Szybki kredyt gotówkowy - tylko przez Internet

2014-01-23 12:12:00

Wśród wszystkich produktów oferowanych przez banki trudno znaleźć kredyty lub pożyczki, których zaciągnięcie wiązałoby się komfortem i szybkością realizacji całego procesu. Jednym z niewielu rozwiązań odpowiadających na tego typu potrzeby są szybkie kredyty gotówkowe przez Internet.

W obecnych czasach banki przykładają znacznie większą uwagę do badania zdolności kredytowej swoich klientów niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Duże ryzyko niewypłacalności pożyczkobiorców to problem nie tylko dla osób, które już zaciągnęły określone zobowiązania, ale też dla banków, które przecież muszą w jakiś sposób odzyskać pożyczone fundusze, aby nie odnotowywać strat. W związku z tym wszelkie procedury i formalności muszą nieco potrwać, by badanie zdolności i wiarygodności kredytowej klienta przeprowadzone było rzetelnie. Z tego też powodu hasło o szybkim kredycie gotówkowym przez Internet należy traktować dwojako - dotyczyć może tych pożyczek, które umożliwiają uzyskanie gotówki bez wychodzenia z domu, a także tych, których otrzymanie wiąże się jedynie z uproszczeniem sposobu wnioskowania o finansowanie.

Obecnie najpopularniejszą i najpowszechniejszą ofertą kredytów gotówkowych zaciąganych on-line są te, w przypadku których udział Internetu sprowadza się do wypełnienia wniosku kredytowego. Ten proces trwa najwyżej kilka minut, a wypełniony zdalnie formularz trafia do banku, gdzie następnie jest analizowany, także pod kątem zdolności kredytowej wnioskodawcy. Jeśli wszystko zostanie ocenione pozytywnie, możemy liczyć na kontakt z pracownikiem danego oddziału, który zaprosi nas do siebie w celu dopełnienia kwestii formalnych. Mimo iż w dalszym ciągu musimy udać się do banku, to pobyt tam nie trwa długo, ponieważ najważniejszy etap został już wykonany.

Innym rodzajem szybkich kredytów gotówkowych oferowanych przez Internet są te, które można spotkać w przypadku banków internetowych, takich jak mBank (choć obecnie posiada on także oddziały stacjonarne) czy Alior Sync. W ich przypadku rzeczywiście możemy liczyć na zdalne rozwiązanie wszelkich kwestii formalnych i jednocześnie przyspieszenie całego procesu wnioskowania o pożyczkę. Jest to spowodowane w dużej mierze tym, iż procedura weryfikacji zdolności kredytowej jest wykonywana elektronicznie, co w przypadku mBanku może trwać zaledwie kilkanaście minut, po których pieniądze trafiają na nasze konto osobiste.

Szybkie kredyty gotówkowe przez Internet są interesującym rodzajem produktów bankowych, w przypadku których należy się jednak liczyć z ryzykiem podwyższonego oprocentowania w związku z tym, że zdolność kredytowa klienta bywa badana w oparciu o uproszczoną procedurę. W niektórych przypadkach, szczególnie tych dotyczących niskich kwot, lepszym rozwiązaniem może okazać się tradycyjna linia debetowa w ROR, która - choć oprocentowana z reguły podobnie - będzie wiązała się z jeszcze mniejszą ilością formalności koniecznych do dopełnienia (bo wystarczy o limit zawnioskować raz), a pieniądze będą dostępne jeszcze szybciej niż w przypadku kredytu online.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam