Millennium wprowadza nowe udogodnienia w ramach otwartej bankowości

Klienci, którzy starają się o kredyt gotówkowy, uzyskają potwierdzenie dochodu z wykorzystaniem logowania do innych banków. Ma być łatwiej, szybciej i wygodniej. Lista właśnie poszerzyła się o PKO BP i Santander Bank Polska.

Do tej pory osoby, które oprócz rachunku w Millennium posiadały konta w Alior Banku, ING oraz mBanku mogły skorzystać z tzw. otwartej bankowości, która pozwalała im na zarządzanie finansami poprzez zalogowanie się za pośrednictwem bankowości elektronicznej Millennet. Dziś z tej opcji skorzystają także klienci PKO BP i Santandera, pod warunkiem, że do pozyskania pożyczki wymagany jest od niech tylko jeden dokument potwierdzający dochód.

O tym, że  Millennium wychodzi naprzód klientom, posiadającym rachunki w więcej niż jednym banku, pisaliśmy już jakiś czas temu w artykule Millennium rozszerza usługę otwartej bankowości o dwa kolejne banki  Open banking jest efektem unijnej dyrektywy PSD2, choć o sposobie jej realizacji placówki decydują indywidualnie. Millennium, jako pierwszy bank w Polsce zezwolił na podpięcie pod usługę bankowości elektronicznej innych kont oraz zlecenie z nich przelewów krajowych. Teraz wprowadza innowacje w kwestii potwierdzenia dochodu.

Usługa została wprowadzona nie tylko w Internecie, ale także aplikacji mobilnej, w oddziale i na infolinii TeleMillennium. Cała procedura jest niezwykle prosta - wystarczy po zalogowaniu pobrać historię transakcji. Lista banków, które mogą skorzystać z przywilejów, ma nadal się wydłużać.

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam