Cena Mazdy w leasingu

2014-03-28 14:02:00

Samochody osobowe finansowane leasingiem to ciekawe rozwiązanie dla firm. Tym razem sprawdzamy, ile będzie kosztował przedsiębiorcę leasing solidnego japońskiego sedana marki Mazda.

Przedsiębiorcy bardzo chętnie decydują się na leasing samochodów osobowych, gdyż w określonych przypadkach wiąże się to ze znacznymi korzyściami podatkowymi, wynikającymi z tzw. tarczy podatkowej. Przyjrzymy się, ile realnie można „zaoszczędzić”, decydując się na zakup nowej Mazdy o wartości 100 tysięcy zł. Jako punkt wyjścia przyjęliśmy wkład własny na poziomie 10 procent i 60-miesieczny okres spłaty. Symulację przeprowadziliśmy za pomocą porównywarki finansowej Comperia.pl.

Sprawdź też: Oprocentowanie leasingu - niższe niż przy kredycie?

Jedną z ciekawszych propozycji z końcem marca 2014 r. ma do zaoferowania przedsiębiorcom ING Lease. W ramach niej możemy oczekiwać, że suma opłat leasingowych wyniesie nas 117 790 zł, czyli 117,79 proc. Składają się na ten koszt raty miesięczne w wysokości 1 810 zł i 1-procentowy koszt wykupu samochodu. Dzięki wspomnianej już tarczy podatkowej rzeczywisty koszt nabycia Mazdy wyniesie 97 066 zł, a więc będzie on mniejszy o sumy opłat leasingowych o 22 534 zł. Przy niskim, 10-procentowym wkładzie własnym leasingodawca będzie wymagał minimum 12-miesiecznego okresu działalności firmy na rynku, jeśli firma istnieje krócej, będzie musiała wyłożyć z własnej kieszeni przynajmniej 20 proc. wartości pojazdu. Firma wymaga także zabezpieczenia w postaci weksla własnego i deklaracji wekslowej.

Inną interesującą ofertę znajdziemy także w BRE Leasing. W tym przypadku suma opłat leasingowych wyniesie 120,5 proc. a więc 120 498,10 zł. Wysokość miesięcznej raty to 1855,90 zł. Po uwzględnieniu tarczy podatkowej, wynoszącej tym razem 23 057,26 zł, rzeczywisty koszt nabycia pojazdu wyniesie 99 296,74 zł. Podobnie jak w przypadku oferty ING Lease, także tym razem zabezpieczeniem leasingu będzie weksel i deklaracja wekslowa, a minimalny wiek firmy to 12 miesięcy. Możliwe jest jednak skorzystanie z leasingu BRE Leasing także w przypadku nowych działalności i młodych przedsiębiorców. Warunkiem będzie dodatkowe zabezpieczenie w postaci poręczenia.

Sprawdź też: Rodzaje opłat w leasingu

Leasing samochodu osobowego pozwala nabyć pojazd po cenie niższej od katalogowej, pod warunkiem wykorzystania tarczy podatkowej. Oczywiście wiele zależy także od parametrów leasingu, takich jak okres spłaty czy wysokość wkładu własnego. Przed podpisaniem umowy z określonym leasingodawcą zdecydowanie warto przeprowadzić samodzielnie symulację potencjalnych kosztów, która pozwoli znaleźć ofertę najlepiej spełniającą oczekiwania naszej firmy.

Emilia Kasińska