Razem łatwiej - czyli ranking kredytów konsolidacyjnych

2016-12-02 14:44:00

Kredyty, pożyczki, karty kredytowe - to tylko część produktów umożliwiających korzystanie z obcego źródła finansowania. Trzeba jednak wiedzieć, że zbyt pochopne używanie tych instrumentów może sprawić, że klient nie będzie w stanie poradzić sobie z ich obsługą. Wyjściem z tej sytuacji jest połączenie wszystkich zobowiązań klienta w jeden niższy kredyt konsolidacyjny. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie który bank oferuje najlepsze takie rozwiązanie.

Kredyt konsolidacyjny, jak sama nazwa wskazuje, łączy kilka produktów kredytowych w jedno zobowiązanie. Największą zaletą takiej operacji jest przede wszystkim to, że rata kredytu konsolidacyjnego jest dużo niższa od sumy dotychczasowych obciążeń ponoszonych przez klienta. Co więcej, posiadacz takiego zobowiązania musi pilnować wyłącznie jednego terminu spłaty, co w znaczący sposób ułatwia mu zarządzanie domowym budżetem.

W celu rzetelnego przygotowania poniższego rankingu przyjęto założenie, że osoba posiadająca kilka zobowiązań o łącznej wartości 20 tys. zł chce złączyć je w jeden kredyt konsolidacyjny z pięcioletnim okresem spłaty.

TOP5 kredytów konsolidacyjnych na kwotę 20 tys. złotych,
okres spłaty 60 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
PlusBank
Kredyt konsolidacyjny
411,39 zł
9,00%
8,96%
ING Bank Śląski
Pożyczka gotówkowa z konsolidacją zaangażowań z obcych banków
415,07 zł
0,00%
9,37%
Bank Millennium
Pożyczka konsolidacyjna dla nowych klientów banku
478,41 zł
0,00%
16,36%
Bank BPH
Kredyt konsolidacyjny
518,24 zł
28,40%
20,68%
PKO BP
Kredyt konsolidacyjny - Oferta Promocyjna z ubezpieczeniem
522,95 zł
4,99%
21,19%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych parametrów najlepszy kredyt konsolidacyjny oferuje obecnie PlusBank. Oprocentowanie nominalne tego produktu wynosi równe 5 proc., a prowizja pobierana za jego udzielenie przyjmuje wartość 9 proc. Połączenie tych dwóch zmiennych sprawia, że RRSO kredytu konsolidacyjnego dostępnego w PlusBanku to zaledwie 8,96 proc.

Jedną z istotnych zalet opisywanego kredytu jest to, że może on być zaciągnięty na bardzo długi okres wynoszący nawet 120 miesięcy. Nie bez znaczenia jest także maksymalna kwota tego zobowiązania (aż 150 tys. złotych) oraz informacja o tym, że PlusBank udzielając tego kredytu akceptuje dochody uzyskiwane z wielu różnych źródeł.

Kredyt konsolidacyjny dostępny w PlusBanku to najlepsze takie rozwiązanie dostępne obecnie na rynku. I nie chodzi tutaj tylko o to, że jest ono najniżej oprocentowane (RRSO poniżej 9 proc.), ale także o jego charakterystykę - długi okres spłaty i wysoka maksymalna kwota zadłużenia. Wszystko to sprawia, że osoba zaciągająca taki kredyt z pewnością będzie z niego bardzo zadowolona.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl