Zarabianie przez tankowanie, czyli ranking kart kredytowych dla kierowców

2016-10-24 07:45:00

Motor, skuter, samochód, a nawet traktor - posiadacze wszystkich tych pojazdów ponoszą ogromne wydatki związane z ich użytkowaniem. Ubezpieczenia, naprawy, czy zakup paliwa to tylko część kosztów ponoszonych przez kierowców. Na szczęście na rynku istnieją produkty pozwalające nieco zmniejszyć te obciążenia. Mowa tutaj o bankowych kartach kredytowych oferujących zwrot wydatków dokonywanych na stacjach paliw. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła która z nich jest najlepsza.

Karty kredytowe to jeden z najlepszych sposobów dokonywania płatności za wszelkiego rodzaju dobra i usługi. Produkty te nie dość, że umożliwiają korzystanie z zupełnie darmowych kredytów (okres bezodsetkowy), to jeszcze często oferują szereg ciekawych zniżek.

W dzisiejszym zestawieniu porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała wyłącznie karty umożliwiające odzyskanie części wydatków ponoszonych na stacjach paliw. Kryterium uszeregowania poniższego rankingu był roczny koszt obsługi danej karty a także procent bonusu jaki można odzyskać. Na potrzeby rankingu założyliśmy, że miesięczne wydatki analizowanymi kartami wynoszą równe 1 tys. złotych.

 

Najlepsze karty kredytowe oferujące zniżki na stacjach paliw
Lp.
Nazwa banku
Nazwa produktu
Roczny koszt użytkowania karty
Rodzaj lub wysokość zwrotu
Okres bezodsetkowy
1
Santander Consumer Bank
VISA TurboKARTA
0,00 zł
3,00%
54 dni
2
Eurobank
VISA Gold Select
0,00 zł
0,50%
56 dni
3
Partnerska PKO Vitay
39,50 zł
punkty
55 dni
4
Citi Handlowy
Motokarta Citibank BP-Payback
96,00 zł
punkty
56 dni
5
Bank Zachodni WBK
Karta kredytowa 1I2I3
120,00 zł
2,00%
54 dni
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych założeń najkorzystniejszą kartę kredytową oferuje obecnie Santander Consumer Bank. Visa TurboKARTA, bo tak nazywa się ten produkt, nie dość, że daje możliwość korzystania z karty bez konieczności ponoszenia opłat miesięcznych, to jeszcze oferuje najwyższy procentowy poziom zwrotu za wydatki poniesione na stacjach benzynowych (3 procent wartości dokonanych zakupów). Dla osoby, która przy użyciu tej karty wyda w danym miesiącu 1 tys. zł na stacji benzynowej oznacza to oszczędność w wysokości do 30 złotych miesięcznie. Jeszcze większe wrażenie robi oszczędność wyrażona w skali roku, która w tym przypadku przy aktywnym korzystaniu z karty może wynieść aż do 360 złotych. Taka kwota w zupełności wystarczy na zatankowanie pełnego zbiornika paliwa w samochodzie osobowym (ok.80 litrów benzyny).

Dodatkowym atutem Visa TurboKARTY jest okres bezodsetkowy, dzięki któremu posiadacz tego plastiku może korzystać z zupełnie darmowego kredytu nawet do 54 dni.

Trzeba jednak wspomnieć, że powyższe udogodnienie, podobnie jak możliwość uzyskania opisanego 3 proc. zwrotu, dotyczy wyłącznie tzw. transakcji bezgotówkowych, czyli tradycyjnych płatności dokonywanych kartą.

Na słowa uznania zasługuje także prosty sposób wnioskowania o Visa TurboKARTĘ. Osoba zainteresowana tym produktem wystarczy, że zadzwoni na infolinię lub wypełni formularz kontaktowy na stronie Banku i zamówi rozmowę z doradcą.

Visa TurboKARTA to obecnie najkorzystniejsza karta kredytowa adresowana do kierowców. Z jednej strony umożliwia ona uzyskanie bardzo wysokich zniżek (do 30 złotych w skali miesiąca) za zakupy na stacjach benzynowych, a z drugiej może ona być użytkowana całkowicie bezpłatnie. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że posiadacze tych kart na pewno będą z nich bardzo zadowoleni.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam