Porównaj najlepsze karty kredytowe Mastercard z Comperia.pl. Poznaj najważniejsze opłaty i sprawdź dostępne benefity. Zdobądź dodatkowe pieniądze na codzienne zakupy i nieprzewidziane wydatki.

Karty kredytowe MasterCard

Porównaj wszystkie karty kredytowe w jednym miejscu

Karty kredytoweKarty VisaKarty MasterCardKarty za darmo
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 29 ofert
Sortowanie:
mBank
MasterCard Standard
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 54 dni
Do porównaniaSzczegóły
mOkazje

Maks. limit: 20 000 zł

Bank Pekao S.A.
Karta Kredytowa Elastyczna
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 55 dni
Do porównaniaSzczegóły
Promocja: spłata w 10 ratach 0%

Maks. limit: 30 000 zł

Darmowa porada
Alior Bank
Mastercard TU i TAM
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 59 dni
Do porównaniaSzczegóły
1.zwrot środków do 300 zł rocznie (1% wartości transakcji – do 75 zł kwartalnie) za płatności więcej» kartą w obcych walutach w sklepach stacjonarnych i internetowych
2.Mastercard priceless specials - dostęp do programu lojalnościowego, w którym można zbierać punkty za płatności kartą i wymieniać je na nagrody, m.in. bilety lotnicze, wynajem pokoi hotelowych i samochodów, bilety do kina czy vouchery do sklepów, 3.Okres bezodsetkowy do 59 dni w przypadku płatności kartą, przelewów z rachunku karty oraz terminowego spłacania zadłużenia, 4. Wygodne raty – wydatki z rachunku karty można rozłożyć na dogodne raty
5. Możliwość płacenia telefonem zbliżeniowo, dzięki Google Pay i Apple Pay
6.Ochrona Tożsamości - bezpłatna usługa oferowana przez Mastercard, chroniąca Twoje dane w internecie (np. numery kart)
7. W ramach promocji tniemy koszty przewalutowań - brak prowizji banku od transakcji aż w ponad 150 walutach

Maks. limit: 80 000 zł

Darmowa porada
Alior Bank
Mastercard OK!
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 59 dni
Do porównaniaSzczegóły
Zwrot środków w wysokości 1% za transakcje w wybranych punktach handlowo-usługowych; kwartalnie do więcej» kwoty 75 zł - możliwość zwrotu do 300 zł rocznie!
Okres bezodsetkowy do 59 dni w przypadku płatności kartą, przelewów z rachunku karty oraz terminowego spłacania zadłużenia
Wygodne raty – wydatki z rachunku karty można rozłożyć na dogodne raty
Możliwość płacenia telefonem zbliżeniowo, dzięki Google Pay i Apple Pay

Maks. limit: 80 000 zł

Darmowa porada
Bank BPS
World MasterCard
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 56 dni
Do porównaniaSzczegóły
Bezpłatne ubezpieczenie, możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta; możliwość rozkładania więcej» transakcji na raty. Do wydania karty nie jest wymagane posiadanie konta osobistego w Banku BPS

Maks. limit: 50 000 zł

Darmowa porada
Bank BPS
MasterCard Credit
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 51 dni
Do porównaniaSzczegóły
Bezpłatne ubezpieczenie, możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada
mBank
MasterCard Me
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 54 dni
mOkazje

Maks. limit: 20 000 zł

mBank
World MasterCard
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 54 dni
Do porównaniaSzczegóły
Promocja : 800 punktów za pierwszą transakcję - bank naliczy aż 800 punktów na start w programie więcej» lojalnościowym Priceless Specials za pierwszą transakcję bezgotówkową. Promocja trwa do 15.01.2020 r.;
Usługa consierge;
Program lojalnościowy Bezcenne Chwile (każde wydane 5 zł u partnerów programu to od 2 do 8 punktów w programie, każde 10zł wydane w punktach gastronomicznych w Polsce oraz każde 50 zł wydane w sklepach niebędących partnerami programu to 1 punkt w programie + 800 punktów na start za pierwszą transakcję bezgotówkową dokonaną kartą); mOkazje, Program rabatowy MasterCard Buy & Smile.

Maks. limit: 100 000 zł

Inteligo
Inteligo MasterCard PayPass
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 55 dni
Do porównaniaSzczegóły
Zarządzanie kartą poprzez serwis transakcyjny: samodzielny wybór wysokości dziennych limitów karty więcej» (nie dotyczy transakcji bezstykowych), zmieniane w dowolnym momencie.
Zaawansowana wyszukiwarka historii transakcji.
Możliwość dokonywania transakcji zbliżeniowych telefonem w ciężar rachunku karty kredytowej (IKO/HCE)

Maks. limit: 50 000 zł

Darmowa porada
Bank Pocztowy
Karta Kredytowa
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 55 dni
Do porównaniaSzczegóły

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada
Pokaż więcej ofert

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Karty kredytowe Mastercard

Mastercard to jedna z największych organizacji finansowych, wydająca karty płatnicze sygnowane logo Mastercard, Maestro oraz Cirrus.

Firma powstała z inicjatywy kilku banków amerykańskich (United California Bank, Wells Fargo, Crocker National Bank, Bank of California) jako alternatywa dla BankAmericard (organizacji płatniczej założonej przez Bank of America, która dała początek istnieniu Visy).

W 2002 roku nastąpiła fuzja MasterCard International z europejską organizacją wydającą karty płatnicze – Europay International (wcześniej: Eurocard International). Od tego czasu organizacja funkcjonuje pod nazwą MasterCard Worldwide.

W 2006 r. firma weszła na giełdę, przekształcając formę prawną ze spółdzielni zrzeszającej banki w spółkę publiczną.

Rodzaje kart kredytowych Mastercard

Standard, Gold, Platinum Mastercard – karty wypukłe, umożliwiające płacenie nimi w punktach usługowo-handlowych i Internecie,

World Mastercard – karta dla zamożnych klientów, umożliwiająca dostęp do dodatkowych benefitów, w tym usługi concierge,

World Elite Mastercard – najbardziej prestiżowa karta tego operatora, gwarantuje posiadaczom karty najwyższy poziom dostępnych usług wraz z opieką osobistego asystenta.

Program Mastercard Priceless Specials

To dedykowany program lojalnościowy, dostępny wyłącznie dla posiadaczy kart kredytowych z logo Mastercard i Maestro.

Uczestnicy programu mają możliwość zbierania punktów za płatności bezgotówkowe, dokonywane zarejestrowanymi kartami. Punkty można następnie wymieniać na nagrody z katalogu promocji.

Oprócz zbierania punktów na ogólnych zasadach, klienci Mastercard mogą liczyć na specjalne oferty dostępne w sklepach partnerów programu.

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Choć operatorzy kartowi oferują różne bonusy użytkownikom ich kart, sieć akceptantów płatników największych organizacji jest obecnie podobna. Oznacza to, że zarówno kartą Mastercard, jak i Visa zapłacimy w większości sklepów niemal na całym świecie. Sprawia to, że marka traci na znaczeniu, a na pierwszy plan przy wyborze najlepszej karty wysuwają się koszty jej użytkowania, a także dodatkowe benefity, na jakie mogą liczyć posiadacze kart.

W przypadku kart kredytowych największe znaczenie wśród opłat mają opłata za wydanie i odnowienie karty oraz za jej użytkowanie.

Opłata za wydanie karty

Zarówno wydanie karty, jak i jej odnowienie mogą być bezpłatne, a jeśli nie są, koszty poniesiemy jednorazowo w momencie, w którym karta zostanie nam przekazana do użytku.

Na dodatkowy koszt narażą się osoby, które zdecydują się na wyrobienie karty dodatkowej, którą zechcą podarować np. małżonkowi.

Z opłatą spotkają się również osoby, które zawnioskowały o wydanie nowej karty po utracie (zgubieniu) poprzedniej.

Opłata za użytkowanie karty

Opłata za użytkowanie karty może być pobierana w trybie miesięcznym lub rocznym. Wiele banków umożliwia ominięcie tego wydatku po spełnieniu dodatkowych warunków, zwykle regularnym płaceniu bezgotówkowo kartą na określoną kwotę każdego miesiąca.

Oprocentowanie

dostępny na karcie kredytowej jest oprocentowany, co oznacza, że podjęcie pieniędzy z rachunku karty, zapłacenie nią w sklepie lub przez Internet wiąże się z rozpoczęciem naliczania odsetek. Są one pobierane wyłącznie od wykorzystanego limitu, a nie dostępnego.

Oprocentowanie kart kredytowych zazwyczaj oscyluje wokół górnej granicy maksymalnego oprocentowania kredytu, dopuszczalnego ustawowo.

Okres bezodsetkowy

Korzystanie z limitu karty nie musi się każdorazowo wiązać z obowiązkiem zapłaty odsetek. Każda karta umożliwia podjęcie kredytu bez odsetek, o ile całość zadłużenia zostanie spłacona w okresie bezodsetkowym.

Okres ten najczęściej wynosi do pięćdziesięciu kilku dni, liczonych od pierwszego dnia danego okresu rozliczeniowego. Po jego zakończeniu klient ma dodatkowy czas, ok. 20 dni na spłatę limitu bez ponoszenia kosztu oprocentowania.

Uwaga! Transakcje dokonywane kartą dzielą się na gotówkowe i bezgotówkowe. Okres bezodsetkowy zwykle obowiązuje tylko w przypadku płatności bezgotówkowych. Oznacza to, że podjęcie gotówki z bankomatu spowoduje rozpoczęcie naliczania odsetek od chwili wypłaty.

Jako transakcje gotówkowe większość banków uznaje również przelewy z rachunku karty kredytowej.

Prowizja od wypłaty z bankomatu

Transakcje gotówkowe obciążane są nie tylko kosztem odsetek. Dodatkowo często bywa pobierana kilkuprocentowa prowizja od wypłaty bankomatowej. Sprawia to, że o ile karta kredytowa może być korzystnym narzędziem w rozliczeniach płatności bezgotówkowych, umożliwiając korzystanie z darmowego kredytu, o tyle posługiwanie się nią w celu pobierania gotówki jest zdecydowanie mniej nieopłacalne.

Prowizja za przewalutowanie

Osoby podróżujące za granicę mogą się spotkać z kolejną prowizją: naliczaną za operację przewalutowania transakcji.

Przewalutowanie następuje wówczas, gdy waluta transakcji jest inna niż waluta rachunku karty po to, by obciążyć kartę kwotę odpowiednią do wartości płatności zrealizowanej przez użytkownika karty.

Jeśli płatność została dokonana w egzotycznej walucie, istnieje ryzyko podwójnego przewalutowania. Transakcja zostanie najpierw przewalutowana na euro lub dolary, a dopiero potem na złotówki. Doprowadzi to to zwiększenia kosztów takiej operacji.

Przewalutowanie odbywa się po kursie wskazanym w regulaminie danego banku-wystawcy karty.