Najlepsze karty kredytowe w kolorze srebra - sprawdź ranking Comperia.pl

2010-01-03 12:22:04

Srebrne karty kredytowe to połączenie standardowej oferty bankowej z lekką dozą prestiżu. Oferują wyższy limit kredytowy niż większość kart zwykłych i zarazem są dostępne dla szerokiej rzeszy klientów. Za stosunkowo niewielką opłatą ich posiadacze mogą często korzystać z szerokiej gamy dodatkowych usług. Chcesz sprawdzić, w którym banku znajdziesz najlepsze karty kredytowe? Zobacz ranking srebrnych „plastików” przygotowany przez Comperię!

Nie można jednoznacznie stwierdzić, która karta kredytowa jest zdecydowanie najlepsza. Przyczyną tego jest fakt, iż użytkownik może korzystać z karty w dwojaki sposób. Dlatego stworzyliśmy dwa niezależne od siebie rankingi, pokazujące karty o najniższym oprocentowaniu oraz najdłuższym okresie bezodsetkowym. Decyzja o tym, które kryterium jest ważniejsze, zależy od indywidualnych preferencji posiadacza karty kredytowej. Prezentujemy także trzecie zestawienie, w którym wskazujemy karty z najwyższym limitem kredytowym.

 
Karty z najniższym oprocentowaniem

Na jak najmniejszym oprocentowaniu powinno zależeć osobom, które zamierzają zadłużać się na karcie na długi okres, np. po dokonaniu drogiego zakupu na kredyt rozłożyć jego spłatę na kilka miesięcy. W tym wypadku okres bezodsetkowy z pewnością zostanie przekroczony, dlatego właściciel karty powinien skupić się na zminimalizowaniu odsetek naliczanych przez bank od wykorzystanego limitu kredytowego, ponieważ będą one głównym składnikiem łącznych kosztów korzystania z karty. Gwarancją najmniejszych odsetek jest najniższe oprocentowanie.
 
Najlepsze karty kredytowe (srebrne) pod względem oprocentowania:
 
Bank
Nazwa karty
Oprocentowanie
Sprawdź
17,50%
Allianz Bank
Allianz Visa
17,90%
Getin Bank
Visa e-Bankier
18,00%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Karty z najdłuższym okresem bezodsetkowym

Drugą podstawową grupę użytkowników kart kredytowych stanowią klienci, którzy dokonują transakcji za pomocą karty, ale zwracają pożyczoną kwotę zanim bank zacznie naliczać karne odsetki. Takie osoby powinny wybrać kartę o jak najdłuższym okresie nieoprocentowanego kredytu, aby „margines bezpieczeństwa” w spłacie był jak największy. Każde opóźnienie przekraczające tzw. grace period (okres bezodsetkowy) będzie drogo kosztować, gdyż takie karty kredytowe z reguły są wysokooprocentowane.

Najlepsze karty kredytowe (srebrne) pod względem długości okresu bezodsetkowego:
 
Bank
Nazwa karty
Okres bezodsetkowy
Sprawdź
59 dni
Alior Bank
MC Silver
/ MC Silver Lotnicza
58 dni
Deutsche Bank
MasterCard Silver
56 dni
Getin Bank
Visa Silver
/ Visa e-Bankier
Kredyt Bank
Visa Classic
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Karty z najwyższym limitem

Na wysokim limicie powinno zależeć wszystkim, chyba że nie posiadają dość samokontroli, by nie wpaść w pułapkę spirali zadłużenia. Większość kart srebrnych posiada maksymalne saldo kredytowe ustalone na poziomie ok. 20 tys. zł, jednak rekordziści mogą pochwalić się limitem sięgającym nawet 80 tys. zł. Za dostęp do wysokiego kredytu trzeba płacić, dlatego pamiętając o swoich preferencjach i unikając zbyt wysokich opłat za wydanie, posiadacz karty powinien wybrać plastik z możliwie najwyższym limitem.

Najlepsze karty kredytowe (srebrne) pod względem wysokości limitu kredytowego:
 
Bank
Nazwa karty
Wysokość limitu
Sprawdź
80 tys. zł
BZ WBK
Srebrne karty Visa
50 tys. zł
Getin Bank
Visa Silver
/ Visa e-Bankier
Srebrne karty kredytowe Visa/MasterCard
30 tys. zł
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Masz uwagi do naszego rankingu? Wyraź swoją opinię na naszym forum!

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam