Bank Ochrony Środowiska da kredyt hipoteczny z ujemną marżą

2011-09-02 11:35:52

Bank Ochrony Środowiska wprowadził to swojej oferty kredyt hipoteczny w złotych, którego oprocentowanie może być nawet niższe od bazowej stopy WIBOR 6M. Marży na poziomie -0,1 proc. nie otrzyma się jednak za nic - równocześnie z wnioskowaniem o kredyt trzeba też zainwestować w Program Inwestycyjny Banku Ochrony Środowiska.

Bank Ochrony Środowiska udziela kredytów hipotecznych, których oprocentowanie nominalne jest sumą wysokości stawki WIBOR 6M oraz marży. Standardowo marża wynosi od 1,5 proc. (kredyt na ponad 50 tys. zł, LTV poniżej 50 proc.) do 2,5 proc. (kredyt poniżej 50 tys. zł, LTV od 80 proc.). W ramach oferty promocyjnej może one jednak wynieść nawet... -0,1 proc. Czyli - oprocentowanie nominalne kredytu może być równe stopie WIBOR 6M pomniejszonej o 0,1 p.p. BOŚ nie pobierze także opłaty przygotowawczej za udzielenie takiego kredytu.

Marża na poziomie minus 0,1 proc. jest maksymalną obniżką możliwą do uzyskania w trakcie negocjacji z doradcami banku. Promocyjne warunki obejmą tylko tych klientów, którzy w momencie zaciągania kredytu hipotecznego zdecydują się zainwestować dodatkowe środki w Program Inwestycyjny Banku Ochrony Środowiska przygotowany we współpracy z AEGON Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie SA.

Ostateczna wysokość marży promocyjnej i okres, w którym będzie ona obowiązywała, zależeć będzie od kwoty kredytu oraz kwoty jaką klient zdecyduje się wpłacać miesięcznie jako składkę do Programu Inwestycyjnego BOŚ. Czas trwania preferencyjnych warunków, to nawet 10 lat, czyli tyle, ile trwa inwestycja w ramach Programu (który może być przedłużany na kolejne lata).

Inwestycję w Program Banku Ochrony Środowiska należy gruntownie przemyśleć, aby nie okazało się, że opłaty w Programie Inwestycyjnym (za zarządzanie, za ryzyko, za administrację, za wycofanie się w inwestycji itp.) przewyższą zyski z obniżonej marży.

Inne warunki promocyjnego kredytu hipotecznego nie odbiegać będą od „standardu” BOŚ - klient ma do dyspozycji m.in. 3-letnie wakacje kredytowe w spłacie kapitałowej części raty, zawieszenie spłaty trzech pełnych rat kredytu w roku kalendarzowym (to nowość), możliwość sfinansowania 100 proc. wartości nieruchomości i rozłożenie spłaty nawet na okres 50 lat.

Ale to nie jedyne wieści z Banku Ochrony Środowiska. Od początku tego miesiąca, także i do tej instytucji zawitała technologia zbliżeniowa (ściślej mówiąc taką właściwość uzyskały niektóre karty płatnicze i kredytowe wydawane przez ten bank).

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl