Skorzystaj z kalkulatora Comperia.pl i stwórz swój osobisty ranking kredytów na remont. Wpisz kwotę i preferowaną liczbę rat, by bezpłatnie otrzymać zawsze aktualne porównanie pożyczek bankowych.

Kredyt na remont

Porównaj wszystkie kredyty w jednym miejscu

Kredyty gotówkoweKredyt na remontKredyt na wakacjeKredyt na weseleKredyt bez prowizjiKredyty online
Santander Bank Polska
Santander Bank Polska - Kredyt gotówkowy z EKO promocją

Realizuj swoje EKO plany i sprawdź, jak otrzymać zwrot prowizji

Kwota do 300 tys. zł

Spłata kredytu nawet w 120 ratach

Elastyczny dzień spłaty raty

RRSO 17,86%

Oferta sponsorowana

Sprawdź
mBank
Kredyt gotówkowy dla każdego! Teraz bez prowizji!

0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego

kwota od 500 zł do 200 000 zł

spłatę pierwszej raty przesuniesz o 1, 2, a nawet 3 miesiące

RRSO 12,67%

Advertisement

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 1 ofertę
Sortowanie:
ING Bank Śląski
Pożyczka na lepsze (z ubezpieczeniem)
RRSO: 19,71%Kwota do zapłaty: 23 991,85 zł
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 999,66 zł

Darmowa porada

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Jaki kredyt na remont domu lub mieszkania?

Szukasz prostego sposobu na sfinansowanie remontu domu lub mieszkania? Potrzebne pieniądze najszybciej zdobędziesz, korzystając z taniego kredytu gotówkowego. W rozsądnej cenie pożyczysz kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych bez zbędnych formalności, a pieniądze otrzymasz do reki lub na konto nawet tego samego dnia.

Kredyt gotówkowy (w tym kredyt online i kredyt bez zaświadczeń) jest rodzajem średnioterminowego kredytu bankowego, udzielanego na okres nawet do 10-12 lat. Pozyskane z umowy środki można przeznaczyć na cele konsumpcyjne (niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej), np. remont domu czy renowację mieszkania.

Mimo że – w przeciwieństwie do pożyczki – kredyt jest zobowiązaniem celowym, to w przypadku kredytu gotówkowego bank nie kontroluje, w jaki sposób kredytobiorca wykorzystał pożyczone pieniądze. Jeśli swój kredyt na remont zaciągniesz w postaci kredytu gotówkowego, nie będziesz musiał przedstawiać żadnych rachunków czy faktur za zakupione materiały budowlane i zamówione prace wykończeniowe.

Najtańsze kredyty online i kredyty bez zaświadczeń

Choć w przypadku kredytów istnieje obowiązek zawarcia pisemnej umowy, to kredytobiorca nie musi w tym celu iść do oddziału banku, by złożyć własnoręczny podpis na wydruku. Coraz większą popularnością cieszą się kredyty online, dostępne całkowicie przez internet. W ich przypadku umowa może zostać dostarczona wnioskodawcy za pośrednictwem kuriera, ale równie skutecznie może zostać zaakceptowana w inny sposób, np. poprzez dokonanie przelewu symbolicznej kwoty na wskazane przez bank konto.

Tani, gotówkowy kredyt na remont mieszkania lub domu możesz uzyskać jako kredyt bez zaświadczeń. Oznacza to, że nie będziesz zobowiązany przez bank do dokumentowania swoich zarobków (kredyt na oświadczenie) lub zostaniesz poproszony o przedłożenie dokumentów łatwiejszych do pozyskania (np. kredyt na wyciąg z konta, potwierdzający wpływ wynagrodzenia).

Mimo swojej nazwy kredyty gotówkowe wypłacane mogą być nie tylko gotówką – obecnie częściej pożyczane przez klienta pieniądze przelewane są na jego konto.

Ile kosztuje kredyt na remont?

Podstawowym kosztem spłaty kredytu są odsetki. Bank nalicza je zgodnie z oprocentowaniem, podawanym w skali rocznej, a jego maksymalną wysokość określa Kodeks cywilny.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami oprocentowanie kredytów gotówkowych nie może przekroczyć dwukrotności odsetek ustawowych, z kolei te są obliczane jako suma aktualnej stopy referencyjnej NBP i stałego wskaźnika, który wynosi 3,5 punktu procentowego. Nowy wzór jest stosowany od 1 stycznia 2016 r. na mocy zmian wprowadzonych do Kodeksu cywilnego (art. 359).

Prawo ogranicza nie tylko wysokość samych odsetek, ale i pozaodsetkowych kosztów każdego kredytu konsumenckiego, w tym gotówkowego. Do tej drugiej grupy kosztów należą wszelkie dodatkowe opłaty, które na podstawie umowy kredytowej poniesie klient, np. prowizja, opłata przygotowawcza, administracyjna, a nawet składka ubezpieczeniowa (jeśli polisa była obowiązkowym elementem oferty kredytowej).

O ile maksymalne oprocentowanie kredytu reguluje Kodeks cywilny, o tyle limit pozaodsetkowych kosztów spłaty określa Ustawa z dnia 12.05.2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2014 r. poz. 1497 ze zm.). Zgodnie z nią łączne pozaodsetkowe koszty kredytowe nie mogą przekroczyć 25% całkowitej kwoty kredytu i 30% kwoty zmiennej, zależnej od okresu, na jaki została rozłożona spłata zadłużenia Jednocześnie wszystkie pozaodsetkowe koszty spłaty nie mogą być wyższe niż 100% całkowitej kwoty kredytu, bez względu na liczbę rat.

Kiedy oprocentowanie kredytu ulegnie zmianie?

Zależnie od warunków zaproponowanych przez bank, oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne. W przypadku stałej stopy procentowej jej wysokość pozostanie identyczna w całym okresie kredytowania. Poziom oprocentowania zmiennego może z kolei ulegać wahaniom, ponieważ jest konstruowane w oparciu o sumę dwóch elementów: stałej marży i zmiennej stopy bazowej: WIBOR (dla kredytów złotowych).

WIBOR to wskaźnik, którego wysokość zależy od aktualnej sytuacji na rynku międzybankowym. Zasady, na jakich zmiana WIBOR-u będzie wpływać na oprocentowanie kredytu zawartego między bankiem a konsumentem, muszą być ściśle określone w umowie kredytowej.

Najczęściej stosowaną stopą w umowach kredytów gotówkowych jest WIBOR 3M, co oznacza, że jego wartość będzie aktualizowana co 3 miesiące. Jeśli w tym czasie stopa uległa podwyższeniu, oprocentowanie naszego kredytu może zostać podwyższone, co doprowadzi do wzrostu kolejnych rat. Odwrotnie może się zadziać po odnotowaniu przez bank spadku wysokości tego wskaźnika.

Kredyt na remont: kalkulator rat

Choć swój kredyt na remont możesz spłacać w ratach równych lub malejących, to powinieneś wiedzieć, że to właśnie raty równe są najczęstszym wyborem konsumentów. Są po prostu wygodniejsze – nie trzeba pamiętać o tym, by co miesiąc wpłacać do banku inną kwotę. Raz ustaloną wysokość raty regulujemy przez cały okres trwania umowy.

Spłacając zadłużenie w formule rat równych, w każdym kolejnym miesiącu wysokość należności na rzecz banku pozostaje taka sama. Jest to możliwe dzięki zmiennym proporcjom części kapitałowej i odsetkowej w poszczególnych ratach. By suma tych dwóch składowych mogła zostać utrzymana przez cały czas na równym poziomie, udział części kapitałowej jest najmniejszy w pierwszej racie i rośnie wraz z każdym kolejnym miesiącem, z kolei w przypadku części odsetkowej dzieje się odwrotnie – pierwsza rata zawiera najwięcej odsetek, a ostatnia najmniej.

Bieżące odsetki naliczane są zawsze od aktualnego salda zadłużenia, czyli tej części pożyczonej od banku kwoty, która pozostała ogółem do zwrotu na dzień płatności raty. Z uwagi na to, że w tym samym okresie spłaty w systemie rat równych kapitał kredytu pozostały do spłaty topnieje wolniej niż w przypadku rat malejących, sumarycznie zapłacimy bankowi więcej odsetek. Raty równe będą w ostatecznym rozrachunku droższe od malejących, jednak mają swoje zalety: wysokość poszczególnych płatności jest o wiele niższa niż początkowe raty malejące, stanowiąc w tym czasie mniejsze obciążenie finansowe dla kredytobiorcy.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile od danej kwoty wyniosą miesięczne płatności w wybranej formule spłaty, skorzystaj z kalkulatora rat Comperia.pl.

Dokąd po najtańszy kredyt na remont?

Jeśli się zastanawiasz, w jakim banku najlepiej wziąć szybki i niedrogi kredyt na remont mieszkania, wyjaśniamy: by wybrać najtańszy kredyt online, bez zaświadczeń czy bez prowizji, wystarczy porównać poszczególne propozycje pożyczkowe pod kątem łącznych kosztów spłaty, uwzględniających zarówno odsetki, jak i pozostałe opłaty, pobierane przez bank jednorazowo lub w ratach. Ale nie musisz obliczać tego wszystkie sam – zrobimy to za ciebie (całkowicie bezpłatnie)!

Użyj prostego w obsłudze kalkulatora rat Comperia.pl: podaj kwotę, której potrzebujesz, i preferowaną liczbę rat, a otrzymasz twój indywidualny ranking kredytów na remont – listę aktualnych ofert, uszeregowanych od najtańszej do najdroższej. W błyskawiczny sposób dowiesz się, w którym banku twoja rata będzie najniższa i ile zapłacisz za pożyczkę.

Skorzystaj z porównywarki Comperia.pl i przekonaj się sam, jak szybkie, wygodne i proste może być porównanie kredytów.