Kredyty dla firm - finansowanie działalności bieżącej

2013-02-18 13:57:13

Każdy przedsiębiorca, prędzej czy później, staje przed dylematem, w jaki sposób sfinansować bieżące potrzeby firmy. Banki proponują kilka sposobów.

Prowadzenie własnej firmy z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Przedsiębiorca napotyka na swojej drodze liczne trudności. Jednym z wielu wyzwań, jakim musi stawić czoła jest finansowanie bieżącej działalności. Na szczęście z pomocą przychodzą banki. Oferują one całą gamę produktów kredytowych, dzięki którym można zapobiegać przejściowym kłopotom z płynnością finansową.

Kredyty na działalność bieżącą najczęściej mają formę kredytów odnawialnych. W ramach indywidualnie przyznanego limitu w rachunku firmowym pozwalają one na zastrzyk dodatkowych środków, które mogą zaspokoić bieżące potrzeby przedsiębiorstwa. Natomiast każda dokonywana na rachunek wpłata automatycznie zostaje przeznaczona na spłatę części zobowiązania, dzięki czemu kwota ta może znów zostać pożyczona.

Taka forma finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa nie jest jednak jedyną dostępną dla przedsiębiorców możliwością. Linia kredytowa działa na podobnych zasadach, z tą różnicą, że zostaje uruchomiona w specjalnie do tego celu stworzonym koncie, niezależnie od rachunku bieżącego firmy.

Banki proponują również „klasyczne” kredyty gotówkowe: oferowane jednorazowo sumy, na dowolny cel gospodarczy. W niektórych bankach oferowane są również pożyczki hipoteczne, które także można przeznaczyć na zaspokojenie różnych, w tym bieżących potrzeb firmy. Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

Gabriela Drzymalska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam