Najtańsze kredyty na 10 tys. zł dostępne w tych bankach

2014-02-28 23:29:00

Szukasz kredytu na 10 tys. zł? W lutym 2014 roku najtańsze kredyty oferują: Plus Bank, ING Banku Śląski, Deutsche Bank oraz Bank Zachodni WBK.

Z myślą o wzięciu kredytu najlepiej udać się do banku, który prowadzi rachunek osobisty z regularnymi wpływami. Wówczas pieniądze z kredytu klient powinien dostać raczej bez większych problemów. Jednak jeśli chodzi o cenę kredytu, może to być zgubna opcja. Warto zobaczyć, jak wyglądają obecnie najtańsze kredyty na 10 tys. zł, które kredytobiorca zechce spłacić w ciągu 24 miesięcy. Porównanie zostało dokonane przy pomocy porównywarki Comperia.pl.

Najtańsze kredyty na 10 tys. zł na 24 miesiące

Spłata kredytu o wysokości 10 tys. zł w ciągu dwóch lat to jedna z częściej wybieranych opcji przez kredytobiorców. Gdzie opłaca się zapytać o finansowanie w lutym 2014 roku? Najkorzystniejsze warunki proponują Plus Bank oraz ING Bank Śląski. W obu rata powinna wynieść 473,07 zł. Suma 24 rat przełoży się na koszt całkowity w wysokości 1 353,75 zł. Nieco więcej, chociaż wciąż na bardzo korzystnych warunkach, pożyczą Deutsche Bank oraz Bank Zachodni WBK. W tych dwóch instytucjach można liczyć na ratę w wysokości 474,84 zł, co w efekcie przyniesie koszt pożyczki równy 1 396,13 zł.

Sprawdź też: Marża, prowizja, oprocentowanie - jak wybrać najlepszy kredyt?

Na podium znalazł się także Bank Pocztowy, który ostatnio mocno kusi klientów tanimi rozwiązaniami, nie tylko kredytowymi. W nim klient mógłby liczyć na ratę w wysokości 475,25 zł, co ostatecznie skutkowałoby oddaniem 1405,88 zł odsetek. Są to w tej chwili najtańsze kredyty, które można otrzymać w bankach na określonych wcześniej warunkach. Należy jednak pamiętać, że banki rozpatrują klientów indywidualnie i na podstawie oceny kredytobiorcy zaproponowane warunki mogą różnić się od tych przedstawionych powyżej.

Kto najlepszy na 36 miesięcy?

Biorąc pod uwagę okres obejmujący 36 miesięcy, ani Plus Bank, ani ING Bank Śląski nie znajdą się na szczycie porównań. Najkorzystniejsze warunki proponują Deutsche Bank oraz Bank Zachodni WBK, w których rata powinna wynieść 328,98 zł. Drugie miejsce zajmuje w tym porównaniu Bank Pocztowy, który proponuje miesięcznie 332,3 zł, a trzecie - Bank Millenium, który oferuje ratę 333,85 zł. Dopiero na miejscu czwartym pojawią się ex aequo ING Bank Śląski i Plus Bank.

Widać wyraźnie, że ta sama kwota rozłożona na różne okresy wygląda korzystnie w różnych bankach. Planując zaciągnięcie kredytu, trzeba porównać kilka możliwości, by wybrać tę najtańszą.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam