Tani kredyt hipoteczny na dowolny cel? Podpowiadamy jak to zrobić!

2009-10-01 09:48:28

Kredyt hipoteczny kojarzy się z konkretnym celem: zakup nieruchomości albo budowa domu. Czy jest sposób, by otrzymać jednak tani kredyt hipoteczny na dowolny cel? Tak i Comperia podpowiada jak to zrobić.

Z pozoru zadanie niewykonalne. Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym, z którego pieniądze muszą zostać przelane bezpośrednio na konto sprzedającego (dewelopera, osoby fizycznej itp.). Pieniądze nie mogą w żaden sposób przejść przez twoje konto-to zabezpieczenie dla banku, który musi dbać o to, by transakcja została ostatecznie domknięta.
 
No więc jak zdobyć pieniądze z kredytu hipotecznego na dowolny cel? Wystarczy posiadać nieruchomość kupioną za gotówkę. Większość banków umożliwia uzyskanie kredytu na tzw. „finansowanie wstecz wydatków poniesionych na cele mieszkaniowe”.
 
Co to oznacza? Jeśli kupiłeś nieruchomość za gotówkę np. w ciągu ostatnich kilku czy kilkunastu miesięcy to cały czas możesz starać się o kredyt hipoteczny. Wszystko odbędzie się w ramach wspomnianego refinansowania wydatków na zakup nieruchomości. Będzie więc to normalny kredyt hipoteczny, bez dodatkowych warunków, o tych samych parametrach cenowych jak standardowy kredyt brany w trakcie zakupu nieruchomości.
 
Jeśli więc kupiłeś nieruchomość za gotówkę a obecna sytuacja finansowa zmusza cię do poszukania kredytu to refinansowanie wydatków wstecz jest tanim sposobem na uzyskanie gotówki!
Czy będziesz potrzebował większej ilości dokumentów? Nie-refinansowanie poniesionych wydatków wymaga złożenia tak naprawdę mniejsze liczby dokumentów niż przy tradycyjnym kredycie hipotecznym. Wystarczą dokumenty potwierdzające fakt własności nieruchomości (akt notarialny oraz wypis z księgi wieczystej) oraz wycena nieruchomości. No i oczywiście dokumenty potwierdzające twoją zdolność kredytową.
 
Pamiętaj, że zwykle maksymalna kwota kredytu nie jest w tym przypadku ograniczona aktualną wartością nieruchomości a pierwotną ceną jaką zapłaciłeś w transakcji kupna.
 
Jedynym ograniczeniem przy ubieganiu się o tego typu kredyt jest czas… Banki zwykle refinansują wydatki mieszkaniowe w ramach kredytu hipotecznego maksymalnie do 2 lat wstecz…
 
Czy znacie inne sposoby na tani kredyt hipoteczny? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.
 
Comperia.pl
 
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam