Oblicz składkę AC przez Internet

2014-07-04 11:36:00

Oferty składki AC oraz warunki tego ubezpieczenia są rozmaite. Zanim ktoś podejmie decyzję o wyborze ubezpieczenia, powinien dokładnie przeanalizować oferty i obliczyć składkę AC – najlepiej przez Internet.

Na rynku ubezpieczeniowym, jak i na rynku kredytowym, panuje duża konkurencja. Poszukujący jak najkorzystniejszych produktów chciałby, aby jego wybory były jak najtańsze. Nie powinno się jednak zapominać o warunkach podpisywanych umów. W ubezpieczeniach nie zawsze najtańsze ubezpieczenie jest najlepszym rozwiązaniem – przede wszystkim powinien liczyć się zakres ochrony. Niewiele można oczekiwać po tanim ubezpieczeniu, które zapewnia jedynie minimalną ochronę. Czasami lepiej nieco dopłacić i zwiększyć zakres ochrony. Tak właśnie jest z ubezpieczeniem AC.

Przy wyborze jak najkorzystniejszego ubezpieczenia AC powinniśmy brać pod uwagę nie tylko koszt i zakres ubezpieczenia, ale również wysokość odszkodowania, wycenę szkody oraz udziały własne i franszyzę. Wszystko to zapisane jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Przed wyborem ubezpieczenia należy zapoznać się z OWU.

Jak obliczyć składkę AC? Najlepiej przez Internet, ponieważ w sieci dostępne są kalkulatory pozwalające na wyliczenie i porównanie składki w co najmniej kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. Wyliczenie składki online wbrew pozorom zajmie kilka chwil, ponieważ kalkulatorowi trzeba dostarczyć szereg informacji o pojeździe, który mamy zamiar ubezpieczyć, o danych właścicieli i użytkowników, o historii ubezpieczenia czy ubezpieczeniu wyposażenia.

Każda firma ubezpieczeniowa wymaga podania podobnych informacji w celu obliczenia składki. Niekoniecznie są to wieloszeregowe pozycje. Jeżeli ktoś ma cierpliwość, oczywiście sam może wyliczyć składkę ubezpieczenia, jeżeli jednak nie ma – najlepiej, aby zrobił to za niego agent ubezpieczeniowy albo broker ubezpieczeniowy. Broker nie dość, że ma na ten temat dużą wiedzę, to jest przy tym obiektywnym pomocnikiem, a nie zawsze można to powiedzieć o agencie ubezpieczeniowym.

Warto też skorzystać z porad konsultantów firm ubezpieczeniowych. W Liberty Direct wystarczy kliknąć w odpowiednie okienko, połączyć się z konsultantem, a ten po uzyskaniu wszystkich informacji dokładnie wyliczy składkę ubezpieczenia AC. W PZU składkę przez Internet wyliczymy, mając takie dane, jak dowód rejestracyjny, przebieg samochodu oraz wysokość zniżek z poprzedniego ubezpieczenia. Później oczywiście należy odpowiedzieć na szereg pytań, a to również zabiera sporo czasu. Chcąc jednocześnie porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, najlepiej korzystać z porównywarek udostępnianych przez serwisy internetowe, takie jak Comperia.pl.

Tomasz Słupczyński