Rentgen Comperii, czyli kredyt gotówkowy mBanku na prześwietleniu

2009-12-06 20:34:22

Dziś Comperia bierze na swoje „prześwietlenie” kredyt gotówkowy mBanku. mBank to tak naprawdę bank internetowy i w pierwszej chwili jego oferta kojarzy się z kontem internetowym, lokatami i supermarketem funduszy inwestycyjnych. Niemniej jednak oferta kredytu gotówkowego jest też warta uwagi. W naszym cyklu „Rentgen Comperii” przedstawiamy plusy i minusy danego produktu bankowego w określonym banku. Sprawdź z nami kredyt gotówkowy w mBanku!

Kredyt online tylko dla posiadaczy konta
 
Kredyt gotówkowy w mBanku jest dostępny tylko dla posiadaczy konta bankowego w tej instytucji. Jeśli więc myślisz o kredycie będziesz musiał założyć tam konto. Jest ono prowadzone bezpłatnie (więcej o koncie bankowym mBanku znajdziesz tutaj>>). Wniosek o założenie konta możesz złożyć przez Internet. Odpowiednie dokumenty bank prześle do Ciebie kurierem lub pocztą.
 
Jeśli już masz konto w mBanku to uzyskanie kredytu gotówkowego jest bardzo proste-wystarczy posiadać umowę ramową z bankiem a wniosek o pożyczkę można złożyć online, bez wychodzenia z domu.
 
Kredyt gotówkowy na oświadczenie nie w mBanku
 
O ile wnioskowanie o kredyt w mBanku z technicznego punktu widzenia może wydawać się proste to nie unikniesz przedstawienie w banku określonych dokumentów. Bank wymaga przede wszystkim dokumentów potwierdzających uzyskiwanie określonych dochodów. mBank akceptuje dochody z umowy o pracę, umowy o dzieło, działalności gospodarczej czy dochodów wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej. Ważność dokumentów to 30 dni.
 
Kredyt gotówkowy mBanku na tle rynku: kredyt na 5 tys. zł 12 miesięcy (1 rok)
 
 
Najlepsza oferta na rynku
Sprawdź aktualny ranking
Rata: 440,01 zł
Oprocentowanie: 12,57%
 
Kredyt gotówkowy mBank
Sprawdź aktualny ranking
Rata: 489,98 zł
Oprocentowanie: 35,85%
 
  Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Kredyt gotówkowy mBanku na tle rynku: kredyt na 5 tys. zł 84 miesiące (7 lat)
 
 
Najlepsza oferta na rynku
Sprawdź aktualny ranking
Rata: 90,64 zł
Oprocentowanie: 13,67%
 
Kredyt gotówkowy mBank
Sprawdź aktualny ranking
Rata: 129,98 zł
Oprocentowanie: 29,41%
 
   Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Oferta: elastyczna, ale nie najtańsza
 
Kredyt gotówkowy w mBanku można zaciągnąć na minimum 3 miesiące oraz maksimum 7 lat. Tak długi okres kredytowania to niewątpliwy plus tej oferty. Należy jednak dodać, że bank oferuje tylko określone okresy kredytowania: 3, 6, 10, 12, 18, 24, 36, 48, 60, 72 i 84 miesiące. Nie możesz więc w mBanku wnioskować o kredyt np. na 15 miesięcy.
 
Zainteresowany? Sprawdź jakie kredyty gotówkowe oferuje mBank!
 
Oprocentowanie kredytu gotówkowego w mBanku zależy przede wszystkim od okresu, na który zaciągasz kredyt. Dla przykładu nominalne oprocentowanie dla nowego klienta w kredycie na 6 miesięcy wynosi 18,29% (dla stałego klienta wynosi ono 14,29%) a dla kredytu na 7 lat-19,99% (dla stałego klienta wynosi ono 18,29%).
 
Bank dzieli swoją ofertę dla stałych i nowych klientów. Ci pierwsi otrzymują bonus w postaci niższej prowizji (choć czym dłuższy okres kredytowania, tym jest ona i tak większa: od 1% do 5%) oraz oprocentowania (które też jest tym niższe, czym krótszy okres spłaty kredytu wybierzesz).
 
Konieczne ubezpieczenie
 
Na koniec ważna informacja-mBank wymaga w każdym przypadku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kredytu. Pakiet zawiera ubezpieczenie od:
-całkowitej niezdolności do pracy
-czasowej niezdolności do pracy z powodu pobytu w szpitalu
-poważnego zachorowania
-śmierci
 
Ile to kosztuje? Składka ubezpieczeniowa pobierana jest za cały okres ubezpieczenia z góry z kwoty przyznanego kredytu gotówkowego (realnie więc do ręki dostaniesz mniej pieniędzy niż wnioskujesz). Miesięcznie składka ta wynosi około 0,144%. Jeśli więc wnioskujesz o kredyt na 10 tys. zł z okresem kredytowania 5 lat (60 miesięcy) to składka ubezpieczeniowa wyniesie 864 zł.
 
Chcesz podyskutować o kredytach gotówkowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach gotówkowych!

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam