Lista banków, które udzielają kredytów 100% online: kwiecień 2020 r.

Stan epidemii okazał się sprawdzianem dla rynku finansowego. Wyniki przygotowania na zdalną obsługę wniosków kredytowych są fatalne. Test zdało zaledwie kilka banków.

Choć banki w ostatnich latach coraz intensywniej promują wśród klientów e-usługi, to oferowane możliwości zdalnego zarządzania finansami wciąż skupiają się przede wszystkim wokół depozytów. O ile w większości instytucji bez wychodzenia z domu założymy lokatę, konto osobiste czy zawnioskujemy o kartę płatniczą, o tyle nie wszędzie przez internet dostaniemy kredyt.

Największe szanse na pożyczkę 100% online mają klienci wnioskujący o nią w banku, w którym już mają konto – i to z dostępem do bankowości elektronicznej. Pożyczyć online mogą m.in. obecni klienci Banku BPS, Credit Agricole, Millennium, Pekao, BNP Paribas, PKO BP czy ING Banku Śląskiego. Osoby, które zamierzają się ubiegać o finansowanie u kredytodawców, z których usług wcześniej nie korzystali, niestety wciąż mają mocno ograniczony wybór.

Sprawdziliśmy, gdzie konsumenci mogą uzyskać drogą internetową kredyt gotówkowy, bez względu na staż relacji z bankiem. Podczas przeglądu ofert pod uwagę wzięliśmy jedynie te, które są dostępne dla wszystkich i na stronach internetowych poszczególnych banków zostały opatrzone jednoznacznymi deklaracjami dostępności danej pożyczki bez wychodzenia z domu.

Alior Bank: Pożyczka na Selfie

Pożyczka do 150 000 zł na okres do 10 lat.

Żeby uzyskać finansowanie, nie trzeba wychodzić z domu – formalności można dopełnić przez telefon z pracownikiem infolinii banku lub online. Jeśli zajdzie taka potrzeba, bank zidentyfikuje tożsamość klienta za pomocą aparatu w jego telefonie: wnioskodawca zostanie poproszony o zrobienie sobie zdjęcia i nagranie kamerą tego, jak wykonuje kilka prostych poleceń. Sam wniosek o pożyczkę można złożyć za pośrednictwem strony WWW banku.

Niestety na stronie banku brak kalkulatora kosztów kredytu. Ostateczne warunki spłaty są ustalane indywidualnie. Zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu, wybranego okresu kredytowania i daty płatności pierwszej raty.

Santander Bank Polska: Kredyt Gotówkowy Online

Kredyt na kwotę od 500 zł do 100 000 zł na okres od 3 miesięcy do 10 lat.

Pieniądze klient może otrzymać na konto nawet po minucie od złożenia wniosku.

Na swojej stronie internetowej bank udostępnia kalkulator, za pomocą którego klient może poznać szacowaną wysokość raty, jednak ostateczne warunki spłaty pozna dopiero po rozpatrzeniu wniosku. Oprocentowanie kredytu wyniesie od minimum 5,99% do maksimum 8,82%.

Wyliczenia, które można przeprowadzić za pomocą udostępnionego przez bank kalkulatora dotyczą dostępnej w usługach Santander internet i Santander mobile oferty promocyjnej „Kredyt gotówkowy – warto online”, która potrwa do 30 czerwca 2020 r.

Santander Consumer Bank: Kredyt bez wychodzenia z domu

Online można pożyczyć od 500 zł do 25 000 zł na okres od 3 do 60 miesięcy. By uzyskać kredyt, należy złożyć e-wniosek za pośrednictwem strony internetowej banku. Wszystkich formalności można dopełnić przez internet. Jeśli bank zażąda przedłożenia dokumentów dochodowych, ich skany można przesłać drogą elektroniczną.

Decyzja o warunkach kredytu jest zależna od oceny sytuacji finansowej klienta. O wyniku analizy kredytowej wnioskodawca dowie się za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS. Umowę zawrzeć można elektronicznie (w trybie przelew lub kurier).

Kalkulator, za pomocą którego można wyliczyć wysokość miesięcznej raty jest dostępny przed podaniem swoich danych osobowych, ale dopiero po kliknięciu przycisku „Weź kredyt online”, zamieszczonego na stronie oferty.

T-Mobile Usługi Bankowe: Kredyt Gotówkowy

Maksymalna dostępna kwota to 200 000 zł. Jej spłatę można rozłożyć nawet na 10 lat.

Osoby, które chcą uzyskać kredyt bez wychodzenia z domu, niestety nie mają możliwości złożenia wniosku przez internet, ale za to mogą zawnioskować o pożyczkę za pośrednictwem infolinii banku.

Z wyjątkiem danych, które konsument może pozyskać z przykładu reprezentatywnego pożyczki, zamieszczonego na stronie internetowej banku, na stronie internetowej brakuje kalkulatora rat i szczegółowych informacji o proponowanych warunkach spłaty.

Żeby skorzystać z oferty, nie trzeba mieć konta w T-Mobile UB.

Citi Handlowy: Elastyczna Pożyczka Gotówkowa

Pożyczka na kwotę od 1 000 zł do 150 000 zł na okres do 96 miesięcy.

Warunki kredytowania zostaną przedstawione klientowi dopiero po rozpatrzeniu jego wniosku. Na stronie brakuje kalkulatora rat, z którego można byłoby poznać szacowane koszty spłaty. Wiadomo jednak, że minimalne oprocentowanie pożyczki to 6,97%.

Do złożenia wniosku wymagane jest dostarczenie dokumentu potwierdzającego dochody, ale wystarczy przesłać jego skan w formie elektronicznej.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam