Porównaj najlepsze karty kredytowe Mastercard z Comperia.pl. Poznaj najważniejsze opłaty i sprawdź dostępne benefity. Zdobądź dodatkowe pieniądze na codzienne zakupy i nieprzewidziane wydatki.

Karty kredytowe MasterCard

Porównaj wszystkie karty kredytowe w jednym miejscu

Karty kredytoweKarty VisaKarty MasterCardKarty za darmo
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 28 ofert
Sortowanie:
mBank
MasterCard Standard
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 54 dni
Do porównaniaSzczegóły
Promocja "Karta kredytowa z prezentem". Promocja trwa od 1.07 - 29.09.2021 r. Szczegóły:
- 0 zł więcej» za wydanie karty
- bon do Biedronki na 100 zł, dla Klientów, którzy w ciągu pełnego miesiąca od zawarcai umowy zrobią 10 transakcji kartą

Maks. limit: 20 000 zł

Bank Pekao S.A.
Karta Kredytowa Elastyczna
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 55 dni
Do porównaniaSzczegóły
• Możliwość rozłożenia wszystkich płatności lub części zadłużenia, na raty w ramach usługi więcej» Spłata w ratach.
• Oprocentowanie spłaty w ratach wynosi 0% - za uruchomienie Spłaty w ratach pobierana jest tylko stała, miesięczna prowizja.
• Przelewy rozliczane jako transakcja bezgotówkowa (ma zastosowanie okres bezodsetkowy)
• Brak prowizji za przewalutowanie transakcji we wszystkich walutach obcych
• Rozliczanie transakcji w popularnych walutach obcych po kursach Banku (wg. Tabeli kursowej).
• Atrakcyjny program rabatowy "Galeria rabatów" oferującym zniżki aż do 30% (http://www.rabatypekao.pl/)
• Możliwość otrzymywania praktycznych powiadomień SMS
• Możliwość wyboru wizerunku karty z ponad 70 wzorów, bez dodatkowych opłat
• Płatności mobilne ApplePay, GooglePay, GarminPay, lub FitbitPay (karta jako źródło pieniądza)
• 4x więcej punktów w programie „Bezcenne Chwile”

Maks. limit: 30 000 zł

Darmowa porada
Alior Bank
Mastercard TU i TAM
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 59 dni
Do porównaniaSzczegóły
1.Zwrot środków do 300 zł rocznie (1% wartości transakcji – do 75 zł kwartalnie) za płatności więcej» kartą w obcych walutach w sklepach stacjonarnych i internetowych.
2. Tniemy koszty przewalutowań - W promocji ponad 150 walut na karcie kredytowej bez kosztów przewalutowania po stronie banku
3.Mastercard Bezcenne Chwile - bezpłatny program Pricieless Specials Mastercard
4.Okres bezodsetkowy do 59 dni w przypadku płatności kartą, przelewów z rachunku karty oraz terminowego spłacania zadłużenia
5.Wygodne raty – wydatki z rachunku karty można rozłożyć na dogodne raty (bankowość internetowa, mobilna, telefonicznie lub w oddziale)
6. Płatności telefonem lub smartwatchem: Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, Swatch PAY!. Możliwość korzystania z portfela Masterpass
7.Promocja: 4 000 punktów w Programie za przystąpenie do Programu i płatności kartą „Punkty powitalne w Programie Mastercard Bezcenne Chwiledla Klientów Indywidualnych - edycja 2021”
8.Promocja : do 600 zł za ekozakupy w ramach promocji 'Zwrot za ekozakupy z kartą kredytową"

Maks. limit: 80 000 zł

Darmowa porada
Alior Bank
Mastercard OK!
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 59 dni
Do porównaniaSzczegóły
1.Zwrot środków w wysokości 1% za transakcje w wybranych punktach handlowo-usługowych; kwartalnie więcej» do kwoty 75 zł - możliwość zwrotu do 300 zł rocznie!
2. Okres bezodsetkowy do 59 dni w przypadku płatności kartą, przelewów z rachunku karty oraz terminowego spłacania zadłużenia.
3. Wygodne raty – wydatki z rachunku karty można rozłożyć na dogodne raty (bankowość internetowa, mobilna, telefonicznie lub w oddziale).
4.Płatności telefonem lub smartwatchem: Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, Swatch PAY!,. Możliwość korzystania z portfela Masterpass.
5. Mastercad Bezcenne Chwile - bezpłatny program Pricieless Specials Mastercard,
6. Promocja: 4 000 punktów w Programie za przystąpenie do Programu i płatności kartą „Punkty powitalne w Programie Mastercard Bezcenne Chwiledla Klientów Indywidualnych - edycja 2021”
7. Promocja: do 600 zł za ekozakupy w ramach promocji 'Zwrot za ekozakupy z kartą kredytową"

Maks. limit: 80 000 zł

Darmowa porada
Bank BPS
World MasterCard
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 56 dni
Do porównaniaSzczegóły
Bezpłatne ubezpieczenie, możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta; możliwość rozkładania więcej» transakcji na raty. Do wydania karty nie jest wymagane posiadanie konta osobistego w Banku BPS

Maks. limit: 50 000 zł

Darmowa porada
Bank BPS
MasterCard Credit
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 51 dni
Do porównaniaSzczegóły
Bezpłatne ubezpieczenie, możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada
mBank
MasterCard Me
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 54 dni
mOkazje

Maks. limit: 20 000 zł

mBank
World MasterCard
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 54 dni
Do porównaniaSzczegóły
Program lojalnościowy Bezcenne Chwile (każde wydane 5 zł u partnerów programu to od 2 do 8 punktów w więcej» programie, każde 10zł wydane w punktach gastronomicznych w Polsce oraz każde 50 zł wydane w sklepach niebędących partnerami programu to 1 punkt w programie + 1 300 punktów na start za pierwszą transakcję bezgotówkową dokonaną kartą); mOkazje)
1. Promocja "1 300 punktów za pierwszą transakcję". Za pierwszą transakcję naliczymy aż 1300 punktów na start za pierwszą transakcję bezgotówkową. Promocja trwa do 19.01.2022 r.
2. Promocja "Karta kredytowa z prezentem". Promocja trwa od 1.07 - 29.09.2021 r. Szczegóły:
- 0 zł za wydanie karty
- bon do Biedronki na 100 zł, dla Klientów, którzy w ciągu pełnego miesiąca od zawarcai umowy zrobią 10 transakcji kartą

Maks. limit: 100 000 zł

Bank Pocztowy
Karta Kredytowa
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 55 dni
Do porównaniaSzczegóły

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada
mBank
MasterCard Miles&More
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 54 dni
Do porównaniaSzczegóły
Program lojalnościowy Miles & More (każde wydane 6 zł = 1 mila promocyjna + 2 000 mil na start za więcej» pierwszą transakcję bezgotówkową kartą)
mOKAZJE

Maks. limit: 100 000 zł

Pokaż więcej ofert

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Karty kredytowe Mastercard

Mastercard to jedna z największych organizacji finansowych, wydająca karty płatnicze sygnowane logo Mastercard, Maestro oraz Cirrus.

Firma powstała z inicjatywy kilku banków amerykańskich (United California Bank, Wells Fargo, Crocker National Bank, Bank of California) jako alternatywa dla BankAmericard (organizacji płatniczej założonej przez Bank of America, która dała początek istnieniu Visy).

W 2002 roku nastąpiła fuzja MasterCard International z europejską organizacją wydającą karty płatnicze – Europay International (wcześniej: Eurocard International). Od tego czasu organizacja funkcjonuje pod nazwą MasterCard Worldwide.

W 2006 r. firma weszła na giełdę, przekształcając formę prawną ze spółdzielni zrzeszającej banki w spółkę publiczną.

Rodzaje kart kredytowych Mastercard

Standard, Gold, Platinum Mastercard – karty wypukłe, umożliwiające płacenie nimi w punktach usługowo-handlowych i Internecie,

World Mastercard – karta dla zamożnych klientów, umożliwiająca dostęp do dodatkowych benefitów, w tym usługi concierge,

World Elite Mastercard – najbardziej prestiżowa karta tego operatora, gwarantuje posiadaczom karty najwyższy poziom dostępnych usług wraz z opieką osobistego asystenta.

Program Mastercard Priceless Specials

To dedykowany program lojalnościowy, dostępny wyłącznie dla posiadaczy kart kredytowych z logo Mastercard i Maestro.

Uczestnicy programu mają możliwość zbierania punktów za płatności bezgotówkowe, dokonywane zarejestrowanymi kartami. Punkty można następnie wymieniać na nagrody z katalogu promocji.

Oprócz zbierania punktów na ogólnych zasadach, klienci Mastercard mogą liczyć na specjalne oferty dostępne w sklepach partnerów programu.

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Choć operatorzy kartowi oferują różne bonusy użytkownikom ich kart, sieć akceptantów płatników największych organizacji jest obecnie podobna. Oznacza to, że zarówno kartą Mastercard, jak i Visa zapłacimy w większości sklepów niemal na całym świecie. Sprawia to, że marka traci na znaczeniu, a na pierwszy plan przy wyborze najlepszej karty wysuwają się koszty jej użytkowania, a także dodatkowe benefity, na jakie mogą liczyć posiadacze kart.

W przypadku kart kredytowych największe znaczenie wśród opłat mają opłata za wydanie i odnowienie karty oraz za jej użytkowanie.

Opłata za wydanie karty

Zarówno wydanie karty, jak i jej odnowienie mogą być bezpłatne, a jeśli nie są, koszty poniesiemy jednorazowo w momencie, w którym karta zostanie nam przekazana do użytku.

Na dodatkowy koszt narażą się osoby, które zdecydują się na wyrobienie karty dodatkowej, którą zechcą podarować np. małżonkowi.

Z opłatą spotkają się również osoby, które zawnioskowały o wydanie nowej karty po utracie (zgubieniu) poprzedniej.

Opłata za użytkowanie karty

Opłata za użytkowanie karty może być pobierana w trybie miesięcznym lub rocznym. Wiele banków umożliwia ominięcie tego wydatku po spełnieniu dodatkowych warunków, zwykle regularnym płaceniu bezgotówkowo kartą na określoną kwotę każdego miesiąca.

Oprocentowanie

dostępny na karcie kredytowej jest oprocentowany, co oznacza, że podjęcie pieniędzy z rachunku karty, zapłacenie nią w sklepie lub przez Internet wiąże się z rozpoczęciem naliczania odsetek. Są one pobierane wyłącznie od wykorzystanego limitu, a nie dostępnego.

Oprocentowanie kart kredytowych zazwyczaj oscyluje wokół górnej granicy maksymalnego oprocentowania kredytu, dopuszczalnego ustawowo.

Okres bezodsetkowy

Korzystanie z limitu karty nie musi się każdorazowo wiązać z obowiązkiem zapłaty odsetek. Każda karta umożliwia podjęcie kredytu bez odsetek, o ile całość zadłużenia zostanie spłacona w okresie bezodsetkowym.

Okres ten najczęściej wynosi do pięćdziesięciu kilku dni, liczonych od pierwszego dnia danego okresu rozliczeniowego. Po jego zakończeniu klient ma dodatkowy czas, ok. 20 dni na spłatę limitu bez ponoszenia kosztu oprocentowania.

Uwaga! Transakcje dokonywane kartą dzielą się na gotówkowe i bezgotówkowe. Okres bezodsetkowy zwykle obowiązuje tylko w przypadku płatności bezgotówkowych. Oznacza to, że podjęcie gotówki z bankomatu spowoduje rozpoczęcie naliczania odsetek od chwili wypłaty.

Jako transakcje gotówkowe większość banków uznaje również przelewy z rachunku karty kredytowej.

Prowizja od wypłaty z bankomatu

Transakcje gotówkowe obciążane są nie tylko kosztem odsetek. Dodatkowo często bywa pobierana kilkuprocentowa prowizja od wypłaty bankomatowej. Sprawia to, że o ile karta kredytowa może być korzystnym narzędziem w rozliczeniach płatności bezgotówkowych, umożliwiając korzystanie z darmowego kredytu, o tyle posługiwanie się nią w celu pobierania gotówki jest zdecydowanie mniej nieopłacalne.

Prowizja za przewalutowanie

Osoby podróżujące za granicę mogą się spotkać z kolejną prowizją: naliczaną za operację przewalutowania transakcji.

Przewalutowanie następuje wówczas, gdy waluta transakcji jest inna niż waluta rachunku karty po to, by obciążyć kartę kwotę odpowiednią do wartości płatności zrealizowanej przez użytkownika karty.

Jeśli płatność została dokonana w egzotycznej walucie, istnieje ryzyko podwójnego przewalutowania. Transakcja zostanie najpierw przewalutowana na euro lub dolary, a dopiero potem na złotówki. Doprowadzi to to zwiększenia kosztów takiej operacji.

Przewalutowanie odbywa się po kursie wskazanym w regulaminie danego banku-wystawcy karty.