Kwietniowy ranking najtańszych kredytów obrotowych dla firm

2014-04-18 08:08:00

Wielu przedsiębiorców, którzy poszukują finansowania bieżącej działalności firmy, decyduje się na zaciągnięcie kredytu obrotowego. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy ranking tego typu ofert.

Kredyt obrotowy to dla wielu firm szansa na szybkie finansowanie bieżącej działalności. Dodatkowy zastrzyk gotówki to okazja do zdynamizowanie działań firmy. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zaciągnięcie kredytów obrotowych ze względu na problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Kredyt obrotowy pozwala np. na zakup towarów, surowców czy materiałów. Pieniądze z pożyczki można również przeznaczyć na spłatę zobowiązań, które już się przeterminowały.

Sprawdź też: Faktoring vs kredyt obrotowy: na czym przedsiębiorca wyjdzie lepiej?

Formy kredytu obrotowego

Kredyt obrotowy należy do zobowiązań krótkoterminowych i może występować w dwóch formach. Może to być kredyt przyznawany w rachunku bieżącym albo kredytowym. Ten udzielany w rachunku kredytowym jest najczęściej kierowany do klientów, którzy nie korzystają w danym banku z konta firmowego. Jest to rozwiązanie z reguły jednorazowe, choć może stanowić również kredyt odnawialny. W przypadku kredytu w rachunku bieżącym bank zapewnia wsparcie finansowe do wysokości limitu ustalonego z właścicielem przedsiębiorstwa. Limit wyznacza granicę, do której kredytobiorca może się zadłużyć. Wpływy, które pojawiają się na rachunku bieżącym w pierwszej kolejności zmniejszają saldo kredytowe. Umowa kredytów odnawialnych zawierana jest na czas określony, najczęściej na rok, po którym może zostać przedłużona o identyczne okresy rozliczeniowe.

Kwietniowe oferty kredytów obrotowych

W kwietniu najkorzystniejszą ofertą kredytu obrotowego dla firm dysponuje Bank Zachodni WBK. „Biznes Ekspres EBI” pozwala na otrzymanie dodatkowych pieniędzy przedsiębiorstwom, które działają na rynku minimum 12 miesięcy. Oprocentowanie nominalne kredytu wynosi 2,97 proc. Oprócz preferencyjnego oprocentowania od klientów nie wymaga się wykupywania ubezpieczenia do kredytu. Maksymalna kwota przyznanego zobowiązania to 500 tys. zł. Minimalna marża dla oferty „Biznes Ekspres EBI” wynosi 0,25 proc.

Sprawdź też: Polskie sieci aniołów biznesu

Atrakcyjny kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw można znaleźć także w Raiffeisen Polbanku oferującym „Linię kredytową w rachunku bieżącym – zabezpieczoną”, z której mogą skorzystać firmy ze minimum 18-miesięcznym stażem. Oprocentowanie nominalne omawianego produktu finansowania zamyka się w granicach 4,72 proc., a ofertę Raiffeisen Polbanku wyróżnia elastyczność i szeroka dostępność środków. Dodatkowo kredyt cechuje wysokie LTV na poziomie nawet 85 proc. Kredyt w ofercie „Linia kredytowa w rachunku bieżącym – zabezpieczona” wymaga zabezpieczenia nieruchomością komercyjną lub prywatną bądź depozytem kaucyjnym. Dodatkowym zabezpieczeniem mogą być nieruchomości rolne oraz przemysłowe, obiekty turystyczne i miejsca rozrywki.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam