Piękna gwiazdka, czyli jak wyprawić Święta za darmo

2015-11-23 08:48:00

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało nieco ponad pięć tygodni. Wiele osób zapewne mocno się zastanawia jak w tak krótkim czasie pozyskać środki na wyprawienie tego jakże ważnego wydarzenia. Prezenty, przygotowanie świątecznej wieczerzy, to wszystko przecież dużo kosztuje. Specjalnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała kilka wskazówek jak poradzić sobie z tą sytuacją.

Święta Bożego Narodzenia to jedno z większych obciążeń z jakimi muszą się zmierzyć budżety domowe wszystkich Polaków. Z opublikowanego niedawno raportu Deloitte "Zakupy świąteczne 2015" wynika, że na zorganizowanie grudniowego wydarzenia przeciętna rodzina wyda 1282 złote. To na tyle duża suma, że niemal w każdym budżecie domowym może ona spowodować spore spustoszenie. Na szczęście da się ją pozyskać na rynku nie ponosząc przy tym żadnych opłat.

Pierwszy sposobem na zdobycie wspomnianej kwoty jest jej pożyczenie od banku. Zaraz, zaraz - ale przecież kredyty kosztują, to warunek darmowości nie wystąpi. Na rynku istnieje jednak jeden produkt bankowy, dzięki któremu można uzyskać finansowanie do 2000 złotych nic przy tym nie płacąc. Rozwiązanie o jakim mowa to "Darmowa Pożyczka Gotówkowa" w Getin Banku udzielana na okres jednego roku. Zaciągnąć ją mogą osoby, które do tej pory nie miały w tej instytucji żadnego produktu finansowego - kredytu, konta, karty a nawet lokaty.

Drugą metodą na pozyskanie zupełnie darmowej gotówki, którą z powodzeniem będzie można wykorzystać na organizację Świąt jest skorzystanie z produktów oferowanych przez podmioty pozabankowe. Mam tu na myśli szybkie pożyczki udzielane chociażby przez Vivus (do 1600 zł) czy NetCredit (do 1500 zł). Obydwie te instytucje nie pobierają żadnych opłat od osób, które po raz pierwszy skorzystały z ich oferty. Niestety, w odróżnieniu do Getin Banku, w przypadku tego typu rozwiązań istnieje konieczność całkowitej spłaty zadłużenia w ciągu 30 dni licząc od daty uruchomienia pożyczki.

W tych firmach pożyczkowych zaciągniesz pierwszą pożyczkę na 1500 zł na 30 dni za darmo
Ekspres Kasa
Ofin
InCredit
NetCredit
Vivus
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Podobna zależność, czyli obowiązek całkowitej spłaty zadłużenia w krótkim czasie występuje także w trzecim sposobie umożliwiającym zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia zupełnie za darmo. Chodzi o okres bezodsetkowy obowiązujący na kartach kredytowych. Działa on w ten sposób, że posiadacz takiej karty przez okres 30 dni dokonuje różnych operacji bezgotówkowych (zakupy w sklepach, stacjach benzynowych itd.), po czym bank wystawia mu dokładne zestawienie przeprowadzonych transakcji wraz z kwotą aktualnego zadłużenia, które należy w całości spłacić wciągu kolejnych 20 lub czasem nawet 30 dni (zależy od banku). Co istotne, taka operacja sprawia, że w tym czasie klient korzysta z nieoprocentowanego, czyli darmowego kredytu.

Ostatnim rozwiązaniem na darmowe święta, może nawet najmniej uciążliwym, gdyż nie wymaga załatwiania żadnych formalności, jest wykorzystanie w tym celu własnych pieniędzy. Z badania Deloitte, o którym wspomniano na początku: "Zakupy Świąteczne 2015" wynika, że 42 procent Polaków zamierza w większym stopniu niż to miało miejsce rok temu, na zorganizowanie grudniowej imprezy wydać gromadzone przez cały rok oszczędności.

Wiele wskazuje na to, że tegoroczne Święta naprawdę będą wyjątkowo piękne. Bardzo rzadko zdarza się, że tak zacne wydarzenie można przygotować zupełnie za darmo. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że podczas tzw. "choinki" pieniądze nie są najważniejsze, ale skoro owe "drzewko" może być darmowe, to chyba warto z tego skorzystać, prawda?

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam