2009-12-04 09:31:27

Konto mBanku na prześwietleniu, czyli Rentgen Comperii

Kampanie marketingowe mBanku wychwalają cenowe walory oferty. Nam też się wydaje, że kto jak kto, ale internetowy bank powinien być tani. Jeżeli przy okazji jest funkcjonalny i „wygodny” w obsłudze to z pewnością warto rozważyć podjęcie z nim współpracy. Może na początek konto? Będzie Ci łatwiej wybrać jeśli przeczytasz wyniki prześwietlania konta w mBanku przez Rentgen Comperii!

Założenie w banku konta to swego rodzaju gra wstępna. Poznajmy się lepiej, a później pomyślimy o bardziej kompleksowej współpracy. Co zachęca do inicjacji kontaktu? Cena, wygoda, jakość, elastyczność, funkcjonalność. Czym mBank zachęci do flirtu?

 
Bank (nie?) tylko internetowy
 
Pierwszy internetowy bank obchodził nie dawno swoje 9 urodziny. Od narodzin platforma mBanku przeszła szereg transformacji, obrosła niezliczonymi funkcjonalnościami, doczekała się nawet naziemnych placówek obsługi klienta. Dlatego dzisiaj nie mówimy już tylko wirtualnej usłudze bankowej. Do dyspozycji oprócz strony internetowej każdy klient ma infolinię, a także stacjonarne centra finansowe. Wprawdzie ich ilość nie powala na nogi, bo ogranicza się do kilku w większych miastach, jednak zawsze coś.
 
Sprawdź najlepsze konta osobiste w naszej porównywarce!
 
Mało placówek, małe koszty, niskie ceny
 
Skupianie się na internetowym kanale sprzedaży pozwala mBankowi konkurować z droższymi w utrzymaniu tuzami. Dlatego właśnie eKonto mBanku to absolutny hit cenowy. Brak opłaty za prowadzenie konta, brak opłat za przelewy internetowe, a także przez telefon to spełnienie podstawowych potrzeb klienta. Szczególnie tego, który intensywnie wykorzystuje sieć do bankowania. Z kolei osobom przyzwyczajonym do osobistych kontaktów ze swoim bankierem odradzamy mBank. Brakuje mu gęstej sieci placówek…
 

 
Nie tylko tanio, ale i wygodnie
 
Jakościowa ocena funkcjonalności konta musi pozostawać subiektywna. Naszym skromnym zdaniem mBank staje na wysokości zadania. Wygoda obsługi platformy, jej intuicyjność, a także dodatkowe możliwości (m.in. nabywanie funduszy inwestycyjnych, ubezpieczeń, zdalna komunikacja z bankiem) oceniamy na piątkę.
 
Konkurencja?
 
Dzisiaj już prawie każdy bank oferuje dostęp do konta za pośrednictwem internetu. Rzadko jednak usługa jest uruchamiana za darmo. Trzeba jednak powiedzieć, że konkurenci wraz z kontem oferują często szereg dodatkowych pakietów mogących przekonywać do płacenia wyższej ceny. Chodzi o usługi concierge, pakiety ubezpieczeniowe, zniżki w sieciach handlowych, sklepach. Na tym polu mBank nie jest liderem. Zainteresowanych dokładnym porównaniem zachęcamy do porównywarek Comperii.
 
Chcesz podyskutować o kontach bankowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kontach!
 
Comperia.pl
2009-12-04
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne