Nykredit wychodzi z Polski

2008-11-06 00:00:00

Tylko do 14 listopada bank przyjmować będzie nowe wnioski kredytowe. Od dzisiaj nie przyjmuje wniosków o kredyt na budowę domu.

Udzielone dotychczas kredyty będą obsługiwane przez Oddział Nykredit w Warszawie przez cały okres kredytowania. 14 listopada 2008 roku będzie ostatnim dniem, kiedy Nykredit będzie przyjmował i akceptował nowe wnioski kredytowe. Analizie zostaną poddane jedynie wnioski kompletne, czyli zawierające wszystkie niezbędne dokumenty oraz Operat Szacunkowy nieruchomości.

Od 6 listopada Nykredit nie akceptuje wniosków na budowę lub modernizację nieruchomości, czyli takich, dla których wypłata kredytów odbywa się w transzach.

Ostatnim dniem wypłat nowych kredytów będzie 15 grudnia. Od 14 listopada 2008 roku dotychczasowi klienci nie będą też mogli wnioskować o podwyższenie kwoty kredytu lub o zmianę waluty kredytu.

Nykredit tłumaczy decyzję o zaprzestaniu akcji kredytowej w Polsce brakiem perspektyw dla rozwoju wybranego modelu biznesowego.
- Rosnące zapotrzebowanie na kredyty denominowane do franków szwajcarskich, bez ograniczeń LTV oraz na finansowanie mieszkań w trakcie budowy, których to potrzeb Nykredit nie jest w stanie zaspokoić, ogranicza w znacznej mierze perspektywy rozwoju Nykredit. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu naszej aktywności w Polsce – czytamy w komunikacie banku.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam