Ranking szybkich pożyczek dla mikrofirm: grudzień 2021

2021-12-22 14:37:03

Potrzebujesz niewielkiego, ale szybkiego zastrzyku gotówki dla swojej firmy? Sprawdziliśmy, gdzie zdobędziesz go na najkorzystniejszych zasadach.

Małe firmy najczęściej pożyczają na bieżące potrzeby

Drobni przedsiębiorcy rzadziej pozyskują dodatkową gotówkę na inwestycje, a częściej na bieżące wydatki. Jak wskazują dane BIK-u, październiku banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom 13,7 tys. kredytów na łączną kwotę 1,719 mld zł. Najmniejszą popularnością cieszyły się w tym czasie kredyty inwestycyjne (0,6 tys. umów na łączną kwotę 276 mln zł), a największą kredyty obrotowe (4,6 tys. umów na łączną kwotę 732 mln zł). Kredytów w rachunku bieżącym udzielono z kolei 4,6 tys. na sumę 732 mln zł.

W porównaniu wyników z ubiegłego miesiąca do października 2020 r. banki przyznały o 28,5% mniej kredytów inwestycyjnych, za to o 39,7% więcej kredytów w rachunku bieżącym i o 18,3% więcej kredytów obrotowych. W przypadku kredytów w rachunku bieżącym i kredytów inwestycyjnych doświadczyliśmy we wskazanym czasie spadku wartości finansowania o odpowiednio: 10,8% i 8,8%. O 11,2% wzrosła z kolei wartość udzielonych kredytów obrotowych.

Ranking pożyczek dla mikrofirm: 8 tys. zł na 12 mies.

Biorąc pod uwagę częstą wśród najmniejszych firm potrzebę szybkiego podreperowania budżetu na drobne wydatki, sprawdziliśmy, które banki pożyczą na najkorzystniejszych zasadach 8 tys. zł na 12 rat. Porównaliśmy dostępne na rynku kredyty i pożyczki gotówkowe na dowolny cel, oferowane bez zbędnych formalności. Z uwagi na doraźny charakter poszukiwanego wsparcia finansowego, przyjęliśmy, że wnioskodawca nie jest skłonny do przenoszenia ani zakładania nowego konta firmowego, eliminując tym samym te oferty, które wiążą się z obowiązkiem zakładania dodatkowego rachunku bieżącego.

Porównywane oferty uszeregowaliśmy według wysokości oprocentowania.

Pożyczka Przekorzystna Biznes w Banku Pekao S.A

Uwzględniając założenia przyjęte do rankingu, przedsiębiorcy najwięcej zyskają, wybierając Pożyczkę Przekorzystną Biznes zabezpieczoną gwarancją w Banku Pekao S.A. Pożyczając 8 000 zł ze spłatą rozłożona na 12 rat, oprocentowanie może wynieść już od 7,85% w skali roku (oprocentowanie oparte o stopę WIBOR 1M), a prowizja nawet 0%. Pozyskane środki można przeznaczyć na realizację dowolnych potrzeb związanych z prowadzeniem firmy (i to bez konieczności dokumentowania wydatków), również na spłatę innych pożyczek.

Pożyczka Przekorzystna Biznes jest dostępna do kwoty 300 000 zł.

Poza niskim kosztem spłaty zaletą oferty jest szybka decyzja kredytowa – informację o udzieleniu pożyczki można poznać już w 45 minut od momentu złożenia wniosku, z kolei środki z umowy mogą trafić na konto kredytobiorcy jeszcze tego samego dnia.

Pożyczka dla firm w mBanku

Oprocentowanie 8,49% (oparte o stopę WIBOR 3M) i prowizja 2% to koszty Pożyczki dla firm w mBanku, która zajęła drugie miejsce grudniowego rankingu szybkich pożyczek dla mikrofirm. Na korzystniejsze warunki spłaty w będą z kolei mogli liczyć w mBanku ci przedsiębiorcy, którzy potrzebują nieco większego zastrzyku gotówki. W ramach promocji trwającej do 22 grudnia dla wnioskujących o kwotę od 30 tys. zł, prowizja za udzielenie finansowania zostanie obniżona do 0%.

Maksymalna kwota Pożyczki dla Firm wynosi 200 tys. zł, a najdłuższy dostępny okres spłaty to 84 miesiące (72 miesiące w przypadku firm działających od roku do dwóch lat).

Wniosek kredytowy można złożyć w dowolnej placówce banku, na mLinii lub online.

Ekspert Comperia.pl