Eurobank: kredyt na 100 proc. LTV

2009-05-21 00:00:00

Bank liberalizuje warunki udzielania kredytów hipotecznych. Wybrane grupy nieruchomości można sfinansować kredytem na 100 proc. LTV.

Finansowanie do 100 proc. LTV (loan to value – kwota kredytu w stosunku do wartości nieruchomości) jest możliwe w przypadku nieruchomości z rynku pierwotnego lub z rynku wtórnego wybudowanych od 2000 roku włącznie. Nieruchomość musi też być położona na terenie Warszawy, Trójmiasta, Krakowa, Poznania, Wrocławia, aglomeracji Śląskiej oraz w przyległych miejscowościach, ale nie dalej niż w promieniu do 20 km od danego miasta.

Może też być położona w następujących miejscowościach: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chełm, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Gorzów Wlkp., Jelenia Góra, Kalisz, Kielce, Konin, Koszalin, Krosno, Legnica, Leszno, Lublin, Łomża, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Skierniewice, Słupsk, Suwałki, Szczecin, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Włocławek, Zamość, Zielona Góra oraz w przyległych miejscowościach, ale w tym przypadku nie dalej niż w promieniu do 10 km od danego miasta.

Inną zmianą jest brak wymogu posiadania historii kredytowej. Bank akceptuje też dodatkowe źródła dochodów: uzyskiwanych poza granicami kraju pod warunkiem osiągania tego dochodu od minimum 12 miesięcy oraz posiadania co najmniej 30 proc. wkładu własnego w inwestycję. Bank akceptuje dochody uzyskiwane na podstawie umowy na czas określony z terminem wygaśnięcia krótszym niż 12 miesięcy dla klientów z dochodami minimum 10 tys. zł brutto.

Eurobank wprowadził podziału kosztów minimalnych wydatków na życie przyjmowanych przez bank do wyznaczenia zdolności kredytowej dla klientów z rejonów z poza dużych miast oraz w dużych miastach. Dla mniejszych miejscowości minimalne wydatki na życie zostały obniżone, przez co zwiększyć się może zdolność kredytowa wnioskodawców z tych miast.

Nie ma też wymogu rozliczania kwoty przeznaczonej na wykończenie nieruchomości na rynku pierwotnym, gdy koszty wykończenia nieruchomości nie przekraczają 15 proc. przyszłej wartości rynkowej nieruchomości oraz wysokości 60 tys. zł.

Bank udziela kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki hipotecznej, jeżeli dochody uzyskiwane z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej są równe lub przekraczają 30 proc. łącznych dochodów klientów.

Zmieniły się też zasady konsolidowania kredytów: zniesienie ograniczenia 2 tys. zł jako minimalnej kwoty konsolidowanego kredytu, bank nie wymaga opinii z innych banków o kwotach kredytów do 500 zł.


Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam