Comperia analizuje karty kredytowe mBanku-najlepsza oferta na rynku?

2009-11-20 08:17:19

mBank jest powszechnie chwalony za swoją ofertę kart kredytowych. Dzisiaj przyglądamy się z bliska kartom internetowego potentata aby sprawdzić, czy te pozytywne opinie rzeczywiście znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zobacz, jak karty kredytowe mBanku wypadają na tle konkurencji i czy ich oferta faktycznie zasługuje na wysoką ocenę.

Dla każdego coś dobrego

 
Największym atutem oferty kart kredytowych mBanku jest jej różnorodność. Pod tym względem mBank należy do ścisłej czołówki na polskim rynku. Jego klienci mogą wybierać spośród kilkunastu różnych kart kredytowych, podczas gdy „plastiki” proponowane przez większość konkurentów można wyliczyć z osobna na palcach jednej ręki.
Może nie do końca wszystkie karty mBanku można nazwać „różnymi”, gdyż niektóre z nich są tak naprawdę tymi samymi kartami, tyle że dostępnymi w odmiennych wariantach cenowych – polega to na tym, że można zmniejszyć (zwiększyć) opłatę za użytkowanie karty kosztem zwiększenia (zmniejszenia) oprocentowania wykorzystanego limitu kredytowego. Jednakże właśnie dzięki wspomnianym wariantom cenowym możemy dopasować konkretną kartę do własnych potrzeb i preferencji, co z kolei jest kluczem do zminimalizowania ogólnych kosztów korzystania z karty kredytowej (więcej na ten temat: karta kredytowa z niskim oprocentowaniem). Ponadto, w ofercie mBanku obok kart tradycyjnych znajdziemy także karty partnerskie (uprawniające do zniżek u wybranych Partnerów, takich jak Rossmann, Compensa czy Wp.pl), a nawet kartę dedykowaną specjalnie dla studentów. Jest więc w czym wybierać!
 
Obraz na tle rynku
 
Jak karty kredytowe mBanku prezentują się względem konkurencji? Trzeba przyznać, że całkiem nieźle. W przypadku wysokości oprocentowania kilka kart znajduje się w czołówce. Trochę gorzej to wygląda, jeśli pod uwagę weźmiemy opłatę za użytkowanie, jednak w tym wypadku bank zostawia klientom „furtkę” – przy odpowiednio wysokiej wartości wykonanych transakcji bezgotówkowych opłata nie zostanie naliczona. mBank możemy również pochwalić za fakt, iż z reguły oferuje bezpłatne ubezpieczenie od nieuprawnionego użycia karty oraz zostawia klientom dużą swobodę pod względem wyboru dnia spłaty zadłużenia.
 
Porównaj karty kredytowe mBanku z innymi!
 
Słabe strony
 
Co możemy zarzucić ofercie kart kredytowych mBanku? Po pierwsze, na tle tak szerokiej gamy produktów, w oczy rzuca się brak karty srebrnej oraz tylko jedna karta platynowa. Na częściową obronę można jednak stwierdzić, że karty zwykłe i złote dzięki swej różnorodności świetnie się dopełniają i wykluczają konieczność wprowadzania do oferty karty srebrnej. Co więcej, w porównaniu do innych kart, okres bezodsetkowy kart mBanku jest stosunkowo krótki – wynosi jedynie 54 dni, podczas gdy na rynku można znaleźć karty z darmowym kredytem do ponad 60 dni.
 
Ocena końcowa: Pomimo, iż oferta mBanku idealna nie jest, możemy śmiało uznać, że należy do najlepszych na rynku.
 
Dokładny opis parametrów kart kredytowych mBanku znajdziesz w szczegółach konkretnych ofert naszej porównywarki kart kredytowych.
 

Chcesz podyskutować o kartach kredytowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kartach kredytowych!

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam