Eurobank: niższa marża za polisę

2009-07-16 00:00:00

W programie Prommotion bank oferuje niższą marżę kredytów hipotecznych osobom, które wykupią pakiet ubezpieczeń.

Do 30 września 2009 roku osobom, które złożą wniosek o kredyt hipoteczny w Eurobanku i dodatkowo skorzystają z pakietu ubezpieczeń, bank zaproponuje niższą marżę. Oferta ubezpieczeniowa przygotowana została przez TU Benefia i TU na Życie Benefia.

Minimalna marża dla kredytów z LTV do 30 proc. (LTV - wysokość kredytu w stosunku do wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie) wynosi od 1,54 pkt. proc. Dla kredytów z LTV od 30 do 50 proc. marża wynosi od 1,59 pkt. proc., w przedziale 50-70 proc. - od 1,69 pkt. proc., od 70 do 80 proc. - od 1,79 pkt. proc., a dla kredytów z LTV 80-100 proc. – od 1,89 pkt. proc.

Oferta dotyczy również kredytów konsolidacyjnych. Marża wynosi 3,4 pkt. proc. w przypadku konsolidowanych kredytów oraz 4,2 pkt. proc. w przypadku dodatkowych kwot przeznaczonych na dowolny cel. Zasadą jest wyznaczanie marży i prowizji na podstawie średniej ważonej, co oznacza, że wyższe oprocentowanie i prowizja zostaną naliczone tylko od tej części kredytu, która nie jest przeznaczona bezpośrednio na zakup nieruchomości. Dla części kredytu przeznaczonej na cele mieszkaniowe marże kształtują się od 1,54 pkt. proc. (LTV do 30 proc.).

Aby skorzystać z oferty ubezpieczenia na życie, trzeba złożyć deklarację przystąpienia (dla kredytu do 400 tys. zł) bez badań medycznych. Ubezpieczenia na życie dostępne są w ofercie do 8 lat a ubezpieczenia od utraty pracy do 5 lat. Bank oferuje skredytowanie składki i rozłożenie jej na okres kredytowania.

W programie Prommotion Eurobank oferuje 20 rodzajów pakietów ubezpieczeniowych (różna konfiguracja ubezpieczeń na życie i od utraty pracy).


Stawki podstawowe wybranych ubezpieczeń z programu Prommotion

Wariant ubezpieczenia

Okres

Składka

Ubezpieczenie od ryzyka zgonu oraz całkowitej i trwałej niezdolności do pracy (składka płatna od kwoty kredytu lub pożyczki hipotecznej) – wariant nr 2 podstawowy

60 miesięcy

2,5%

96 miesięcy

3,5%

Ubezpieczenie od ryzyka zgonu oraz całkowitej i trwałej niezdolności do pracy (składka płatna od kwoty kredytu lub pożyczki hipotecznej) – wariant nr 3 rozszerzony*

60 miesięcy

3,5%

96 miesięcy

5%

Ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy (składka płatna od kwoty kredytu lub pożyczki hipotecznej) – wariant nr 2 podstawowy

36 miesięcy

1,5%

60 miesięcy

2,5%

Ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy (składka płatna od kwoty kredytu lub pożyczki hipotecznej) – wariant nr 3 rozszerzony*

36 miesięcy

2,5%

60 miesięcy

3,5%

* Warianty rozszerzone oznaczają, że ubezpieczyciel spłaca cały kredyt lub całą ratę miesięczną niezależnie od tego, którego z Klientów dotyczy zdarzenie ubezpieczeniowe (utrata pracy, trwałe inwalidztwo lub zgon). Składki ubezpieczeń są kredytowane tj. Klient nie jest zmuszony do dysponowania dodatkową kwotą.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam