Szukasz taniego kredytu na wymarzone wesele? Porównaj aktualne oferty z Comperia.pl. Wskaż, ile i na jak długo chcesz pożyczyć, a otrzymasz zestawienie najlepszych ofert, dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

Kredyt na wesele

Porównaj wszystkie kredyty w jednym miejscu

Kredyty gotówkoweKredyt na remontKredyt na wakacjeKredyt na weseleKredyt bez prowizjiKredyty online
mBank
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny (RRSO 8,01%)

Weź kredyt gotówkowy na co tylko chcesz!

Teraz z kodem: CIACH obniżysz prowizję za udzielenie o 50% (od prowizji standardowej)

Wniosek złożysz wygodnie przez Internet

Advertisement

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Aion Bank
Kredyt gotówkowy - stałe oprocentowanie 6.7% i 0% prowizji (RRSO 6,91%)

Nie szukaj dłużej! Weź pożyczkę online w Aion Banku

RRSO 6.91%

Stałe oprocentowanie 6.7% niezależnie od kwoty kredytu

0% prowizji

do 90 000 zł

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Santander Consumer Bank
Mistrzowski Kredyt na dowolny cel od Santander Consumer Bank

nawet 35.000 zł dla nowych Klientów Klientów

nawet 100.000 zł dla obecnych Klientów

RRSO 10,33%

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Santander Bank Polska
Santander Bank Polska - Promocyjny kredyt gotówkowy

Prowizja 2,89% oferta specjalna

Wypłata gotówki nawet w 1 dzień

Minimum formalności

Oferta sponsorowana

Sprawdź
ComperiaRaty
Weź pożyczkę on-line

Bez wychodzenia z domu, nawet w 5 minut


Gotówka na małe i większe wydatki

Szybko i bezpiecznie

Oferta sponsorowana

Sprawdź
ING Bank Śląski
Pożyczka dla tych co wykorzystują okazję!

RRSO 13,42%

0 zł prowizji dla pożyczek powyżej 5.000 zł

Obniżone oprocentowanie dla pożyczki z ubezpieczeniem

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 2 oferty
Sortowanie:
ING Bank Śląski
Pożyczka Pieniężna z ubezpieczeniem
RRSO: 14,06%Kwota do zapłaty: 72 695,13 zł

Rata: 1 009,65 zł

Darmowa porada
BNP Paribas
Kredyt Gotówkowy z ubezpieczeniem
RRSO: 15,96%Kwota do zapłaty: 75 918,97 zł

Rata: 1 054,43 zł

Darmowa porada

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Jaki kredyt na wesele?

Przygotowanie uroczystości ślubnej i związanej z tym zabawy weselnej to niemały wydatek. Rachunek za ten jeden z najważniejszych wieczorów małżeńskiego życia zależy m.in. od liczby gości, standardu lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie, obfitości poczęstunku czy zaplanowanych atrakcji, jednak – uśredniając – przeciętnie wesele na 150 osób to wydatek rzędu ceny średniej klasy samochodu. Całkiem sporo.

I mimo że w znakomitej większości przypadków ślub to uroczystość planowana na wiele miesięcy wprzód, to i tak potrzebną w tym celu sumę uzbierać niełatwo. Można jednak wspomóc się kredytem.

Specjalnych kredytów, dostępnych wyłącznie na organizację wesela, nie ma w żadnych banku. O ile niewielkie przyjęcia można wyprawić nawet na kartę kredytową (z wysokim limitem kredytowym), o tyle najwygodniejszą i najbardziej uniwersalną formą finansowania zaślubin niewątpliwie będzie skorzystanie z kredytu gotówkowego lub pożyczki pieniężnej – koniecznie tej bankowej.

W obu przypadkach pozyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Bank nie będzie żądał od klientów przedkładania żadnych faktur czy innego potwierdzenia sposobu wydatkowania otrzymanych pieniędzy.

Kredyt czy pożyczka?

Choć między kredytem a pożyczką w banku tkwią różnice, to z punktu widzenia konsumenta nie będą one istotne. W obu przypadkach klient banku może liczyć na podobne warunki cenowe, niemal identyczną procedurę kredytową i te same obowiązki w zakresie spłaty zadłużenia.

Mimo że pierwotnie przepisy dotyczące kredytów określało Prawo bankowe, a pożyczkami rządził Kodeks cywilny, tak obecnie głównym dokumentem regulującym zasady udzielania jednych i drugich jest Ustawa o Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim wraz z poźn. zm.

Sposoby na tani kredyt bez zaświadczeń

W części banków, które posiadają w swojej ofercie zarówno produkty oferowane pod nazwą kredytów, jak i pożyczek, pożyczka bywa dostępna na zasadzie najbardziej uproszczonych formalności (pożyczka bez zaświadczeń), za to z oprocentowaniem czy prowizją wyższymi o kilka punktów procentowych w stosunku do kredytu. Mimo wszystko nie jest to regułą. Nie tylko pożyczkę bankową można uzyskać na uproszczonych zasadach.

Tani kredyt na wesele można zdobyć również na samo oświadczenie lub dokumentując swoje zarobki w inny, wygodniejszy sposób niż za pomocą zaświadczeń.

Choć kredyt na dowód, kredyt bez BIK-u czy kredyt dla bezrobotnych to tylko mity (pożyczając pieniądze klientowi, bank ma prawny obowiązek ocenić ryzyko kredytowe, badając zdolność i wiarygodność kredytową wnioskodawcy), to nie zawsze trzeba przedkładać zaświadczenie o zarobkach, by uzyskać tani kredyt gotówkowy.

Osoby, które ubiegają się o kredyt w pierwszej połowie roku, zamiast dokumentów od księgowej, mogą dostarczyć zeznanie podatkowe. Kredyt na PIT dostępny jest w niemal każdym banku.

Standardowe zaświadczenie od pracodawcy w wielu wypadkach może być zamienione na wyciągi z konta, potwierdzające wpływ wynagrodzenia. To szybki i wymagający niewiele wysiłku sposób potwierdzania dochodów. Kredyt na wyciąg z konta coraz częściej można zaciągnąć nawet bez wychodzenia z domu: przez internet. Wyciągi przesyłane są wówczas do banku za pomocą specjalnych formularzy, za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub mailowo.

Kredyt pod zastaw, czyli o formach zabezpieczeń

Pożyczki na oświadczenie, kredyty gotówkowe online czy kredyty bez zaświadczeń rzadko podlegają zabezpieczeniu. Pożyczki pod zastaw to domena lombardów, z kolei konsumenckie kredyty pod zastaw dotyczą niemal wyłącznie kredytów samochodowych.

Choć środków ochrony wierzytelności na wypadek niewywiązywania się przez kredytobiorcę z obowiązku spłaty zadłużenia jest kilka, najczęściej stosowanym rodzajem zabezpieczenia w przypadków kredytów i pożyczek gotówkowych jest polisa. Jej zakup jest jednak zwykle nieobowiązkowy.

Dobrowolnie decydując się na ubezpieczenie do kredytu (na życie lub od utraty pracy), kredytobiorca przeważnie może liczyć na preferencyjne warunki spłaty: obniżenie oprocentowania lub prowizji. Zawarcie umowy polisy bywa obligatoryjne w przypadku ofert specjalnych, w których bank jest gotów pożyczyć pieniądze na preferencyjnych warunkach pod warunkiem dobrania dodatkowych produktów.

Konieczność zastosowania zabezpieczenia innego niż ubezpieczenie z reguły powstaje w stosunku do kredytobiorców niosących za sobą podwyższone ryzyko kredytowe. Jeśli dana osoba znajduje się w nie najlepszej kondycji finansowej lub na jej historii kredytowej widnieją skazy, bank może zażądać od niej przystąpienia do umowy wraz ze współkredytobiorcą, ustanowienia poręczyciela (żyranta), podpisania weksla in blanco, zastosowania blokady środków na rachunku czy ustanowienia zastawu. Są to jednak środki ostrożności stosowane przez banki sporadycznie.

Kalkulator kredytów na wesele

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania taniego kredytu na wymarzone wesele, skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora kredytowego Comperia.pl. Uzupełnij dane niezbędne do porównania ofert: podaj potrzebną kwotę i okres spłaty, a otrzymasz listę najlepszych pożyczek i kredytów, dopasowanych do twoich indywidualnych potrzeb.