Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - sierpień 2014

2014-08-29 12:12:00

Wiele osób wraz z końcem wakacji potrzebuje zastrzyku gotówki – na skompletowanie wyprawki szkolnej czy wakacje last minute. Sprawdziliśmy, gdzie warto poszukać finansowania w niewielkiej kwocie.

Pożyczka gotówkowa to jeden z popularnych produktów bankowych. Klienci chętnie wybierają ją nie tylko ze względu na możliwość sfinansowania dowolnego celu, ale również z powodu elastycznej formy – rozpiętość zarówno oferowanych kwot, jak i okresów kredytowania jest bardzo duża, każdy ma wiec szansę znaleźć optymalny dla siebie produkt.

Wybierając pożyczkę gotówkową należy jednak w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej cenę. Tę zaś najpełniej obrazuje wielkość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO). Kierując się wysokością tego parametru wybraliśmy pięć najlepszych aktualnie ofert. Pozwalają one uzyskać finansowanie w kwocie 5000 zł, na okres 6 miesięcy.

Top 5

 

 

Niestety dwie najlepsze oferty nie są dostępne dla wszystkich klientów. Zwycięzcą rankingu okazał się bowiem Kredyt Gotówkowy Raz Dwa z oferty Banku Pocztowego, kierowany do pracowników zakładów pracy o obniżonym ryzyku kredytowym (współpracujących z bankiem). Rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego kredytu to 10,46 proc., rata wynosi natomiast 857,78 zł.

Drugie miejsce zajmuje natomiast Kredyt na urodziny oferowany przez Plus Bank – dostępny dla klientów tylko w miesiącu, w którym obchodzą oni swoje urodziny. W tym przypadku RRSO kształtuje się na poziomie 12,13 proc., a rata jest równa 861,51 zł.

Trzecie miejsce należy do Pożyczki Standardowej z zabezpieczeniem, proponowanej przez ING Bank Śląski. Produkt ten cechuje rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosząca 13,24 proc. oraz rata w kwocie 863,98 zł miesięcznie.

Na kolejnej pozycji znów pojawia się propozycja Banku Pocztowego – Kredyt Gotówkowy Raz Dwa „Promocja Na Lato”. Jego RRSO to 14,93 proc., miesięczna rata kształtuje się natomiast na poziomie 867, 67 zł.

Ranking zamyka kolejna ofert Plus Bank, tym razem kierowana do większej grupy klientów – promocyjna oferta kredytu gotówkowego, oferowana z ubezpieczeniem. Decydując się na to zobowiązanie można liczyć na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania równą 15,66 proc. oraz na ratę w wysokości 869,26 zł.

Najlepsze pożyczki gotówkowe – sierpień 2014
 
 
Bank
Nazwa
Rata
RRSO
 
Bank Pocztowy
Kredyt Gotówkowy Raz Dwa (dla ZOR)
857,78 zł
10,46%
 
PLUS BANK
Kredyt na urodziny - oferta promocyjna
861,51 zł
12,13%
 
ING Bank Śląski
Pożyczka Standardowa z zabezpieczeniem
863,98 zł
13,24%
 
Bank Pocztowy
Kredyt Gotówkowy Raz Dwa "Promocja Na Lato"
867,67 zł
14,93%
 
PLUS BANK
Kredyt gotówkowy (z ubezpieczeniem) - oferta promocyjna
869,26 zł
15,66%
 
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

Gabriela Drzymalska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam