Karta kredytowa Pekao SA na prześwietleniu w Comperii

2010-01-15 19:29:51

Potrzebujesz stałego dostępu do szybkiego kredytu? Karta kredytowa jest idealnym produktem dla Ciebie! Poszukując najlepszych kart na rynku, dzisiaj pod lupę bierzemy ofertę Banku Pekao SA. Co bankowy gigant aktualnie proponuje swoim klientom? Czy warto mieć w portfelu kartę kredytową Pekao SA? Zobacz, co warto wiedzieć o kartach Pekao SA.

Duży bank = szeroka oferta - przekrój przez karty kredytowe Pekao SA

Jak przystało na jeden z największych banków na naszym rynku, Pekao SA pozwala swoim klientom wybierać spośród szerokiej gamy kart kredytowych. W jego ofercie znajdziemy plastiki obsługiwane przez dwie najpotężniejsze organizacje płatnicze na świecie (Visa i MasterCard) w wielu wariantach - począwszy od stosunkowo tanich kart zwykłych i kończąc na prestiżowych kartach platynowych z szerokim wachlarzem dodatkowych usług.

Co ciekawe, obok kart standardowych, w ofercie banku możemy znaleźć również karty partnerskie z dodatkowymi funkcjonalnościami. Karty Pekao/Orkiestra wydawane są przez Bank Pekao SA wspólnie z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Od każdej transakcji dokonanej kartą Fundacja dostaje 2 zł (1zł od klienta i 1 zł od banku), a ponadto na jej konto wpływa połowa rocznej opłaty za użytkowanie. Z kolei posiadacze karty kredytowej MasterCard Fundacja Na Ratunek Dzieciom wspierają dzieci dotknięte chorobą nowotworową. Karta Maltańska umożliwia przekazanie części zysków banku na Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich, która wspiera działania na rzecz chorych i ubogich. Do kart partnerskich należą także karty Pekao/Shell, jednak ich dodatkowa korzyść na polega na pomocy finansowej dla jednej z organizacji charytatywnych - użytkownicy karty Pekao/Shell mogą zbierać punkty w programie lojalnościowym SMART, które mogą później wymienić na nagrody. Punkty przyznawane są za zakupy na stacjach Shell.

Podstawowe parametry kart kredytowych Banku Pekao SA zamieściliśmy w poniższej tabeli. Wyjaśnienia wymaga z pewnością wartość oprocentowania kart platynowych. Otóż zależne jest ono od typu i wartości transakcji dokonanej za pomocą karty. W przypadku MasterCard World Signia wszystkie transakcje gotówkowe i przelewy oprocentowane są w wysokości 18,25 proc. Przy transakcjach bezgotówkowych wartość naliczanych odsetek spada do 17,9 proc. (transakcje do 5 tys. zł) lub 14,9 proc. (transakcje powyżej 5 tys. zł). Oprocentowanie kart MasterCard i Visa Platinum ma bardzo podobny charakter - 18,25 proc. dla transakcji bezgotówkowych do 5 tys. zł, gotówkowych i przelewów, zaś 15,9 proc. dla płatności bezgotówkowych przekraczających 5 tys. zł.

Wszystkie karty obarczone są roczną opłatą za użytkowanie, jednak już od drugiego roku korzystania z kart ich aktywni posiadacze będą premiowani obniżeniem opłaty o połowę lub nawet jej całkowitym brakiem. Warunkiem jest osiągnięcie rocznej wartości obrotów na karcie przekraczającej kilka, kilkadziesiąt tysięcy złotych (w zależności od rodzaju karty). Dokładniejsze informacje dotyczące warunków obniżenia opłaty rocznej oraz opis innych parametrów kart kredytowych Pekao SA wraz z paletą dodatkowych usług i ubezpieczeń znajdziesz w naszej porównywarce kart kredytowych  w szczegółach oferty.

Karty kredytowe oferowane przez Bank Pekao SA

 

Typ karty

Oprocentowanie

Roczna opłata za użytkowanie*

Okres bezodsetkowy

MasterCard World Signia

platynowa

14,9% - 18,25%

900 zł

55 dni

MasterCard Platinum

platynowa

15,9% - 18,25%

500 zł

55 dni

Visa Platinum

Karta Pekao/Shell

zwykła

20%

75 zł

55 dni

Złota Karta Pekao/Shell

złota

20%

170 zł

55 dni

Karta Pekao/Orkiestra

zwykła

20%

80 zł

52 dni

Złota Karta Pekao Orkiestra

złota

20 %

180 zł

52 dni

Pekao MasterCard Credit

płaska

20%

25 zł

55 dni

Elektroniczna Karta Kredytowa Visa Regata

MasterCard Credit Silver

srebrna

20%

70 zł

55 dni

Visa Credit Silver

MasterCard Credit Gold

złota

20%

150 zł

55 dni

Visa Credit Gold

Karta Maltańska

zwykła

20%

250 zł

55 dni

MasterCard Fundacja Na Ratunek Dzieciom

zwykła

20%

75 zł

55 dni

* przy spełnieniu określonych warunków dotyczących wysokości rocznych obrotów na karcie, od drugiego roku użytkowania opłata może zostać zmniejszona o 50% lub 100%

źródło: Comperia.pl

Czy ilość idzie w parze z jakością? - karty kredytowe Pekao SA na tle konkurencji

Trzeba przyznać, że oferta kart Pekao SA jest bardzo rozbudowana i każdy klient może wybrać dla siebie kartę dopasowaną do indywidualnych preferencji i zdolności kredytowej. Jednak w porównaniu do konkurencyjnych produktów, karty bankowego potentata pozostawiają wiele do życzenia. Oprocentowanie jego większości kart wynosi 20 proc., co jest maksymalnym dopuszczalnym poziomem (zgodnie z prawem oprocentowanie kredytów bankowych nie może przekraczać czterokrotności stopy lombardowej NBP). Ponadto karty obarczone są stosunkowo wysoką podstawową opłatą za użytkowanie. W rezultacie w czołówkach naszych rankingów kart kredytowych na próżno szukać produktów Banku Pekao SA. Najwięcej nie zawsze znaczy najkorzystniej…

Porównanie kart kredytowych Pekao SA z rynkowymi liderami

 

Najlepsza karta kredytowa na rynku

Karta kredytowa Pekao SA

 

Bank

Wartość parametru

Oprocentowanie

Sprawdź!

12%

14,9% - 18,25%

Opłata za użytkowanie

Sprawdź!

0 zł

25 zł

Okres bezodsetkowy

Sprawdź!

61 dni

55 dni

Limit kredytowy

Sprawdź!

1 mln zł

200 tys. zł

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam