Najlepsze pożyczki 100% online na 5 lat: ranking – styczeń 2020 r.

2020-01-31 16:29:09

Potrzebujesz szybkiej i wygodnej pożyczki na 5 lat? Sprawdziliśmy, gdzie i na jakich warunkach zdobędziesz wysokie kwoty„od ręki”, w dobrej cenie, bez zbędnych formalności i całkowicie przez internet.

O ile kilka tysięcy złotych na kilka miesięcy bez zaświadczeń i bez wychodzenia z domu można pożyczyć stosunkowo łatwo w wielu bankach i firmach pozabankowych, o tyle gdy stawka sięga kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych, a okres spłaty liczony jest w latach, sprawa się komplikuje. Tylko nieliczne podmioty finansowe są skłonne udzielić konsumentowi kilkuletniego kredytu online, w kwocie przekraczającej kilkukrotność jego zarobków, przy zastosowaniu skróconej procedury rozpatrywania wniosków.

Gdzie najłatwiej pożyczyć jak najwięcej?

Porównaliśmy i oceniliśmy warunki, na jakich Polacy mogą skorzystać z długoterminowej, a jednocześnie szybkiej pożyczki przez internet w różnych instytucjach finansowych, przy założeniu, że preferowany okres spłaty to 5 lat.

Podczas przygotowywania zestawienia najlepszych ofert przeanalizowaliśmy, jakie warunki trzeba spełnić podczas składania wniosku pożyczkowego na stronach poszczególnych instytucji finansowych oraz ile czasu potrwa jego rozpatrywanie, a w przypadku pozytywnej decyzji – wypłata przyznanych środków. Dodatkowo zbadaliśmy, czy konsument może w prosty sposób oszacować koszt spłaty jeszcze przed złożeniem wniosku i ile maksymalnie może pożyczyć w zdalnym kanale obsługi.

Ranking najkorzystniejszych pożyczek, dostępnych 100% online, uporządkowaliśmy, posługując się metodą punktową. Każda z instytucji mogła otrzymać maksymalnie 4 punkty – po 1 w następujących kategoriach:

  • formalności: 1 punkt dla pożyczek na oświadczenie, 0 punktów za wymóg dołączania do wniosku zaświadczenia o zarobkach lub innych dokumentów dochodowych,

  • sprzedaż wiązana: 1 punkt za brak wymogu wykupienia dodatkowych produktów, 0 punktów za obowiązek skorzystania z ubezpieczenia, konta osobistego lub innych produktów finansowych,

  • zasięg oferty: 1 punkt dla pożyczek dostępnych dla wszystkich, 0 punktów za ograniczenie grupy odbiorców, np. wyłącznie do nowych klientów,

  • przejrzystość oferty: 1 punkt za obecność na stronie kalkulatora rat, w którym konsument może samodzielnie oszacować wysokość raty jeszcze przed złożeniem wniosku pożyczkowego, 0 punktów za brak kalkulatora.

 

Ranking pożyczek 100% online na 5 lat

 LP

Firma

Oferta

Pkt.

Formalności

Sprzedaż wiązana

Zasięg oferty

Przejrzystość oferty

Maks. kwota
dostępna 100% online

1

Smartney Grupa Oney Bank

Pożyczka

4

1

1

1

1

60 000 zł

2

T-Mobile Usługi Bankowe

Kredyt gotówkowy

3

1

1

1
(umowa zawierana na infolinii)

0
(warunki kredytu zostaną podane podczas rozmowy tel.)

Umowy zawierane tel.: 20 000 zł
(umowy zawierane przez kuriera: 200 000 zł)

3

Nest Bank

Nest Gotówka na Kllik

3

0
Wyciąg z konta

1

1

1

50 000 zł

4

BNP Paribas

iGotówka

(dotyczy wniosków składanych tylko w serwisie igotowka.pl)

3

BRAK DANYCH

1

1

1

10 000 zł

(30 000 zł – przez bankowość Pl@net)

5

Citi Handlowy

Pożyczka gotówkowa

2

0

w formie elektronicznej: wyciąg z konta lub zaświadczenie o zarobkach
(w przypadku klientów posiadających już produkt kredytowy w Citi Handlowym możliwe jest udzielenie pożyczki nawet bez dokumentów dochodowych)

1

1

0
(koszt pożyczki dostępny po złożeniu wniosku)

150 000 zł

6

Santander Consumer

Mistrzowski kredyt gotówkowy

2

0
Zaświadczenie o zarobkach

1

1

0
(warunki kredytu zostaną podane podczas rozmowy tel.)

25 000 zł dla obecnych klientów,

15 000 zł dla nowych klientów

7

Alior Bank

Pożyczka internetowa 0% prowizji

2

1

1

0
(tylko dla klientów bez kredytów w Alior Banku)

0
(koszt pożyczki dostępny po złożeniu wniosku)

4 600 zł

Źródło: strony internetowe pożyczkodawców

Na dowód nawet 60 000 zł

Maksymalną liczbę punktów uzyskał tylko lider rankingu: Smartney (z Grupy Oney Bank).

Ofertę Smartney wyróżnia na tle konkurencji maksymalizacja wygody i szybkości wnioskowania o finansowanie. Do uzyskania pożyczki wystarczy zdolność kredytowa, dowód osobisty i konto w dowolnym banku. Zaświadczenia o zarobkach nie są wymagane nawet w przypadku pożyczek na wysokie kwoty (do 60 000 zł).

Przed złożeniem wniosku każdy internauta może w prosty sposób wyliczyć ratę i poznać koszty spłaty, szacowane dla danej wysokości pożyczki, co ułatwi mu dopasowanie do swoich potrzeb odpowiedniego okresu kredytowania.

Decyzja kredytowa jest wydawana przez Smartney w błyskawicznym tempie – nawet w ciągu 1 minuty po złożeniu wniosku. Długo nie trzeba też czekać na wypłatę pożyczki. Przelew środków przyznanych klientowi następuje zazwyczaj w ciągu kilku minut od zawarcia umowy.

Z oferty Smartney mogą skorzystać osoby w wieku od 25 do 70 lat.

Większość pozostałych instytucji, wymienionych w zestawieniu na kolejnych miejscach rankingu, nie informuje klientów o standardowym czasie rozpatrywania wniosków, ani o maksymalnym czasie transferu środków na konta pożyczkobiorców. W wybranych bankach istnieje jednak możliwość otrzymania pieniędzy do dyspozycji nawet w 15 minut od zawarcia umowy, jeśli bank klienta akceptuje przelewy ekspresowe.

Dużym rozczarowaniem jest brak obecności kalkulatora rat na stronach aż 4 z 6 banków wymienionych w rankingu. Bez tego narzędzia pożyczkobiorca nie ma możliwości zapoznania się choćby z przybliżoną ceną kredytu przed złożeniem wniosku. Trudniej mu ustalić czy dana oferta jest atrakcyjna cenowo i nie ma możliwości porównania jej na tle konkurencji.

Ekspert Comperia.pl