Porównaj najlepsze karty kredytowe Mastercard z Comperia.pl. Poznaj najważniejsze opłaty i sprawdź dostępne benefity. Zdobądź dodatkowe pieniądze na codzienne zakupy i nieprzewidziane wydatki.

Karty kredytowe MasterCard

Porównaj wszystkie karty kredytowe w jednym miejscu

Karty kredytoweKarty VisaKarty MasterCardKarty za darmo
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 31 ofert
Sortowanie:
Alior Bank
Mastercard OK!
Oprocentowanie: 9,75%Okres bezodsetkowy: 59 dni
Do porównaniaSzczegóły
Zwrot środków w wysokości 1% za transakcje w wybranych punktach handlowo-usługowych; kwartalnie do więcej» kwoty 75 zł - możliwość zwrotu do 300 zł rocznie!
Okres bezodsetkowy do 59 dni w przypadku płatności kartą, przelewów z rachunku karty oraz terminowego spłacania zadłużenia
Wygodne raty – wydatki z rachunku karty można rozłożyć na dogodne raty
Możliwość płacenia telefonem zbliżeniowo, dzięki Google Pay i Apple Pay

Maks. limit: 80 000 zł

Darmowa porada
PKO Bank Polski
Karta Kredytowa MasterCard Platinum
Oprocentowanie: 9,9%Okres bezodsetkowy: 55 dni
Do porównaniaSzczegóły
Prestiżowy pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej i w Polsce
Ubezpieczenie Assistance DOM w więcej» ramach "Ubezpieczenia na szóstkę";
Garmin Pay, Apple Pay, BLIK
Dostęp do programu lojalnościowego MasterCard Bezcenne Chwile

Maks. limit: 200 000 zł

Darmowa porada
BOŚ
Karta kredytowa MasterCard Standard
Oprocentowanie: 9,9%Okres bezodsetkowy: 56 dni
Do porównaniaSzczegóły
Jest wygodnym i bezpiecznym narzędziem płatniczym (chargeback i przejęcie przez bank więcej» odpowiedzialności za niautoryzowane transakcje). Gwarantuje większą swobodę, mogąc stanowić źródło dodatkowego finansowania. Przy tym, cechuje ją niska opłata za korzystanie i korzystne warunki zwolnienia. Wyposażona jest dodatowko w:
- program lojalnościowy Pricless Specials z usługą Twoje podróże, dzięki której zgromadzone punkty można wymienić na na bilety lotnicze, noclegi w hotelach, czy wynajem samochodów
- bezpłatne powiadomienia SMS m.in. o wystawieniu wyciągu oraz zbliżającym się terminie i kwocie do spłaty

Maks. limit: 25 000 zł

Darmowa porada
T-Mobile Usługi Bankowe
Karta kredytowa MasterCard Travel
Oprocentowanie: 9,9%Okres bezodsetkowy: 59 dni
Do porównaniaSzczegóły
Możliwość dokonania przelewu z rachunku karty kredytowej, który traktowany jest jako transakcja więcej» bezgotówkowa (objęty okresem bezodsetkowym) - od przelewu pobierana jest prowizja;
Możliwość płacenia telefonem zbliżeniowo, dzięki Google Pay i Apple Pay;
Płacąc kartą, możesz zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials, które następnie możesz wymieniać na atrakcyjne nagrody, takie jak bilety do kina, vouchery do renomowanych sklepów, bilety lotnicze czy wynajem pokoi hotelowych

Maks. limit: 80 000 zł

Darmowa porada
mBank
MasterCard Me
Oprocentowanie: 10%Okres bezodsetkowy: 54 dni
mOkazje

Maks. limit: 20 000 zł

Getin Noble Bank
MasterCard Standard
Oprocentowanie: 10%Okres bezodsetkowy: 52 dni
Do porównaniaSzczegóły
Promocja z Circle K - premia aż 150 zł do wykorzystania na stacjach paliw Circle K. Usługa Getin więcej» Raty, Usługa 3D Secure, 10% zniżki przy płatnościach kartę GNB w Multikinie

Maks. limit: 50 000 zł

Darmowa porada
Millennium
Karta Millennium MasterCard Impresja
Oprocentowanie: 10%Okres bezodsetkowy: 51 dni
Do porównaniaSzczegóły
Karta Impresja zapewnia zwrot 5% wartości zakupów dokonanych kartą w punktach handlowo-usługowych więcej» należących do ponad 20 wiodących marek – partnerów programu:
Zara, Uterque, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Baldinini, Coccinelle, Marella, Max Mara, Pennyblack, Pollini, Venezia, Deichmann, Apart, Francesco Biasia, Sephora, Zara Home, Carrefour, Travelplanet.pl, Empik, Sony, Smyk.
Program łączy się z innymi promocjami i ofertami specjalnymi. Nie trzeba pytać o zwrot 5% wydatków w sklepie - Bank automatycznie nalicza należną kwotę na rachunek karty. Maksymalna kwota zwrotu w roku kalendarzowym to 760 PLN.
Zwrot obejmuje również transakcje dokonane kartą dodatkową.
Specjalne udogodnienia w hipermarketach i supermarketach Carrefour:
•w sklepach Carrefour premię za każde wydane 30 zł klient otrzymuje od ręki w formie e-Kuponów o wartości 1,50 zł, do wykorzystania podczas kolejnych zakupów,
•premia w sklepach Carrefour dotyczy zakupów dokonanych w piątki i niedziele (z wyłączeniem alkoholu, papierosów, paliwa, doładowań telefonicznych prepaid, produktów do początkowego żywienia niemowląt oraz usługi „Moje Rachunki") promocja łączy się z innymi ofertami specjalnymi, organizowanymi przez Carrefour.
Karta Impresja daje możliwość rozłożenia dokonanych kartą zakupów na raty 0%, dzięki czemu można: dwa razy w roku skorzystać nieoprocentowanego kredytu w ramach programu Wygodne Raty i rozłożyć wybrane przez siebie transakcje na 6, 9 lub 12 rat.
Usługa dostępna online, w aplikacji mobilnej i telefonicznie.
Wraz z kartą Impresja Klient otrzymuje ochronę w ramach pakietu Assistance Impresja.
W zakres pakietu wchodzi: - prowadzenie osobistego terminarza - konsultant przypomni o wszystkich najważniejszych datach,
- concierge dla kobiet - umówienie wizyty w gabinecie kosmetycznym, konsultację u stylisty i wizażysty, opiekunkę do dziecka,
- home assistance - umówienie wizyty i pokrycie kosztów dojazdu oraz robocizny specjalisty, np. w przypadku naprawy zamka w drzwiach czy podłączenia nowo zakupionego sprzętu,
- medical assistance - umówienie wizyty lekarza dla posiadacza karty oraz członków jego rodziny, organizacja i pokrycie kosztów korepetycji dla dziecka, opieki nad dziećmi, osobami starszymi, a także zwierzętami w trakcie choroby posiadacza karty,
- car assistance - naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia, dostarczenie paliwa, organizacja samochódu zastępczego, - infolinie: samochodowa, baby assistance oraz medyczna.
Pakiet dodawany jest do karty automatycznie.Pakiet jest bezpłatny do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego, po tym okresie opłata wynosi tylko 4,99 pln miesięcznie. Z Pakietu można zrezygnowac w dowolnym momencie trwania umowy o kartę.
Okres wolny od odsetek ma zastosowanie do transakcji bezgotówkowych oraz gotówkowych - wyjątkowa oferta na rynku kart w Polsce.
Dwa atrakcyjne wizerunki karty.

Maks. limit: 100 000 zł

Darmowa porada
Citi Handlowy
Citibank World MasterCard
Oprocentowanie: 10%Okres bezodsetkowy: 56 dni
Do porównaniaSzczegóły
Multipartnerski program rabatowo lojalnośiowy we współpracy z Partnerami m.in: H&M, Douglas, więcej» Multikino, Sphinx, Merlin.pl, Play, Samsung. W.KRUK. Karta oferuje jednocześnie benefity karty rabatowej, karty lojlanościowej i karty cashbackowej. Posiadacze karty wykonując zakupy u partnerów programu otrzymują specjalne oferty cenowe. Dodatkowo każdy zakup nagradzany jest punktami - każde wydane 5zł = 1 punkt a w przypadku Partnerów zakupy punktowane są podwójnie. Punkty mogą zostać zamienione na nagrody z katalogu lub cash back (uznanie rachunku karty kredytowej). Jest to program własny banku. Posiadacze karty objęci są również przywilejami wynikającymi z Programu Rabatowego (na prawach karty złotej).
Posiadacze KK Citibank mogą skorzystać z oferty produktów dodatkowych do Karty Kredytowej:
1. Usługa CitiAlerts
Usługa polegająca na przesyłaniu Klientowi powiadomień w postaci krótkich wiadomości tekstowych (SMS-ów) lub (i) wiadomości elektronicznych (E-mail), na numer telefonu komórkowego lub (i) adres poczty elektronicznej Klienta , z informacjami dotyczącymi posiadanych produktów bankowych wskazanych przez Klienta.
Usługa dostępna w formie 2 pakietów:
- Standard (pierwszy miesiąc bez opłat, następnie 6 zł miesięcznie)
- Premium (pierwszy miesiąc bez opłat, następnie 10 zł miesięcznie)
Pakiety różnią się pod względem zakresu przekazywanych informacji oraz częstotliwości ich wysyłania. Pakiet Standard obejmuje podstawowe powiadomienia o Twoich rachunkach. W ramach pakietu Premium będziesz dotrzymywać dodatkowe powiadomienia np. o lokatach terminowych. Ponadto pakiet Premium obejmuje powiadomienia wysyłane w trybie natychmiastowym. Dokładny opis pakietów znajdziesz na www.citihandlowy.pl.

2. Karta Dodatkowa
Karta Dodatkowa dla najbliższych wydawana jest do głównej Karty Kredytowej, dzięki czemu dowolna wskazana przez Klienta osoba może korzystać z wyjątkowych przywilejów karty.

3. Ubezpieczenie CreditShield Standard i CreditShield Premium
Ubezpieczenie zapewnia ochronę dla Klientów, którzy zdecydują się na zawarcie Umowy Ubezpieczenia. Zalety ubezpieczeń CreditShield to: szeroki zakres ubezpieczeń, wysokie sumy ubezpieczenia, ochrona na wypadek śmierci działająca na całym świecie, wygodny automatyczy pobór składek ubezpieczeniowych z rachunku karty kredytowej, brak wymogu dodatkowych badań medycznych by przystąpić do ubezpieczenia.

4. Naklejka zbliżeniowa PayPass
Wygodny i szybki sposób dokonywania płatności bez konieczności posługiwania się kartą lub gotówką. Wystarczy nakleić kilkucentymetrową naklejkę np. na komórkę lub inny przedmiot codzinnego użytku.
Naklejka to szybki i wygodny dostęp do środków na rachunku Karty; wydanie i użytkowanie naklejki nic nie kosztuje; brak konieczności podawania kodu PIN przy rachunku poniżej 50 zł; gwarancja bezpieczeństwa transakcji, jak w przypadku użycia karty standardowej.

Maks. limit: 100 000 zł

Darmowa porada
mBank
MasterCard Miles&More
Oprocentowanie: 10%Okres bezodsetkowy: 54 dni
Do porównaniaSzczegóły
Program lojalnościowy Miles & More (każde wydane 6 zł = 1 mila promocyjna + 2 000 mil na start za więcej» pierwszą transakcję bezgotówkową kartą). mOKAZJE.

Maks. limit: 100 000 zł

Bank Pocztowy
Karta Kredytowa
Oprocentowanie: 10%Okres bezodsetkowy: 55 dni
Do porównaniaSzczegóły

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada
Pokaż więcej ofert

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Karty kredytowe Mastercard

Mastercard to jedna z największych organizacji finansowych, wydająca karty płatnicze sygnowane logo Mastercard, Maestro oraz Cirrus.

Firma powstała z inicjatywy kilku banków amerykańskich (United California Bank, Wells Fargo, Crocker National Bank, Bank of California) jako alternatywa dla BankAmericard (organizacji płatniczej założonej przez Bank of America, która dała początek istnieniu Visy).

W 2002 roku nastąpiła fuzja MasterCard International z europejską organizacją wydającą karty płatnicze – Europay International (wcześniej: Eurocard International). Od tego czasu organizacja funkcjonuje pod nazwą MasterCard Worldwide.

W 2006 r. firma weszła na giełdę, przekształcając formę prawną ze spółdzielni zrzeszającej banki w spółkę publiczną.

Rodzaje kart kredytowych Mastercard

Standard, Gold, Platinum Mastercard – karty wypukłe, umożliwiające płacenie nimi w punktach usługowo-handlowych i Internecie,

World Mastercard – karta dla zamożnych klientów, umożliwiająca dostęp do dodatkowych benefitów, w tym usługi concierge,

World Elite Mastercard – najbardziej prestiżowa karta tego operatora, gwarantuje posiadaczom karty najwyższy poziom dostępnych usług wraz z opieką osobistego asystenta.

Program Mastercard Priceless Specials

To dedykowany program lojalnościowy, dostępny wyłącznie dla posiadaczy kart kredytowych z logo Mastercard i Maestro.

Uczestnicy programu mają możliwość zbierania punktów za płatności bezgotówkowe, dokonywane zarejestrowanymi kartami. Punkty można następnie wymieniać na nagrody z katalogu promocji.

Oprócz zbierania punktów na ogólnych zasadach, klienci Mastercard mogą liczyć na specjalne oferty dostępne w sklepach partnerów programu.

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Choć operatorzy kartowi oferują różne bonusy użytkownikom ich kart, sieć akceptantów płatników największych organizacji jest obecnie podobna. Oznacza to, że zarówno kartą Mastercard, jak i Visa zapłacimy w większości sklepów niemal na całym świecie. Sprawia to, że marka traci na znaczeniu, a na pierwszy plan przy wyborze najlepszej karty wysuwają się koszty jej użytkowania, a także dodatkowe benefity, na jakie mogą liczyć posiadacze kart.

W przypadku kart kredytowych największe znaczenie wśród opłat mają opłata za wydanie i odnowienie karty oraz za jej użytkowanie.

Opłata za wydanie karty

Zarówno wydanie karty, jak i jej odnowienie mogą być bezpłatne, a jeśli nie są, koszty poniesiemy jednorazowo w momencie, w którym karta zostanie nam przekazana do użytku.

Na dodatkowy koszt narażą się osoby, które zdecydują się na wyrobienie karty dodatkowej, którą zechcą podarować np. małżonkowi.

Z opłatą spotkają się również osoby, które zawnioskowały o wydanie nowej karty po utracie (zgubieniu) poprzedniej.

Opłata za użytkowanie karty

Opłata za użytkowanie karty może być pobierana w trybie miesięcznym lub rocznym. Wiele banków umożliwia ominięcie tego wydatku po spełnieniu dodatkowych warunków, zwykle regularnym płaceniu bezgotówkowo kartą na określoną kwotę każdego miesiąca.

Oprocentowanie

dostępny na karcie kredytowej jest oprocentowany, co oznacza, że podjęcie pieniędzy z rachunku karty, zapłacenie nią w sklepie lub przez Internet wiąże się z rozpoczęciem naliczania odsetek. Są one pobierane wyłącznie od wykorzystanego limitu, a nie dostępnego.

Oprocentowanie kart kredytowych zazwyczaj oscyluje wokół górnej granicy maksymalnego oprocentowania kredytu, dopuszczalnego ustawowo.

Okres bezodsetkowy

Korzystanie z limitu karty nie musi się każdorazowo wiązać z obowiązkiem zapłaty odsetek. Każda karta umożliwia podjęcie kredytu bez odsetek, o ile całość zadłużenia zostanie spłacona w okresie bezodsetkowym.

Okres ten najczęściej wynosi do pięćdziesięciu kilku dni, liczonych od pierwszego dnia danego okresu rozliczeniowego. Po jego zakończeniu klient ma dodatkowy czas, ok. 20 dni na spłatę limitu bez ponoszenia kosztu oprocentowania.

Uwaga! Transakcje dokonywane kartą dzielą się na gotówkowe i bezgotówkowe. Okres bezodsetkowy zwykle obowiązuje tylko w przypadku płatności bezgotówkowych. Oznacza to, że podjęcie gotówki z bankomatu spowoduje rozpoczęcie naliczania odsetek od chwili wypłaty.

Jako transakcje gotówkowe większość banków uznaje również przelewy z rachunku karty kredytowej.

Prowizja od wypłaty z bankomatu

Transakcje gotówkowe obciążane są nie tylko kosztem odsetek. Dodatkowo często bywa pobierana kilkuprocentowa prowizja od wypłaty bankomatowej. Sprawia to, że o ile karta kredytowa może być korzystnym narzędziem w rozliczeniach płatności bezgotówkowych, umożliwiając korzystanie z darmowego kredytu, o tyle posługiwanie się nią w celu pobierania gotówki jest zdecydowanie mniej nieopłacalne.

Prowizja za przewalutowanie

Osoby podróżujące za granicę mogą się spotkać z kolejną prowizją: naliczaną za operację przewalutowania transakcji.

Przewalutowanie następuje wówczas, gdy waluta transakcji jest inna niż waluta rachunku karty po to, by obciążyć kartę kwotę odpowiednią do wartości płatności zrealizowanej przez użytkownika karty.

Jeśli płatność została dokonana w egzotycznej walucie, istnieje ryzyko podwójnego przewalutowania. Transakcja zostanie najpierw przewalutowana na euro lub dolary, a dopiero potem na złotówki. Doprowadzi to to zwiększenia kosztów takiej operacji.

Przewalutowanie odbywa się po kursie wskazanym w regulaminie danego banku-wystawcy karty.