Który SKOK zapewni najtańszy kredyt gotówkowy?

2014-01-10 15:18:00

Pożyczki w prywatnych instytucjach finansowych czy kasach społeczno-oszczędnościowych stają się coraz popularniejsze. W ciągu ostatnich lat rynek bankowy przeżył ciężkie chwile, głównie ze względu na zamrożenie akcji kredytowych. Dzisiaj wszystko wydaje się wracać do normy, jednak aby dostać kredyt w banku należy spełnić wiele wymagań. Z tego powodu coraz częściej konsumenci wybierają pożyczki w alternatywnych instytucjach. Jak na ich tle wypadają SKOK-i?

Presja czasu często nie pozwala nam czekać na finansowanie w formie kredytu bankowego. Gros konsumentów decyduje się na przyspieszenie tego procesu, szukając dodatkowych pieniędzy w innych organizacjach pożyczkowych. Taką możliwość oferuje nie tylko swoim klientom, ale i wszystkim zainteresowanym SKOK Stefczyka. Przygotował kilka wariantów kredytowania – jeden z nich to pożyczka Prestige, dedykowana osobom, których zarobki są równe bądź większe niż 2,2 tys. zł netto. Tacy klienci mogą liczyć na preferencyjne warunki czasowe – kredyt można uzyskać już podczas jednej wizyty w oddziale. Drugą, ciekawą propozycją SKOK-u Stefczyka jest oferta VIP, kierowana do przedstawicieli określonych zawodów specjalistycznych.

Czy VIP się opłaca?

Główną zaletą pożyczki przygotowanej dla VIP-ów jest to, że nie wymaga się od wnioskodawców żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Ponadto SKOK daje możliwość uzyskania wyższej kwoty niż w przypadku oferty Prestige. Co ciekawe z pożyczki VIP mogą skorzystać również osoby, które nie są przedstawicielami wybranych zawodów. Wystarczy, że osiągają wymagane przez instytucję określone dochody lub prowadzą własną działalność gospodarczą, mogąc wykazać się odpowiednimi zarobkami. W przypadku kredytu na kwotę 60 tys. zł całkowity koszt zadłużenia zaciąganego na dziesięć lat to 123 004,92 zł przy RRSO równym 20,67 proc.

Sprawdź też: Czym SKOK różni się od banku?

Oferta kredytowa SKOK-ów jest dzisiaj porównywalna do ofert bankowych. Nad zakresem działań poszczególnych kas, podobnie jak w przypadku banków, czuwa Komisja Nadzoru Finansowego. Przy rozpatrywaniu wniosków kredytowych SKOK-i korzystają, tak jak banki, z danych zgromadzonych w Biurze Informacji Kredytowej.

Internetowa odsłona kasy

Od niedawna spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe działają także w Internecie. E-skok to platforma sieciowa, gdzie konsument może nie tylko dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie do produktów finansowych, z których korzysta, a także może obsługiwać je online.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam