Millennium rozszerza usługę otwartej bankowości o dwa kolejne banki

2020-06-10 13:07:00

Klienci Banku Millennium, którzy korzystają z Millenetu mogą od teraz podpiąć pod usługę bankowości elektronicznej swoje konta w ING i Santanderze oraz zlecać z nich przelewy krajowe.

Jako pierwszy w Polsce Millennium umożliwił użytkownikom dokonywanie płatności przez Internet z kont w innych bankach. Jest to efekt unijnej dyrektywy PSD2, która wprowadza obowiązek udostępnienia przez banki rachunków płatniczych klientów w Internecie przez tzw. API lub inny interfejs dla TTP, co powszechnie nazywane jest otwartą bankowością. 

Do tej pory z tej usługi mogli skorzystać klienci Millennium, którzy posiadają rachunki w mBanku i PKO BP. Dziś do listy dołączają ING i Santander. Wystarczy, że użytkownicy dodadzą swoje pozostałe konta bankowe w ramach usługi Finanse 360° i mogą wygodnie  korzystać z rozwiązania typu open banking.

Po potwierdzeniu operacji metodą autoryzacyjną używaną w danym banku, klient zostanie ponownie przeniesiony do Millenetu. Wszystkie przeprowadzone transakcje, niezależnie od tego z jakiego rachunku zostały wykonane, będą widoczne w sekcji Płatności.

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam