Ranking pożyczek internetowych: sierpień 2020

2020-08-12 13:50:56

Rynek pożyczek internetowych rozwija się coraz szybciej. Dotyczy to również wysokich kwot. Dziś, by uzyskać nawet 60 000 zł z okresem spłaty nawet powyżej 4 lat, nie trzeba wychodzić z domu. Cały proces dostępny jest online, bez zbędnych formalności. Wystarczy kilka chwil, a pieniądze trafiają na nasze konto. Jak to możliwe? Wszystkie informacje znajdują się w naszym najnowszym rankingu Comperia.pl.

Po raz kolejny sprawdzamy, gdzie najlepiej zawnioskować o pożyczkę online. Tym razem za cel obraliśmy pożyczki udzielane na min. 4 lata. Podczas poszukiwania najlepszych produktów finansowych skupiliśmy się na porównaniu dostępnych propozycji pod kątem wygody zawierania umowy i wymogów stawianych klientom.

W ocenie poszczególnych ofert posłużyliśmy się metodą punktową. Łącznie do zdobycia były cztery punkty, przyznawane w czterech kategoriach:

  • formalności: 1 pkt. dla pożyczek udzielanych bez dostarczania zaświadczenia o dochodach czy wyciągów z konta;

  • oferta bez konta: 1 pkt. dla pożyczek, które nie wiążą się z koniecznością posiadania lub zakładania konta osobistego w danym banku;

  • uniwersalność oferty: 1 pkt. dla pożyczek dostępnych dla wszystkich, niezależnie od dotychczasowej relacji z pożyczkodawcą;

  • przejrzystość oferty: 1 pkt. za możliwość poznania szacowanej raty w kalkulatorze internetowym jeszcze przed złożeniem wniosku.

Jeśli kilka ofert zdobyło ten sam wynik, pierwszeństwo w rankingu uzyskiwała ta z wyższą kwotą maksymalną, którą można pozyskać bez konieczności podpisywania umowy w oddziale.

Ranking pożyczek internetowych online na 4 lata

LP

Firma

Oferta

Pkt.

Formal-
ności

Oferta bez konta

Uniwer-
salność oferty

Przejrzys-
tość oferty

Maks. kwota
dostępna 100%

online

RRSO*

1

Smartney

Pożyczka

4

1

1

1

1

60 000 zł

15,38%

2

T-Mobile Usługi Bankowe

Kredyt gotówkowy

3

1

1

1
(umowa zawierana na infolinii;
obecni klienci mogą złożyć wniosek o pożyczkę w bankowości internet.lub mobilnej)

0
(warunki kredytu zostaną podane podczas rozmowy tel.)

200 000 zł

16,53%

3

Santander Consumer

Kredyt bez wychodzenia z domu

3

0
Zaświadczenie o dochodach

1

1

1

25 000 zł

21,16%

4

Alior Bank

Pożyczka na Selfie

2

BRAK DANYCH

1

1

0
(koszt pożyczki dostępny po złożeniu wniosku)

150 000 zł

16,74%

4

Citi Handlowy

Pożyczka gotówkowa

2

0

W formie elektronicznej: wyciąg z konta lub zaświadczenie o zarobkach
(w przypadku klientów posiadających już produkt kredytowy w Citi Handlowym możliwe jest udzielenie pożyczki nawet bez dokumentów dochodowych)

1

1

0
(koszt pożyczki dostępny po złożeniu wniosku)

150 000 zł

11,32%

5

PKO BP

Pożyczka online

2

BRAK DANYCH

0

1
(wymagane posiadanie lub założenie bankowości elektronicznej)

1

4 500 zł

12,63%

6

Santander Bank Polska

Kredyt gotówkowy online

1

1

0

0
(oferta tylko dla obecnych klientów z kontem osobistym)

0**

100 000 zł

12,3%

7

BNP Paribas

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

1

BRAK DANYCH

1

0
(bez wizyty w oddziale tylko dla obecnych klientów BNP Paribas)

0
(koszt pożyczki dostępny po złożeniu wniosku)

30 000 zł – przez bankowość GOonline, Aplikację Mobilną GOmobile

11,83%

7

Credit Agricole

Pożyczka online

1

0
(brak wymogu dokumentowania dochodów pod warunkiem otrzymywania ich na konto w Credit Agricole)

1

0
(oferta tylko dla nowych kredytobiorców;
umowa zawierana na infolinii)

0
(koszt pożyczki dostępny po złożeniu wniosku)

30 000 zł

14,75%

8

mBank

Kredyt bez wychodzenia z domu

0

0
(brak wymogu dokumentowania dochodów pod warunkiem otrzymywania ich na konto w mBanku lub banku z listy)

0

0
(kredyt bez wychodzenia z domu tylko dla osób z kontem w mBanku)

0
(koszt pożyczki dostępny po złożeniu wniosku)

kwota ustalana indywidualnie

16,94%

Źródło: strony internetowe pożyczkodawców

*Podana wysokość RRSO dotyczy przykładów reprezentatywnych, zamieszczonych na stronie oferty instytucji pożyczkowej
**Wyliczenia kalkulatora dostępnego na stronie banku dotyczą kredytu dostępnego w Santander internet/Santander mobi w promocji „Kredyt gotówkowy – warto online" zakończonej 30 czerwca 2020 r.

Od momentu stopniowego wprowadzania od marca przez polskie władze ograniczeń w przemieszczaniu się, w każdej gałęzi gospodarki – zarówno wśród konsumentów, jak i przedsiębiorców – można było obserwować rosnące zainteresowanie usługami dostępnymi przez Internet. Również jeśli chodzi o branżę finansową, ten trend umocnił się w ostatnich miesiącach. Banki i instytucje, które opierały swoją sprzedaż o wizytę w oddziale, musiały szybko dostosować się do nowych realiów.

W ostatnim czasie nowe kredyty internetowe wprowadziły m.in. Alior Bank, PKO Bank Polski i Credit Agricole. Ostatnie zmiany na rynku kredytowych, nawet nowe promocje, nie zagroziły jednak dotychczasowemu liderowi kolejnych edycji rankingu pożyczek internetowych. Biorąc pod uwagę szybkość pozyskania środków i zakres formalności, niezbędnych do złożenia kompletnego wniosku o finansowanie, wciąż najlepsze warunki oferuje Smartney.

O pożyczkę w Smartney może wnioskować każdy – zarówno nowy klient, jak i ten, który już korzystał z usług tej firmy. Maksymalnie pożyczyć można 60 000 zł, rozkładając spłatę na okres od 24 do aż 60 miesięcy. Cały proces wnioskowania odbywa się przez Internet. Co ważne, również zawarcie umowy możliwe jest 100% online. Smartney nie wymaga dostarczania dokumentów dochodowych. Analiza zdolności kredytowej opiera się o dane dostępne dzięki połączeniu z kontem internetowym klienta. W praktyce oznacza to, że nawet tak wysoką kwotę jak 60 000 zł pozyskać można bez zaświadczenia o zarobkach czy wyciągów z konta. Wystarczy dowód osobisty i dostęp do bankowości internetowej.

Na plus zasługuje również przejrzysty kalkulator, dostępny na stronie firmy, dzięki któremu klient może w prosty sposób oszacować potencjalną wysokość raty. Poza Smartney na udostępnienie klientom kalkulatora zdecydowały się tylko dwa banki z zestawienia: PKO BP i Santander Consumer Bank. Koszt finansowania w pozostałych instytucjach można poznać dopiero po skontaktowaniu się z bankiem, uzupełnieniu wstępnego wniosku lub zalogowaniu do bankowości internetowej.

Ekspert Comperia.pl