Ranking najtańszych kredytów gotówkowych. Zwycięzcą BGŻ BNP Paribas

2016-02-15 09:48:00

Jak wynika z danych Comperia.pl, najniższą ratę kredytu na 30 tys. zł na 3 lata znajdziemy w banku BGŻ BNP Paribas. Co więcej, przy regularnej spłacie bank obniży oprocentowanie do 0% w ostatnim roku, dzięki czemu rata będzie jeszcze niższa ponieważ klient nie będzie musiał płacić odsetek. Na podium uplasowały się też pożyczki od ING Banku Śląskiego i Raiffeisen Polbank.

Porównywarka finansowa Comperia.pl zestawiła ze sobą oferty kredytów gotówkowych w bankach w Polsce na 30 tys. zł na 3 lata. Taka kwota wystarczy np. na remont mieszkania, organizację wesela czy niesamowite wakacje życia na drugim końcu świata.

Najtańsze kredyty gotówkowe na 30 tys. zł na 36 miesięcy
Bank
Pożyczka
Wysokość raty
Szczegóły oferty
BGŻ BNP Paribas
Promocyjny kredyt gotówkowy
970,95 zł
Jeśli klient spłaca raty terminowo, to w ostatnim roku zostanie mu obniżone oprocentowanie do 0% (za ostatni rok nie zapłaci odsetek)
ING Bank Śląski
Pożyczka pieniężna
976,63 zł
 
Raiffeisen Polbank
Kredyt na Miarę - oferta Lojalny Bank
986,95 zł
 
eurobank
Tani kredyt z kontem
991,74 zł
Oferta dostępna dla klientów deklarujących przelewanie wynagrodzenia do eurobanku 
Citi Handlowy
Pożyczka gotówkowa
999,36 zł
 
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl


Jak wynika z kalkulacji porównywarki, najniższą ratę na rynku ma Promocyjny kredyt gotówkowy od banku BGŻ BNP Paribas. Comiesięczna rata wyniesie tu niespełna 971 zł. Co więcej, jeśli kredytobiorca sumiennie spłaca zobowiązanie, to w ostatnim roku bank obniży mu oprocentowanie z 4,99 proc. do 0 proc. To oznacza, że przez ostatni rok nie pobierze odsetek, co wpłynie na spadek wysokości raty.

Oprocentowanie rzeczywiste (czyli zbierające w sobie wszystkie koszty kredytu) Promocyjnego kredytu wynosi niespełna 11 proc. Dla porównania, średnie oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) dla całego rynku to obecnie 17,56 proc.

Średnia RRSO kredytów gotówkowych

Technologia Comperia Analytics

Promocyjny kredyt gotówkowy w BGŻ BNP Paribas można zaciągnąć na kwotę od 2 tys. do 150 tys. zł, na okres od 24 do 84 miesięcy. Środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Do kredytu dołączany jest korzystny pakiet ubezpieczeń, dzięki czemu kredytobiorca zyskuje ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Podium rankingu uzupełnia Pożyczka pieniężna od ING Banku Śląskiego oraz Kredyt na Miarę z oferty Raiffeisen Polbank. Tu comiesięczna rata wyniesie kolejno 977 zł i 987 zł. Oprocentowanie rzeczywiste tych ofert to 11-12 proc. W obu bankach maksymalny okres spłaty to 8 lat, a można pożyczyć do 150-160 tys. zł.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam