udzieliły więcej kredytów przedsiębiorcom z segmentu mikro (o 25,2%) i na wyższą wartość (o 7,2%).

Choć firmy ograniczają inwestycje finansowane kredytem (spadek o 17,5% liczby i o 24,6% wartości udzielonych kredytów inwestycyjnych), to intensywniej posiłkują się kredytem w realizacji bieżących wydatków. BIK odnotował wzrosty w aspekcie liczbowym i wartościowym w zakresie udzielonych w przywołanym okresie kredytów obrotowych – odpowiednio: 12,4% oraz 5,5% oraz kredytów w rachunku bieżącym: 3,1% oraz 6,9%.

Z powodu zwiększonego zainteresowania finansowaniem bieżących potrzeb najnowszy przegląd ofert kredytowych dla mikrofirm obejmuje analizę warunków cenowych pożyczek gotówkowych, które przedsiębiorcy mogą przeznaczyć na dowolny cel (pod warunkiem, że jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą), dostępnych na prostych zasadach, bez konieczności dokumentowania wydatków.

Najlepsze oferty września zostały uszeregowane według wysokości marży. Dla najdokładniejszego porównania kosztów spłaty, oprocentowania podane w tabeli zostały wyliczone w oparciu o tę samą wysokość stopy bazowej WIBOR 3M: 6,01%.

TOP 5 kredytów dla firm: wrzesień 2023 r.

Bank

Oferta

Marża

Oprocentowanie*

Prowizja przygotowawcza

Nest Bank

BIZnest Kredyt w Ratach Przedsiębiorca

Od 0,1%

od 6,11*

3,99%

Credit Agricole

Kredyt firmowy bez dokumentów dla właścicieli Konta Biznes

4%

10,01%*

3,5%

Alior Bank

Biznes Kredyt

5,05%

11,06%*

0%

Bank Millennium

Kredyt Gotówkowy dla Firm

5,49%

11,5%

do 5%

mBank

Promocyjna Pożyczka dla Firm

5,5%

11,51%

0%

Źródło: porównywarka Comperia.pl (dostęp: 8.09.2023 r.)
*Po uwzględnieniu stopy referencyjnej WIBOR® 3M = 6,01%

Miejsce 1: Nest Bank

Najniższe koszty zapewnia obecnie BIZnest Kredyt w Ratach – Przedsiębiorca, dostępny z gwarancją de minimis. Maksymalna kwota kredytu to 650 tys. zł, które można przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością firmy. Okres spłaty może sięgać 10 lat. Bank nie pobiera prowizji za rozpatrzenie wniosku, a prowizja za udzielenie finansowania wynosi standardowo od 3,99%, choć w indywidualnych przypadkach może zostać obniżona.

Kredyt jest aktualnie dostępny z promocją „Gwarancji niższej marży”, co oznacza, że w przypadku otrzymania oferty tańszego kredytu bank obniży marżę klienta nawet o połowę.

Formalności związane z zawarciem umowy można dopełnić w dowolnym miejscu (dojazd na życzenie), z kolei pieniądze z kredytu pojawią się na koncie przedsiębiorcy w Nest Banku nawet w 24 godziny od zawarcia umowy.

Miejsce 2: Credit Agricole

Na niską 4-procentową marżę przy 3,5-procentowej prowizji mogą liczyć aktywni klienci, którzy od co najmniej 2 lat prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i od co najmniej roku korzystają z konta firmowego w Credit Agricole.

Dedykowaną im ofertę klienci banku znajdą w CA24 eBank. Kredyt będą mogli przeznaczyć na dowolny cel, a jego maksymalna kwota to 200 tys. zł. Bank nie będzie wymagał od wnioskodawców dodatkowych dokumentów lub zaświadczeń.

Miejsce 3: Alior Bank

Podium zestawienia zamyka Alior Bank z Biznes Kredytem z marżą 5,05% i promocyjną prowizją 0% (oferta dostępna do końca roku).

Ofertę wyróżnia wysoka maksymalna kwota finansowania, która sięga w przypadku mikrofirm aż 1 mln zł (z zabezpieczeniem w formie gwarancji de minimis) lub 300 tys. zł w przypadku kredyt bez zabezpieczeń. Maksymalny okres spłaty to 10 lat (dla kredytu z zabezpieczeniem) lub 8 lat (bez zabezpieczenia).

O kredyt wnioskować mogą firmy działające na rynku co najmniej rok. Oferta jest dostępna w oddziałach banku i placówkach partnerskich.

Ekspert Comperia.pl