Sprawdź w kalkulatorze Comperia.pl, ile możesz zaoszczędzić, wybierając najtańszy kredyt bez prowizji. Uzupełnij kwotę i liczbę rat, a błyskawicznie otrzymasz aktualną listę ofert z najniższą ratą.

Kredyty gotówkowe bez prowizji

Porównaj wszystkie kredyty w jednym miejscu

Kredyty gotówkoweKredyt na remontKredyt na wakacjeKredyt na weseleKredyt bez prowizjiKredyty online
Santander Bank Polska
Santander Bank Polska - Kredyt gotówkowy z EKO promocją

Realizuj swoje EKO plany i sprawdź, jak otrzymać zwrot prowizji

Kwota do 300 tys. zł

Spłata kredytu nawet w 120 ratach

Elastyczny dzień spłaty raty

RRSO 17,86%

Oferta sponsorowana

Sprawdź
mBank
Kredyt gotówkowy online z opcją wakacji kredytowych

0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego

kwota od 500 zł do 200 000 zł

spłatę pierwszej raty przesuniesz o 1, 2, a nawet 3 miesiące

RRSO 13,24%

Advertisement

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 30 ofert
Sortowanie:
Alior Bank
Kredyt konsolidacyjny
RRSO: 10,36%Kwota do zapłaty: 23 198,59 zł

Rata: 644,41 zł

Darmowa porada
Alior Bank
Pożyczka Internetowa
RRSO: 10,36%Kwota do zapłaty: 23 198,59 zł

Rata: 644,41 zł

Darmowa porada
Santander Consumer Bank
Mistrzowski kredyt gotówkowy z karencją
RRSO: 10,46%Kwota do zapłaty: 23 228,99 zł

Rata: 645,25 zł

Darmowa porada
Bank Pocztowy
Kredyt Online (dla Klientów Banku)
RRSO: 10,46%Kwota do zapłaty: 23 228,99 zł
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 645,25 zł

Darmowa porada
VeloBank
Kredyt akwizycyjny z RRSO 11,40%
RRSO: 11,41%Kwota do zapłaty: 23 520,76 zł

Rata: 653,35 zł

Bank Millennium
Pożyczka online
RRSO: 11,45%Kwota do zapłaty: 23 534,39 zł

Rata: 653,73 zł

Kasa Stefczyka
Pożyczka konsolidacyjna FIT
RRSO: 11,46%Kwota do zapłaty: 23 537,79 zł

Rata: 653,83 zł

Darmowa porada
Crédit Agricole
Wakacyjny kredyt gotówkowy
RRSO: 11,51%Kwota do zapłaty: 23 551,42 zł

Rata: 654,21 zł

Bank Pekao S.A.
Pożyczka Ekspresowa (dla nowych klientów)
RRSO: 11,56%Kwota do zapłaty: 23 568,47 zł

Rata: 654,68 zł

Citi Handlowy
Pożyczka Gotówkowa Online dla nowych klientów
RRSO: 11,56%Kwota do zapłaty: 23 568,47 zł

Rata: 654,68 zł

Pokaż więcej ofert

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Co warto wiedzieć o prowizji bankowej?

Prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego lub pożyczki pieniężnej często bywa – obok odsetek – kosztem najbardziej obciążającym kieszeń konsumenta. Jest pobierana jednorazowo z góry, w momencie wypłaty pożyczanej gotówki do ręki lub na konto kredytobiorcy.

Prowizja może być wpłacona przez klienta z własnych środków, jednak częściej jest kredytowana, czyli podwyższa kwotę, o której pożyczenie wnioskuje klient.

Prawo nie ogranicza w bezpośredni sposób górnej granicy samej prowizji kredytowej, jednak banki muszą przestrzegać maksymalnego limitu łącznych kosztów pozaodsetowych, a ich składową stanowi m.in. właśnie prowizja (wraz z opłatami innego typu, np. administracyjnymi czy składkami obowiązkowego ubezpieczenia). Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim sumaryczne koszty niewynikające z oprocentowania kredytu nie mogą przekroczyć 25% całkowitej kwoty kredytu i 30% kwoty zmiennej, uzależnionej od długości okresu spłaty.

Kredyt bez prowizji czy z niższym oprocentowaniem?

Choć koszt prowizyjny może wynieść nawet 20% czy 25% pożyczanej kwoty, nie musi to oznaczać, że kredyt 0% prowizji zawsze będzie tańszy od pozostałych pożyczek.

Można jednak się pokusić o stwierdzenie, że kredyty bezprowizyjne nierzadko będą korzystniejsze dla osób, które pożyczają wysokie kwoty na krótkie okresy spłaty, z kolei na niższym oprocentowaniu mimo wyżej prowizji częściej zyskają kredytobiorcy decydujący się na rozłożenie spłaty zadłużenia na wiele lat.

Promocje 0% prowizji – uwaga na haczyki!

Kredyt z prowizją 0% nie oznacza, że oprócz odsetek kredytobiorca nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami. Oferty z wyeksponowanymi zaletami, takimi jak brak prowizji, bywają obarczone podwyższonymi kosztami innego typu.

Często straty finansowe poniesione na zniesieniu prowizji banki rekompensują sobie nałożeniem na klientów obowiązku doubezpieczenia kredytu. Wysokość składki polisy na życie lub od utraty pracy może tymczasem przewyższyć wydatek, który kredytobiorca poniósłby na opłacenie standardowej prowizji.

Porównanie kredytów bez prowizji

Chcąc wybrać jak najtańszy kredyt gotówkowy, nie warto porównywać ofert wyłącznie pod kątem jednego rodzaju opłat. Efektywne porównanie ofert możliwe będzie wyłącznie poprzez analizę całkowitych kosztów spłaty, uwzględniających zarówno odsetki, jak i pozostałe koszty wynikające z umowy z bankiem, w tym ewentualne ubezpieczenie. Dopiero zestawienie łącznych kosztów kredytowania umożliwi podjęcie optymalnej decyzji pożyczkowej.

Najtańszy kredyt gotówkowy równie skutecznie wybierzesz dzięki porównaniu wysokości rat proponowanych przez poszczególne banki. Pamiętaj jednak o ewentualnych składkach ubezpieczeniowych, które mogą podwyższyć twoje wydatki. Jeśli polisa jest obowiązkowym elementem oferty, upewnij się, że bank podał ci ratę ze składką wliczoną w comiesięczne należności kredytowe.

Dodatkowym narzędziem, wprowadzonym przez nadzór finansowy, które miało pomóc konsumentom w podejmowaniu trafnych wyborów kredytowych, jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Porównywanie ofert z użyciem tego wskaźnika jest proste: im niższe RRSO, tym tańszy kredyt. Zasada będzie obowiązywała zawsze wtedy, gdy porównujemy oferty przygotowane dla tych samych parametrów (identycznej kwoty, okresu spłaty i formuły ratalnej).

Niestety same wartości, które są przedstawiane pod postacią RRSO nie są dla kredytobiorców przejrzyste. Liczby te niewiele powiedzą o tym, ile w ostatecznym rachunku przyjdzie zapłacić za pożyczkę. Dużo czytelniejszym, wygodniejszym i bardziej intuicyjnym sposobem analizowania rentowności ofert jest posługiwanie się dwiema wcześniej opisanymi metodami.

Ranking kredytów bez prowizji

Jeśli zależy ci na tym, by nie ponieść opłaty za udzielenie pożyczki, skorzystaj z porównywarki kredytów bez prowizji Comperia.pl. Wpisz interesująca cię kwotę i wybierz liczbę rat, a błyskawicznie otrzymasz aktualny ranking kredytów z prowizją 0%. Oferty łatwo porównasz pod kątem wysokości rat i łącznej kwoty do zapłaty, a w wielu przypadkach będziesz mógł również szybko i wygodnie zawnioskować o wybrany kredyt online.