Pożyczka zabezpieczona lokatą, czyli jak pożyczyć taniej

2015-03-06 14:05:05

Nagły wydatek może przytrafić się każdemu - także osobom majętnym, które całość swoich oszczędności przechowują na depozytach. Jeśli taka chwila nadejdzie, można zerwać lokatę lub wziąć zwykły kredyt albo skorzystać z nieco innej opcji - pożyczki zabezpieczonej lokatą.

Pożyczkę zabezpieczoną lokatą znajdziemy w ofercie PKO Banku Polskiego. Jest to rozwiązanie dla osób pilnie potrzebujących środków, które nie chcą jednocześnie zrywać posiadanej już lokaty. Oferta pozwala na zabezpieczenie spłaty zadłużenia z pomocą aktywów zgromadzonych na depozycie, dzięki czemu kredytobiorca może liczyć na niższe oprocentowanie pożyczki.

Wymagania

Pieniądze (dostępna w ramach oferty kwota sięga od 1 000 do 150 000 zł) mogą trafić nie tylko do klientów banku, ale także do osoby, która nie ma rachunku osobistego w PKO Banku Polskim. Warunki, które muszą być spełnione, to wykazanie odpowiedniej wiarygodności i zdolności kredytowej, a także posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych.

Ile kosztuje?

Jeśli spłata zadłużenia zostanie zabezpieczona aktywami na lokacie, oprocentowanie pożyczki udzielanej na okres do 96 miesięcy wyniesie 8,88 proc. (oprocentowanie zmienne).

Standardowa prowizja za udzielenie finansowania wynosi 7,5 proc. Na jej obniżkę - do wysokości 6,5 proc. - mogą liczyć:

  • klienci wnioskujący przez iPKO,
  • osoby, które otrzymały spersonalizowaną ofertę od banku,
  • posiadacze ROR-u w PKO BP (pod warunkiem systematycznego otrzymywania wpływów pieniężnych na rachunek funkcjonujący przynajmniej od 6 miesięcy i bez niedopuszczalnego salda debetowego na dzień złożenia wniosku).

Uruchomianie i spłata kredytu

 

Pożyczka jest wypłacana jednorazowo: albo przelewem na wskazany rachunek, albo gotówką. Spłata jest realizowana w ratach równych. Możliwe jest zawieszenie spłaty 3 rat (wakacje kredytowe).

Wnioskować o pożyczkę możemy internetowo, telefonicznie lub w placówce banku. Klienci, którzy korzystają z bankowości iPKO, mogą zawrzeć umowę pożyczkową bez wizyty w banku.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam