Czy SKOK-i też oferują kredyty dla firm?

2014-05-15 12:07:00

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw to siła napędowa naszej rodzimej gospodarki. Stale powiększa się grono osób stawiających na przedsiębiorczość i niezależność zawodową. Pierwsze miesiące własnej działalności nie są łatwe, zwłaszcza kiedy brakuje pieniędzy. Jak temu zaradzić?

Raport opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego o sytuacji polskich banków pokazuje, że polska bankowość ma się dobrze. Jednak warto nadmienić, że zysk pochodzący z instytucji finansowych trafia do wąskiego grona akcjonariuszy. Banki w naszym kraju stale poszerzają ofertę swoich kredytów, zwłaszcza jeżeli chodzi o firmy wchodzące na rynek. Jeszcze jakiś czas temu niewiele banków mogło pochwalić się produktami dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jak jednak w natłoku bankowych ofert znaleźć idealne rozwiązanie dla firmy?

W dzisiejszych czasach wiele banków znajduje się w zagranicznych rękach. Przez co zmieniła się polityka ich działania. Dlatego coraz więcej konsumentów zwraca się o pomoc do instytucji działających na nieco innych zasadach aniżeli tradycyjne banki. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Skupiają one wokół siebie lokalną społeczność, która z miesiąca na miesiąc coraz chętniej korzysta z ich usług.

SKOK-i w ciągu ostatnich kilku lat wzmocniły swoją pozycję na polskim rynku usług finansowych. Oferują produkty alternatywne względem banków komercyjnych, które wielu klientów pomijają z różnych względów. SKOK-i posiadają również opracowaną ofertę kredytową dla przedsiębiorców. Swoje nowe rozwiązania sygnują prostotą procedur, minimum formalności oraz preferencyjnymi warunkami w porównaniu do banków komercyjnych. Suplementem do ofert dla firm będzie ubezpieczenie NNW. Dodatkowo nową pozycją w karcie produktów będzie oferta dla tak zwanych „związkowców”, czyli dla poszczególnych organizacji zawodowych. Kredyty dla firm w SKOK-ach istnieją już od pewnego czasu jednak rok 2014 ma być przełomem w tym aspekcie. Władze owej instytucji zapewniają, że zamierzają solidarnie wspierać polskie, rodzime przedsięwzięcia.

Jednym z atutów nowej oferty SKOK-ów będzie możliwość wydłużenia okresu kredytowania, dzięki czemu kredytobiorca będzie mógł dostosować wielkość raty do swoich osobistych warunków. Kredyt w SKOK- to pożyczka na dowolny cel w tym lokal, inwestycja czy finansowanie bieżącej działalności. Aktualną ofertę kredytową SKOK-ów sprawdzamy na przykładzie najpopularniejszego z nich - SKOK-u Stefczyka.

Mikrolinia

Jest to propozycja, dla tych przedsiębiorców, którzy posiadają konto w Stefczyku od przynajmniej 6 miesięcy. Środki udostępnione w ramach Mikrolinii mogą być przeznaczone na działalność gospodarczą. Maksymalna kwota pożyczki to 6 000 złotych (lub 10 000 zł jako bonus po pożyczki gospodarczej). Decyzja o przyznaniu gotówki podejmowana jest w oparciu o obroty na rachunku firmowym.

Prosta pożyczka gospodarcza

Pożyczka gospodarcza dedykowana jest przez SKOK Stefczyka tym osobom, które planują dużą inwestycje. Maksymalna kwota tego kredytu to 100 000 złotych. Pożyczkobiorca może rozłożyć spłatę zadłużenia na maksymalnie 120 miesięcy. Decyzja kredytowa podejmowana jest w ciągu jednego dnia.

Pożyczka Inwestycyjna

Ten rodzaj finansowania przeznaczony jest na cele związane z rozwojem firmy. Jest to pożyczka o największej kwocie dostępnej, bowiem jej maksymalna wysokość może wynosić 1 500 000 złotych. Jest to pożyczka wyłącznie dla członków Kasy Stefczyka, którzy prowadzą spółkę cywilną lub działalność jednoosobową i zamierzają sfinansować zakup środków trwałych, takich jak choćby maszyn, urządzeń i nieruchomości lub spłacić wcześniejsze zobowiązania kredytowe zaciągnięte na cele inwestycyjne.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam