Bankowa pożyczka dla firmy bez ZUS i US

2015-06-22 13:15:15

Zachowanie płynności finansowej to priorytet dla każdej firmy. Czasami wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia kredytów na działalność bieżącą, dzięki którym szybko można pozyskać niezbędny kapitał. Sprawdźmy oferty bankowych pożyczek dla firm bez zaświadczeń z ZUS-u i urzędu skarbowego.

Często przedsiębiorcy muszą przedłożyć w banku wiele dokumentów, zanim uzyskają kredyt, co wiąże się nie tylko z koniecznością wcześniejszego ich przygotowania, ale również wydłuża czas decyzji kredytowej. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się kredyty na oświadczenie, czyli te udzielane w ramach uproszczonej procedury. Oto zestawienie trzech najciekawszych obecnie na rynku ofert.

Bank Zachodni WBK: Biznes Ekspres EBI

Bardzo korzystna oferta ze względu na bardzo niską marżę, która kształtuje się na poziomie 0,40%. Oprocentowanie nominalne tego kredytu wynosi 2,11% w skali roku, a RRSO to zaledwie 2,13%.

Maksymalnie możemy pożyczyć w ramach oferty BZ WBK 500 tys. zł (minimum 10 tys. zł). Bank nie pobiera prowizji za rozpatrzenie wniosku, ale za to płaci się prowizję przygotowawczą, uzależnioną od kwoty kredytu (minimum 1%) oraz ewentualną prowizję od niewykorzystanych środków (minimum 2%) i od wcześniejszej spłaty (minimum 3%).

BZ WBK nie wymaga ani ubezpieczenia, ani innego zabezpieczenia kredytu. Nie ma żadnych wymogów co do formy rozliczenia z US. Niestety, kredyt ten udzielany jest firmom, które funkcjonują na rynku co najmniej rok i nie można zaciągnąć go w innej walucie niż złoty.

ZUS i US: Wnioskodawcy niezbędne będą w banku następujące dokumenty:

  • ZUS, US - obecni klienci banku oraz pozostali przy kredytach do 50 tys. zł będą zobowiązani okazać jedynie dowody wpłat. Wnioskujący o kredyt powyżej 50 tys. zł klienci zewnętrzni będą potrzebowali zaświadczenia z obu urzędów.
  • oświadczenie majątkowe.

Bank BGŻ BNP Paribas: Kredyt nieodnawialny dla mikrofilm

Od razu należy zauważyć, że oferta ta jest dostępna tylko w oddziałach oznaczonych logo dawnego BNP Paribas Banku Polska. Tym razem firma może pożyczyć nawet 1,5 mln zł, a minimalna marża banku to 1,5%, jednak jej wysokość zależy od pożyczanej kwoty, od zabezpieczenia kredytu, a także od wykupienia dodatkowych produktów.

Oprocentowanie nominalne to 3,21% w skali roku, a RRSO – 3,26%. Nie ma prowizji za rozpatrzenie wniosku, ani od niewykorzystanych środków, ale jest prowizja przygotowawcza - co najmniej 2% - i od wcześniejszej spłaty - od 2,5%. Wymagany staż firmy na rynku to 12 miesięcy.

ZUS i US: A co z ZUS-em i fiskuem? Zaświadczenia z obu urzędów są wymagane jedynie wówczas, gdy klient nie może udokumentować płatności do ZUS-u i US-u za ostatnie 2 okresy (w postaci historii rachunku bieżącego w jakimkolwiek banku lub dowodów wpłat).

ING Bank Śląski: Linia Kredytowa dla Przedsiębiorców

Firma może pożyczyć w ramach Linii Kredytowej dla Przedsiębiorców maksymalnie 500 tys. Wystarczy, że działa na rynku pół roku. Marża waha się w granicach od 3,5% do 6,5%. Oprocentowanie nominalne kredytu w najtańszej opcji to 5,21% w skali roku, natomiast oprocentowanie rzeczywiste – 5,34%. Bank nie pobiera żadnych prowizji i nie wymaga zabezpieczenia, ani ubezpieczenia kredytu, a ten ma charakter odnawialny. Kredyt może zostać wykorzystany na dowolny cel, ale jest przyznawany tylko w złotówkach.

ZUS i US: Bank nie wymaga przedstawiania zaświadczeń z ZUS-u oraz z urzędu skarbowego, ani dostarczania biznesplanu. Akceptowane formy rozliczeń z US: karta podatkowa, książka przychodów i rozchodów, podatek zryczałtowany.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam