Top 5 najtańszych kredytów obrotowych dla firm: listopad 2014

2014-11-18 14:40:49

Jednym z podstawowych sposobów na finansowanie bieżącej działalności firm są bankowe kredyty obrotowe. Przedsiębiorcy powinni wiedzieć, gdzie szukać najtańszych kredytów obrotowych w listopadzie 2014.

Decydując się na założenie własnego biznesu, należy dobrze przeanalizować swoje możliwości finansowe oraz branżę, w której mamy zamiar funkcjonować. Badanie rynku jest bardzo istotne, ale nie mniej ważnym elementem jest także zewnętrzne finansowanie działalności firmy. Nie da się ukryć, że przedsiębiorcy najbardziej liczą na kredyty bankowe. Banki są już bardziej przychylne kredytowaniu firm niż w czasie największego kryzysu, chociaż przed zdecydowaniem się na udzielenie przedsiębiorstwu kredytu najpierw dokładnie weryfikują jej standing finansowy.

Ważną rolę w działalności firm odgrywają kredyty obrotowe przeznaczone na bieżącą działalność. Takie kredyty są jednymi z najpopularniejszymi wśród przedsiębiorców. Oferta banków jest bogata, a warunki dość zróżnicowane. Jeżeli ubiegająca się o kredyt obrotowy firma spełnia te stawiane przez bank, to kredytodawca nie będzie stawiał przeszkód i udzieli kredytu. Przedsiębiorcy powinni też wiedzieć, na co należy zwracać największą uwagę przy wyborze jak najkorzystniejszego kredytu.

Przede wszystkim należy dokładnie przeanalizować oferty kredytów na bieżącą działalność i porównać warunki w co najmniej kilku bankach. Bardzo ważne są warunki kredytowania: zalety, ale i wady ofert, a także dodatkowe wymagania banku w stosunku do firm. Trzeba też wiedzieć, że kredyty obrotowe udzielane są w różnych formach, między innymi odnawialnych lub nieodnawialnych linii kredytowych, a także w tradycyjnej formie kredytów spłacanych poprzez miesięczne raty.

Według Comperia.pl, obecnie najkorzystniejsze oferty kredytów obrotowych mają m.in. Bank Zachodni WBK, BNP Paribas oraz Raiffeisen Polbank. BZ WBK proponuje kredyt Biznes Ekspres EBI z oprocentowaniem rzeczywistym w wysokości 2,45 proc., prowizją 1 proc., przy maksymalnej kwocie 500 tys. zł. Aby taki kredyt pozyskać, firma powinna mieć co najmniej 12-miesięczny staż na rynku.

Interesująca jest także oferta kredytu w rachunku bieżącym dla małych i średnich firm BNP Paribas. Oprocentowanie rzeczywiste tego kredytu wynosi 3,07 proc., bank pobiera prowizję w wysokości 0,5 proc. Firma musi mieć roczny staż na rynku. BNP Paribas dysponuje siedmioma różnymi ofertami dla firm, więc warto propozycje tego banku dokładnie przeanalizować.

Raiffeisen Polbank zaproponował firmom linię kredytową w rachunku bieżącym bez pobierania prowizji z oprocentowaniem rzeczywistym 4,11 proc., maksymalną kwotą kredytu do 500 tys. zł, ale firma musi istnieć na rynku przynajmniej 18 miesięcy. Ten sam bank ma również propozycję dla firm działających na rynku jedynie przez pół roku. Jest to kredyt w rachunku bieżącym dla wolnych zawodów z oprocentowaniem rzeczywistym 4,11 proc.

Po szczegóły ofert odsyłamy do oddziałów tych banków lub na ich strony internetowe.

Ilona Maciejuk