Szybki kredyt gotówkowy bez wizyty w banku

2009-05-13 00:00:00

Czasy, kiedy staliśmy w bankach w długich kolejkach, nie są wcale takie odlegle. Dzisiaj jednak większość bankowych spraw można załatwić online lub przez telefon. Czy szybki kredyt gotówkowy również można uzyskać bez wizyty w banku? Sprawdziliśmy, a za elastyczność przyznawaliśmy bankom gwiazdki.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty gotówkowe w naszej porównywarce!

Informacja
Jak dużo formalności można załatwić online lub przez telefon? Pierwszy krok to zdobycie informacji o ofercie. Można powiedzieć, że w tym przypadku banki sobie radzą całkiem nieźle. Usługa jest dostępna właściwie wszędzie. Nieco gorzej z samą jakością przekazywanych przez konsultanta informacji. Niepewny głos w słuchawce musi co chwilę przerywać rozmowę, aby „sprawdzić dane”. Niestety, na istotną poprawę jakości bankowych infolinii musimy jeszcze poczekać.

Za informację o ofercie dostępną online i przez telefon przyznawaliśmy w rankingu jedną gwiazdkę.

 

Wniosek
Krok drugi to złożenie wniosku kredytowego bez wizyty w banku. Z tym jest już gorzej. Nie wszyscy kredytodawcy oferują taką usługę. Sama możliwość wyrażenia za pośrednictwem Internetu chęci otrzymania kredytu to za mało. Złożenie wniosku online oznaczać powinno możliwość wypełnienia pełnej aplikacji kredytowej. W odpowiedzi powinniśmy spodziewać się decyzji kredytowej, umowy i wypłaty pieniędzy. Taka opcja  nie jest jeszcze standardem.

Za możliwość złożenia wniosku online przyznawaliśmy w rankingu kolejną gwiazdkę.

 

Umowa
Najwyższy stopień zdalnej dostępności oferty to możliwość uzyskania pieniędzy z kredytu bez jakiejkolwiek wizyty w banku. To już niestety rzadkość. Opcja oferowana jest najczęściej tylko stałym klientom, którzy wcześniej podpisali tzw. umowę ramową. Dzięki niej klient uzyskuje dostęp do wszystkich usług banku bez składania żadnych dodatkowych podpisów.

Możliwość uzyskania kredytu bez wychodzenia z domu to trzy gwiazdki w rankingu.
 

Poniżej prezentujemy zestawienie ofert szybkich kredytów gotówkowych w kontekście ich zdalnej dostępności. Lista powstała w oparciu o kryterium ilości i jakości uruchomionych przez dany bank usług telefonicznych i internetowych.

Bank

Za co przyznaliśmy gwiazdki

Gwiazdki

ING Bank

Na stronie internetowej banku znajduje się kalkulator kredytowy i elektroniczny wniosek/formularz kredytowy. Na podstawie wprowadzonych danych o dochodach i obciążeniach kalkulator zweryfikuje wstępną oceną kredytową - możliwość otrzymania kredytu. Kalkulator umożliwia również sprawdzenie wysokości raty kredytu (harmonogram spłaty) oraz oprocentowania. Na stronie banku znajduje się formularz za pomocą którego można złożyć wniosek o kredyt.

Klienci korzystający z systemu transakcyjnego ING BankOnLine mogą skorzystać z oferty kredytu on-line. Bank przygotowuje propozycje oferty kredytowej. Jeżeli klient zaakceptuje ofertę, kredyt może zostać uruchomiony nawet w kilka minut, bez konieczności wizyty w oddziale banku.

Kontaktując się z bankiem telefonicznie można uzyskać podstawowe informacje o ofercie. Na podstawie ogólnych danych o dochodach i obciążeniach operator call center zweryfikuje wstępną możliwość otrzymania kredytu. W trakcie rozmowy operator może poinformować o wysokości raty kredytu (harmonogram spłaty) oraz oprocentowania.

* * *

MultiBank

Za pośrednictwem serwisu MultiBanku można uzyskać wstępną informację o zdolności kredytowej, sprawdzić oprocentowanie, wyliczyć wysokość rat i koszt przyznania kredytu (prowizję i koszt ubezpieczeń opcjonalnych) oraz złożyć wniosek kredytowy.      Jeśli Klient korzysta z serwisu www.multigotowka.com, decyzję kredytową może otrzymać nawet w ciągu godziny na wskazany adres e-mail. W takim wypadku umowa zostanie dostarczona do domu przez kuriera w ciągu 48h, a wypłata środków następuje w ciągu 72h od złożenia wniosku. W przypadku oferty standardowej, klient jest zapraszany do placówki w celu dopełnienia formalności związanych z uruchomieniem kredytu.

* * *

PKO BP

Wniosek o pożyczkę złożyć można w oddziałach i agencjach PKO BP oraz przez Internet i telefon. Klientom korzystającym z usług bankowości internetowej iPKO udostępniono funkcjonalność pozwalającą na złożenie wniosku o pożyczkę gotówkową, uzyskanie oceny kredytowej, podpisanie umowy pożyczki i jej uruchomienie bez konieczności kontaktu z oddziałem.

* * *

Deutsche Bank PBC

Można, podając swoje dane, złożyć wniosek o kredyt telefonicznie lub wypełnić skrócony wniosek w Internecie. W drugim przypadku nastąpi kontakt telefoniczny z klientem w celu weryfikacji danych. Wypełniony wniosek dostarczy klientowi w wybrane przez niego miejsce kurier. Klient odsyła podpisany wniosek, a po pozytywnej decyzji, środki zostaną przelane na konto klienta.

* * *

mBank

Przez Internet i kontakt z mLinią możliwe jest:
- złożenie wniosku,  
- wstępne badanie zdolności,  
- uzyskanie ogólnej informacji o produkcie,  
- przelanie środków z kredytu po uruchomieniu 
Jednocześnie po podpisaniu Ramowej Umowy Kredytowej klienci mają możliwość uruchomienia kredytu na podstawie wniosku elektronicznego, bez wychodzenia z domu i dodatkowych formalności.
Na jej podstawie można łatwo i szybko zawierać umowy kredytu przez Internet, w systemie transakcyjnym mBanku z wykorzystaniem hasłem smsowych lub jednorazowych.

* * *

Eurobank

Istnieje możliwość złożenia wniosku kredytowego wraz z uzyskaniem wstępnej decyzji kredytowej za pośrednictwem Internetu. Umowa kredytowa jest dostarczana do klienta za pośrednictwem kuriera

* * *

Lukas Bank

Za pośrednictwem Internetu oraz telefonu istnieje możliwość złożenia wniosku o pożyczkę.
W przypadku kontaktu telefonicznego (który następuje także po złożeniu przez klienta wniosku przez internet) istnieje możliwość zawarcia umowy pożyczki, poprzedzone sprawdzeniem zdolności kredytowej oraz uzyskaniem informacji na temat wymogów formalnych oraz zasad spłaty pożyczki, oprocentowania itp. Następnie przygotowana umowa kredytowa jest wysyłana do klienta w celu podpisania i odesłania do banku.

* * *

GE Money Bank

Przez telefon można dowiedzieć się wszystkiego na temat oferty kredytu gotówkowego, włącznie z poznaniem swojej zdolności kredytowej oraz uruchomieniem kredytu (klient otrzymuje umowę przesyłką kurierską). Przez Internet można wysłać zgłoszenie lub uzupełnić wniosek - wtedy bank kontaktuje się z klientem telefonicznie i informuje go o jego zdolności kredytowej.

* * *

Toyota Bank

Wszystko można załatwić przez internet - wniosek, badanie zdolności, informacja o możliwości przyznania pożyczki jest przekazywana telefonicznie.

* *

Millennium

Klient może zawnioskować o Pilną Pożyczkę zarówno przez telefon jak i przez internet. W przypadku wnioskowania przez telefon klient otrzymuje decyzję kredytową podczas jednej rozmowy telefonicznej. W przypadku wypełniania wniosku online pracownik banku kontaktuje się telefonicznie z klientem i przekazuje informację o podjętej decyzji kredytowej. W obydwu przypadkach klient zapraszany jest do oddziału w celu podpisania umowy Pilnej Pożyczki.

* *

Volkswagen Bank direct

Złożenie wniosku online, wstępne zbadanie zdolności kredytowej, podjęcie wstępnej decyzji kredytowej - kredyt uruchamiany jest na podstawie oryginałów dokumentów – pełna obsługa kredytu przez Internet i telefon.

* *

Dominet Bank

Bank oferuje swoim klientom np. Kredyt przez SMS, który pozwala podjąć ostateczną decyzję kredytową oraz przygotować ofertę kredytową za pośrednictwem telefonu. Warunkiem uruchomienia środków z kredytu jest podpisanie przez klienta w najbliższej placówce banku dokumentów kredytowych (w tym umowy kredytowej). Kanał dystrybucji - internet. Klient ma możliwość wysłania drogą elektroniczną: skróconego formularza - traktowanego jako zapytanie o ofertę kredytową, na które otrzymuje telefoniczną odpowiedź, a w konsekwencji procesu - wstępną decyzję. Pozostałe czynności są wykonywane w placówce banku; formularza kredytowego zawierającego szereg danych klienta, po wysłaniu którego otrzymuje on telefonicznie wstępną decyzję kredytową. Pozostałe czynności są wykonywane w placówce banku.

* *

Alior Bank

Przez infolinię Alior Banku lub przez Internet klient może złożyć wniosek kredytowy, na podstawie którego przeprowadzana jest analiza zdolności kredytowej oraz podejmowana wstępna decyzja kredytowa. Podpisanie umowy następuje w placówce banku

* *

Invest-Bank

Przez Internet klient może skontaktować się z doradcą kredytowym. Przez telefon klient może złożyć wniosek kredytowy i uzyskać informację o wstępnej decyzji kredytowej, pozostałe formalności takie jak złożenie dokumentów dochodowych, podpisanie umowy kredytu i ewentualna wypłata w kredytu w kasie banku mają miejsce w wybranym przez klienta oddziale banku.

* *

Bank BGŻ

Aktualnie możliwe jest za pośrednictwem telefonu: złożenie wniosku oraz wstępne badanie zdolności kredytowej; za pośrednictwem Internetu: nawiązanie kontaktu z bankiem - zgłoszenie zainteresowania przez klienta danym produktem - Bank skontaktuje się z klientem

* *

Pekao

Złożenie wniosku o Pożyczkę Ekspresową jest możliwe za pośrednictwem infolinii banku oraz, w przypadku klientów Pekao, przez Internet (usługa Pekao24). Dodatkowo w trakcie rozmowy z konsultantem infolinii możliwa jest wstępna ocena zdolności kredytowej.

* *

Bank Pocztowy

Uproszczona procedura przewiduje możliwość złożenia wniosku online lub przez Call Center banku. Po złożeniu wniosku jest możliwość otrzymania w trakcie rozmowy z klientem informacji o ostatecznej decyzji banku.

* *

BZ WBK

Przez Internet i telefon można złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. Badana jest zdolność kredytowa klienta, po czym przekazywana jest informacja o decyzji kredytowej. W przypadku decyzji pozytywnej klient proszony jest o wskazanie oddziału banku, w którym chce podpisać umowę kredytową. Kredyt jest udostępniany zaraz po podpisaniu umowy w formie wypłaty w kasie lub przelewu na konto.

* *

Allianz Bank

Takich funkcjonalności bank na razie nie posiada. W niedalekiej przyszłości będą one udostępnione.

*

Polbank EFG

Przez Internet: klient może zostawić swoje dane kontaktowe, a wtedy doradca kontaktuje się z nim i bez "potrzeby wychodzenia z domu" klient będzie mógł otrzymać kredyt. Przez telefon: badana jest wstępnie zdolność kredytowa Klienta.

*

Nordea Bank

Brak, możliwości sprzedażowych przez zdalne kanały

*

BOŚ

Na stronach internetowych znajduje się tylko kalkulator służący do orientacyjnego obliczania raty pożyczki.

*

Getin Bank

Klient może telefonicznie dowiedzieć się o ofercie Banku, w tym zweryfikować wstępnie swoją zdolność kredytową.

*

DNB Nord

Obecnie telefonicznie klient może otrzymać informacje o ofercie, może również poprzez Internet zadać pytania oraz wnioskować o kontakt z doradcą.

*

AIG Bank

Klient znany może przez telefon dokonać wstępnego zbadania zdolności kredytowej oraz uzyskać informacje na temat konkretnej oferty przygotowanej przez bank dla danego klienta. Formularz www umożliwia łatwy kontakt z bankiem – doradca oddzwania do klienta, przedstawiając mu warunki oferty.  

*

Kredyt Bank

Umówienie spotkania z doradcą w placówce banku, korzystanie z kalkulatora maksymalnej kwoty kredytu, pobranie wniosku o udzielenie kredytu.

*

Zapraszamy do wymiany doświadczeń o ofertach bankowych. Jeżeli chcesz skomentować konkretny produkt, znajdź go w porównywarce Comperii, a następnie – po kliknięciu na szczegóły oferty – dodaj swój komentarz.

Bartosz Michałek
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl