Szukamy taniego kredytu na mieszkanie za 250 tys. zł

2015-06-17 12:43:37

Kredyt to ciągle najpopularniejszy sposób na zakup własnego mieszkania. Dodatkowo zachęcają do tego przede wszystkim niskie stopy procentowe. Sprawdźmy, gdzie szukać taniego kredytu, gdy chcemy kupić mieszkanie za 250 tys. zł.

Nasze zestawienie najtańszych kredytów hipotecznych stworzyliśmy przy założeniu, że cena mieszkania wynosi 250 tys. zł, a my pożyczamy na jego zakup 200 tys. zł i będziemy spłacali nasze zobowiązanie przez 20 lat. Uwaga! Nie braliśmy pod uwagę ofert pakietowych, które co prawda są atrakcyjniejsze pod względem marży czy prowizji, ale wymagają wykupienia dodatkowych produktów banku, w tym często drogich ubezpieczeń.

1. Bank BPS: Kredyt Hipoteczny Mój Dom

W przypadku Banku BPS zapłacimy najniższą ratę w porównaniu do ofert innych instytucji finansowych i wynosić będzie ona 1160 zł. Oprocentowanie nominalne kredytu to 3,5% w skali roku, w tym marża wynosi 1,79%. RRSO kredytu kształtuje się na poziomie 3,94%.

Bank nie wymaga ubezpieczenia pomostowego, ani wykupienia polisy na życie (chyba że spłata kredytu przypada po osiągnięciu wieku emerytalnego kredytobiorcy). Niestety bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu, co w naszym przypadku oznacza wydatek 6 tys. zł, a do tego należy jeszcze doliczyć koszt wyceny nieruchomości, za co zapłacimy co najmniej 480 zł. Unikniemy jednak ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Dodatkowo możemy liczyć raz w roku na wakacje kredytowe. Jeśli będziemy chcieli spłacić wcześniej kredyt i nastąpi to w ciągu pierwszych 5 lat od jego zaciągnięcia, zapłacimy bankowi prowizję 2%.

2. PKO BP: Własny Kąt Hipoteczny

W ofercie PKO Banku Polskiego miesięczna rata ukształtuje się na poziomie 1161 zł. Oprocentowanie nominalne wyniesie 3,51% w skali roku. Marża jest zatem nieco wyższa niż w poprzednim przypadki i wynosi 1,80%, ale za to można ją negocjować. RRSO jest niższe – 3,85%. Niestety, bank wymaga ubezpieczenia pomostowego, wskutek czego podwyższa oprocentowanie kredytu o 0,9 p.p. do czasu ustanowienia hipoteki. Zapłacimy tu niższą prowizję niż w BPS – 4,4 tys. zł. Wycena nieruchomości to koszt 400 zł. Tutaj również możemy liczyć na wakacje kredytowe raz w roku, a dodatkowo możemy sfinansować również dowolny cel konsumpcyjny.

3. ING Bank Śląski: Kredyt Hipoteczny

W przypadku ING Banku Śląskiego wysokość miesięcznej raty to 1197 zł. W tej ofercie bank proponuje oprocentowanie nominalne 3,86% w skali roku - marża to aż 2,15%. RRSO to już poziom 4,17%, ale za to nie musimy kupować polisy na życie. Do czasu ustanowienia wpisu do hipoteki, będzie obowiązywało podwyższenie marży o 0,3 p.p. Bank pobierze w naszym przypadku prowizję w wysokości 3,8 tys. zł, a za wycenę nieruchomości zapłacimy 300 zł. 

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam